Strona głównaAktualnościKażdy może zostać królem lub dowódcą czołgu, czyli mobilna rywalizacja dla wszystkich

Każdy może zostać królem lub dowódcą czołgu, czyli mobilna rywalizacja dla wszystkich

Do PLAY Polskiej Ligi Mobilnej w grudniu dołącza popularna gra World of Tanks Blitz, którą w Polsce pobrano już ponad 2,6 milionów razy. Oprócz niej można rywalizować w takich tytułach jak Brawl Stars, czy Clash Royale. Szeroki wybór gier sprawia, że w mobilnej rywalizacji mogą uczestniczyć gracze w każdym wieku.
Brawl Stars oraz Clash Royale to tytuły, które cieszą się popularnością głównie wśród młodzieży, ale w PLAY Polskiej Lidze Mobilnej nie brakuje również propozycji dla nieco starszych graczy. World of Tanks Blitz to kolejny tytuł, w którym mogą rywalizować ze sobą gracze ligi mobilnej. To gra, polegająca na prowadzeniu czołgów i wzajemnej rywalizacji. W grze dostępnych jest ponad 370 legendarnych pojazdów opancerzonych. W bitwach nie brakuje licznych zwrotów akcji oraz różnych rozwiązań taktycznych. Każdy może dołączyć do rywalizacji zupełnie za darmo.

Tytuł cały czas podbija serca graczy i esportowców na całym świecie. Do tej pory World of Tanks Blitz pobrano globalnie już ponad 120 milionów razy, a 9 listopada w Mińsku zorganizowano mistrzostwa świata pod nazwą Blitz Twister Cup 2019. Pula nagród wyniosła 100 tysięcy dolarów. W szczytowym momencie rywalizację śledziło około 30 tysięcy widzów, natomiast łącznie transmisja zanotowała ponad 2,6 miliona wyświetleń na całym świecie.

Gra World of Tanks Blitz dużym zainteresowaniem cieszy się również w Polsce. W naszym kraju pobrano ją już ponad 2,6 milionów razy. Teraz natomiast każdy będzie mógł zagrać w nią w ramach rozgrywek PLAY Polskiej Ligi Mobilnej, gdzie będzie toczyła się zacięta rywalizacja pomiędzy kierowcami wirtualnych czołgów. Start zapisów do pierwszych polskich zmagań w tej grze zaplanowano na 2 grudnia. Aby znaleźć się w gronie uczestników wystarczy jedynie wejść na stronę internetową PLAY Polskiej Ligi Mobilnej, zarejestrować się i dołączyć do rywalizacji. Pierwsze kwalifikacje zaplanowano na 8 grudnia a finały odbędą się 20 grudnia.

Powstanie PLAY Polskiej Ligi Mobilnej ogłoszono 23 października. Rozgrywki organizuje agencja gamingowa Fantasyexpo, partnerem tytularnym jest sieć komórkowa Play, natomiast wsparcie strategiczne zapewnia LifeTube – sieć partnerska YouTube. Liga obejmie tytuły, które cieszą się ogromną popularnością wśród fanów mobilnej rozrywki na całym świecie: Brawl Stars (100 milionów pobrań), Clash Royale (100 milionów pobrań) oraz World of Tanks Blitz (120 milionów pobrań). Pierwsze rozgrywki wystartowały zaledwie cztery dni po oficjalnym ogłoszeniu. W niecały miesiąc zorganizowano już łącznie kilka turniejów i meczów pokazowych.

Zmagania ligowe zainaugurował showmatch w grze Brawl Stars, który odbył się 27 października. Wzięli w nim udział popularni influencerzy: Manoyek (803 tys. subskrypcji na YouTube), Sitr0x (kolejno 1,25 mln oraz 364 tys. subskrypcji na YouTube), Dżejdżejka (292 tys. subskrypcji na YouTube) oraz Farell (579 tys. subskrypcji na YouTube). Niedługo potem ruszyły kwalifikacje, które wyłoniły finalistów. Mecz o najwyższe miejsca na podium został rozegrany 14 listopada. W puli nagród znalazło się 5000 tysięcy złotych. Zawodnicy walczyli również o nagrody zasponsorowane przez Play, a wśród nich m.in. smartfony, smartwatche i słuchawki. W niespełna miesiąc PLAY Polska Liga Mobilna osiągnęła ponad 1 mln wyświetleń treści. W poniedziałek 18 listopada rozegrano natomiast showmatch w Clash Royale. Kilka dni po nim wystartował turniej w tej właśnie grze.

Podobne artykuły