Strona głównaAktualnościLogitech publikuje wynik kwartalne. Wysokie zyski ze sprzętu do pracy zdalnej.

Logitech publikuje wynik kwartalne. Wysokie zyski ze sprzętu do pracy zdalnej.

Szwajcarski producent sprzętu peryferyjnego do komputerów opublikował raport kwartalny z działalności firmy. Logitech konsekwentnie od półtora roku odnotowuje wzrost sprzedaży swoich produktów.

Logitech opublikował raport giełdowy z podsumowaniem II kwartału. Sprzedaż netto w tym okresie osiągnęła 1,31 mld USD, co przekłada się na wzrost o 4% w porównaniu II kwartału w ubiegłym roku i o 82% do wyników z 2019 roku. Producent konsekwentnie zwiększa swój udział w rynku kluczowych kategorii produktów. Firma zakłada, że w roku fiskalnym 2022 uda jej się zrealizować wzrost sprzedaży na poziomie 800 mln USD oraz do 850 mln USD dochodu operacyjnego bez uwzględnienia GAAP.

Odnotowaliśmy w tym trudnym czasie bardzo dobre wyniki, oprócz wyzwań związanych z pandemią, pojawiły się światowe problemy w łańcuchu dostaw. Pomimo tego Logitech utrzymuje wzrost, dlatego jestem przekonany, że to długofalowa prognoza i efekty naszych działań znajdą odzwierciedlenie w raportach za III i IV kwartał –

powiedział Bracken Darrell, prezes i dyrektor generalny Logitech.Ważną gamą produktów oferowanych przez Logitech są rozwiązania Video Collaboration, na które od czasów pandemii jest zwiększony popyt. Według raportu sprzedaż w tym segmencie wzrosła dwucyfrowo we wszystkich regionach. Logitech oferuje rozwiązania i urządzenia, które wspierają komunikację w zespołach pracujących w trybie zdalnym i hybrydowym. Firma jest również producentem cenionego na rynku sprzętu peryferyjnego dla użytkowników indywidualnych i gamerów.


O firmie Logitech

Firma Logitech pomaga wszystkim ludziom realizować ich pasje, projektując doświadczenia, dzięki którym każdy może tworzyć, osiągać i cieszyć się czymś więcej. Firma Logitech projektuje i tworzy produkty, które łączą ludzi dzięki komputerom, grom, wideo, przesyłaniu strumieniowym i tworzeniu oraz muzyce. Marki firmy Logitech obejmują Logitech, Logitech G, ASTRO Gaming, Streamlabs, Blue Microphones, Ultimate Ears i Jaybird. Założona w 1981 roku firma Logitech International z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii jest szwajcarską spółką publiczną notowaną na szwajcarskiej giełdzie SIX Swiss Exchange (LOGN) oraz na Nasdaq Global Select Market (LOGI). Informacje o firmie Logitech można znaleźć pod adresem www.logitech.com, na firmowym blogu lub pod adresem @Logitech.

Serwis komputerów, laptopów, usługi informatyczne

Podobne artykuły