Strona głównaAktualnościLogitech RoomMate obsługa spotkań wideo.

Logitech RoomMate obsługa spotkań wideo.

Wideokonferencje poprawiają sposób komunikacji i pracy zespołowej, ale jakość połączenia w dużej mierze opiera się na odpowiednich produktach oraz oprogramowaniu. Od 22 października w sprzedaży dostępny jest Logitech RoomMate – urządzenie ułatwiające prowadzenie spotkań wideo bez konieczności posiadania dodatkowego komputera. Poznaj możliwości Logitech Roommate i jego cenę.

Ostatnie półtora roku wpłynęło na upowszechnienie komunikacji wideo w środowisku biznesowym. Zgodnie z przewidywaniami analityków z Frost & Sullivan za dwa lata w biurach, aż 77% spotkań będzie odbywało się online w salkach typu huddle room. Dobrze wyposażone sale konferencyjne, to gwarancja prowadzenia rozmów bez zakłóceń dźwięku i obrazu. To sprawia, że komunikacja odbywa się swobodnie i naturalnie jak w przypadku spotkania na żywo.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu sal biurowych?

Miejsca do rozmów bardzo często są rezerwowane z wyprzedzeniem. Pomieszczenie powinno posiadać kompleksowe rozwiązania, do których łatwo i w krótkim czasie można się podłączyć. Logitech RoomMate powstał z myślą o prostym i skutecznym zarządzaniu spotkaniami online bez konieczności użycia osobnego komputera. Urządzenie komputerowe ułatwia pracę w małych i średnich pokojach, gdzie zainstalowano sprzęt wideokonferencyjny, jak np. wideo Rally Bar. Jego zaletą jest umiejętność integracji z istniejącymi sprzętem – dzięki czemu nie trzeba wymieniać starszych urządzeń. RoomMate daje możliwość uruchamiania wideorozmowy, a także ułatwia konfigurację, zarządzanie i korzystanie ze sprzętu do wideorozmów. Dzięki niemu można obsłużyć nawet 46 użytkowników w pomieszczeniu. Ponadto urządzenie nie wymaga instalacji dodatkowych programów, ponieważ posiada wbudowany software najpopularniejszych platform do komunikacji, takich jak Zoom czy Microsoft Teams do pracy z kamerami Logitech m.in. Rally Plus, czy Meet Up. Urządzenie zapewnia również obsługę rozmów w jakości HD w pokojach z jednym lub dwoma ekranami.

Kompletne i bezpieczne urządzenie

Logitech RoomMate to małe urządzenie o wymiarach 34,5 mm x 161 mm x 211 mm i ważące niecałe 4 kg. Bez problemu można go zamontować za ekranami, pod stołem czy postawić na szafce. Logitech zabezpieczył korzystanie z RoomMate przy pomocy kluczy symetrycznych oraz infrastruktury PKI (Public Key Infrastructure). Urządzenie obsługuje Wi-Fi w standardzie 802.11a / b / g / n / ac (MIMO). RoomMate posiada dwa wyjścia i jedno wejście HDMI oraz trzy złącza USB 3.0 typu A.

Serwis komputerów, laptopów, usługi informatyczne

Podobne artykuły