Strona głównaAktualnościMid-Season Invitational powraca na kanał Nervariena

Mid-Season Invitational powraca na kanał Nervariena

Mid-Season Invitational to elektryzujące społeczność League of Legends wydarzenie, które przed ekrany monitorów ściąga miliony fanów tej gry na całym świecie. Tegoroczny turniej z polskim komentarzem będzie można oglądać na kanale Nervariena w serwisie Twitch.

Po raz pierwszy w historii Mid-Season Invitational stwarza szansę na alternatywną możliwość doświadczania emocji związanych z tym turniejem. Ponad 30 co-streamerów z różnych zakątków świata będzie tworzyć transmisje na własnych kanałach. Wśród nich jest doskonale znany polskiej społeczności League of Legends – Damian ’Nervarien’ Ziaja. Jego głos znają wszyscy fani LOL’a w Polsce, bowiem to właśnie u niego niegdyś można było oglądać transmisje najważniejszych wydarzeń.

Co-streaming na kanałach własnych twórców to nie jedyna nowość podczas Mid-Season Invitational. Turniej, po wielu latach, doczekał się zmian w formacie rozgrywek. Faza play-in została podzielona na dwie cztero drużynowe grupy. Spośród ośmiu zespołów zaledwie trzy odnajdą miejsce w głównym etapie zawodów.

Ten z kolei swoim wyglądem odpowie na wieloletnie prośby globalnej społeczności League of Legends. Formacje z całego świata rywalizować będą w ramach jednej drabinki turniejowej, która po raz pierwszy od dawna rozgrywać się będzie w systemie podwójnej eliminacji. Oznacza to, że drużyny będą eliminowane z Mid-Season Invitational po dwukrotnej porażce.

Mid-Season Invitational to turniej niezwykle bliski sercom polskich fanów League of Legends. Wszystko za sprawą edycji z 2019 roku, kiedy na szczycie podium stanęła drużyna G2 Esports reprezentowana przez Marcina “Jankosa” Jankowskiego. Był to pierwszy triumf jakiegokolwiek polskiego zawodnika na międzynarodowym turnieju League of Legends licząc od finałów sezonu pierwszego, kiedy tytuł mistrza świata zdobył Maciej “Shushei” Ratuszniak.

Tegoroczna edycja turnieju, niestety, pozbawiona jest biało-czerwonych. W rywalizacji zobaczymy dwie drużyny wywodzące się z League of Legends EMEA Championship: G2 Esports oraz MAD Lions.

MSI 2023 odbędzie się w dniach 2-21 maja. Transmisje meczów rozpoczynać będą się o godzinie 14, a harmonogram na pierwsze dni przedstawia się następująco:

2 maja

14:00 PSG Talon vs DetonatioN FocusMe

17:00 LOUD vs G2 Esports

3 maja

14:00 Movistar R7 vs Bilibili Gaming

17:00 GAM Esports vs Golden Guardians

Powyższe spotkania rozegrane zostaną w systemie BO3 i zadecydują o tym, kogo zobaczymy na transmisjach w kolejnych dniach. Streamy jak sam Damian napisał będą bardzo w jego stylu: Pozapraszam trochę gości, vibe będzie raczej taki kanapowo-chillowy z lekką domieszką hype’owego komentowania na grach drużyn z EU. Będzie fajnie, widzimy się od 2.05 do 21.05 😉

Warto wspomnieć, że ten rok dla Damiana Ziaji, reprezentowanego przez agencję WE!RE Fantasy jest naprawdę owocny w komentatorskie aktywacje – mogliśmy go usłyszeć za mikrofonem podczas meczów Ultraligi, LEC’a na kanale Polsat Games oraz LCK. Ponadto jest ambasadorem międzyszkolnego turnieju esportowego – Predator Games 2023 oraz festiwalu Meet at Rift.

Podobne artykuły