Logitech publikuje wynik kwartalne. Wysokie zyski ze sprzętu do pracy zdalnej.

logitech wyniki finansowe

Szwajcarski producent sprzętu peryferyjnego do komputerów opublikował raport kwartalny z działalności firmy. Logitech konsekwentnie od półtora roku odnotowuje wzrost sprzedaży swoich produktów.

Logitech opublikował raport giełdowy z podsumowaniem II kwartału. Sprzedaż netto w tym okresie osiągnęła 1,31 mld USD, co przekłada się na wzrost o 4% w porównaniu II kwartału w ubiegłym roku i o 82% do wyników z 2019 roku. Producent konsekwentnie zwiększa swój udział w rynku kluczowych kategorii produktów. Firma zakłada, że w roku fiskalnym 2022 uda jej się zrealizować wzrost sprzedaży na poziomie 800 mln USD oraz do 850 mln USD dochodu operacyjnego bez uwzględnienia GAAP.

Odnotowaliśmy w tym trudnym czasie bardzo dobre wyniki, oprócz wyzwań związanych z pandemią, pojawiły się światowe problemy w łańcuchu dostaw. Pomimo tego Logitech utrzymuje wzrost, dlatego jestem przekonany, że to długofalowa prognoza i efekty naszych działań znajdą odzwierciedlenie w raportach za III i IV kwartał –

powiedział Bracken Darrell, prezes i dyrektor generalny Logitech.Ważną gamą produktów oferowanych przez Logitech są rozwiązania Video Collaboration, na które od czasów pandemii jest zwiększony popyt. Według raportu sprzedaż w tym segmencie wzrosła dwucyfrowo we wszystkich regionach. Logitech oferuje rozwiązania i urządzenia, które wspierają komunikację w zespołach pracujących w trybie zdalnym i hybrydowym. Firma jest również producentem cenionego na rynku sprzętu peryferyjnego dla użytkowników indywidualnych i gamerów.


O firmie Logitech

Firma Logitech pomaga wszystkim ludziom realizować ich pasje, projektując doświadczenia, dzięki którym każdy może tworzyć, osiągać i cieszyć się czymś więcej. Firma Logitech projektuje i tworzy produkty, które łączą ludzi dzięki komputerom, grom, wideo, przesyłaniu strumieniowym i tworzeniu oraz muzyce. Marki firmy Logitech obejmują Logitech, Logitech G, ASTRO Gaming, Streamlabs, Blue Microphones, Ultimate Ears i Jaybird. Założona w 1981 roku firma Logitech International z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii jest szwajcarską spółką publiczną notowaną na szwajcarskiej giełdzie SIX Swiss Exchange (LOGN) oraz na Nasdaq Global Select Market (LOGI). Informacje o firmie Logitech można znaleźć pod adresem www.logitech.com, na firmowym blogu lub pod adresem @Logitech.

Serwis komputerów, laptopów, usługi informatyczne