Strona głównaAktualnościNajdroższe skiny w Historii CS:GO

Najdroższe skiny w Historii CS:GO

Od pamiętnej aktualizacji Arms Deal z 2013 roku, skiny są nieodłączną częścią Counter-Strike’owej kultury. Skiny sprawiły, że ekscytująca jest nie tylko sama gra, ale też całe środowisko wokół CS:GO. Możliwość wymiany skinów pomiędzy graczami i aktywność w Społeczności Steam dostarcza wrażeń, nadaje kolorytu ale również, a może przede wszystkim, napędza biznes wokół Counter Stike’a. Niektórzy szybko zorientowali się, że handel skinami może być bardzo lukratywnym zajęciem i zajmują się tym profesjonalnie. W tym artykule porozmawiamy o najdroższych skinach w CS:GO, zapnijcie więc pasy i przygotujcie się na wyprawę do krainy skórek wartych tysiące dolarów.

W temacie najdroższych skórek  CS:GO zawsze powracają takie nazwy jak : AWP | Dragon Lore, M4A4 | Howl czy też AK-47 | Case Hardened. Co sprawia, że te cyfrowe dobra są tak drogie? Ostatecznie są one przecież jedynie zbiorem pikseli nałożonym na wirtualną broń. Ponadto skiny nie mają żadnego wpływu na statystyki broni, spełniają jedynie funkcję kosmetyczną. Chyba po prostu kochamy rzeczy unikalne, lubimy posiadać przedmioty które ciężko zdobyć, o których wszyscy marzą. Zapewne dlatego niektóre rzadkie skiny budzą takie emocje i osiągają tak wysokie ceny. Przepis na najdroższy skin w CS:GO  jest prosty. Wystarczy aby był bardzo unikatową nagrodą, najlepiej w jakimś dobrym turnieju, o ciekawej historii i bardzo ograniczonej dostępności. Przyjrzyjmy się teraz konkretnym przykładom najdroższych skinów w Counter-Strike.

StatTrak M4A4 | Howl – historia legendy

Piękny, czarno-czerwony, ognisty skin z grafiką przedstawiającą wyjącego wilka. Ta absolutnie wyjątkowa skóra jest jedną z najdroższych w CS:GO. Gdy w 2014 roku okazało się, że unikalny design na broni to kopia dzieła artysty znanego jako CanisAlbus skin ten został wycofany ze skrzynki, nie wypada więc już więcej w grze. Najważniejszy w tworzeniu legendy StatTrak M4A4 | Howl był ruch Valve’a. Steam poprawił nieco projekt, podkreślając tym samym że skin, jak wszystkie inne, jest ostatecznie ich własnością i odcinając się tym samym od historii z naruszeniem praw autorskich. Ogłaszając, że ta skórka nie będzie już dostępna w skrzynkach Steam automatycznie nadał mu status przedmiotu unikalnego, a cena M4A4 | Howl w ekwipunkach graczy poszybowała w górę. Obecnie M4A4 | Howl (Factory New) można kupić  za 1700 USD, za wersję ze StatTrakiem trzeba zapłacić ponad 3000 USD. To dużo pieniędzy!

StatTrak Bayonet | Crimson Web

Ten czerwony, a dokładniej karmazynowy, bagnet ozdobiony wzorem pajęczyny jest jednym z najbardziej ekskluzywnych i rzadkich skórek w CS:GO. Wersja Field-tested nie jest ani tak niedostępna, ani droga, podczas gdy StatTrak Bayonet | Crimson Web w wersji fabrycznie nowej jest najrzadziej wypadającą jakością w grze. Gdy w 2014 roku M9 Bayonet Crimson Web został sprzedany za 23850 USD informacja ta rozgrzała cały Internet. Nie wiadomo kto jest dziś jego właścicielem, ani ile sztuk krąży w ekwipunkach graczy. Można więc przyznać, że spokojnie zasługuje on na miano noża -legendy.

StatTrak  AK-47 | Case Hardened

Prawdziwy weteran wśród skinów. Ten niezawodny AK-47 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych karabinów szturmowych na świecie. Metalowe elementy tej broni zawdzięczają swój kolor utwardzaniu w wysokiej temperaturze z użyciem węgla drzewnego. Ta skórka występuje w wielu różnych wzorach, w odcieniach bardziej niebieskich, złotych lub srebrnych. To właśnie czyni  AK-47 | Case Hardened wyjątkowym skinem i decyduje o jego wartości. Najbardziej preferowanym jest odcień niebieski, potrafi podnieść cenę znacznie powyżej rynkowej. Sprzedający używają nawet czasem terminu „100% niebieski top”, ponieważ działa to na kupujących jak magnes. Anonimowy nabywca z Chin kupił w pewnym momencie AK-47 | Case Hardened za 25000 USD.

Souvenir AWP | Dragon Lore

Jeden z najrzadszych skinów w grze Counter Strike. Cechy tej broni AWP sprawiają, że jest jedną z najważniejszych broni w profesjonalnych i półprofesjonalnych rozgrywkach CS:GO. Zwykłą wersję tego skina można kupić za 1700-2500 USD (mowa o wersji fabrycznie nowej). Natomiast unikalną i znacznie droższą opcją jest edycja AWP Pamiątka (Souvenir) wypadająca jedynie ze skrzynek podczas sponsorowanych przez Valve z turniejów. W styczniu 2018 roku pewien piękny AWP Smocza Wiedza został sprzedany za ponad 61 000 USD. Była to edycja pamiątkowa z mistrzostw ELEAGUE Major Boston z ciekawą serią złotych naklejek. To był jeden z tych momentów, w których internet i inne media z trudem łapią oddech pod wrażeniem niebagatelnej sumy.  Na tym właśnie polega piękno i potęga handlu skórkami – pozornie bezwartościowy wirtualny przedmiot z gry staje się nagle bardzo, bardzo dochodową inwestycją.

Biznes skinów do CS:GO

Wraz z pojawieniem się Steam Community Marketu oraz innych, oficjalnie niezwiązanych z Valvem rynków i serwisów handel skinami rozkwitł. Obecnie znajdziemy dziesiątki stron, które nie tylko zajmują się pośrednictwem w wymianie skinów, ale traktują też sprzedaż skinów CS GO   jako normalny i bezpieczny sposób zapłaty za dobra cyfrowe. Przewagą takich serwisów jest to, że pozwalają łatwo wypłacić pieniądze zarobione na transakcji. Warto z nich skorzystać  gdy chcemy szybko i bezpiecznie sprzedać swoje przedmioty. Trzeba jednak pamiętać, że te najbardziej nieuchwytne i najdroższe skórki nie są raczej osiągalne na rynku CS:GO. Aby namierzyć takie przedmioty, trzeba bezpośrednio znaleźć gracza, który ten przedmiot ma w swoim ekwipunku, a to nie będzie proste. Wytrawni gracze, a szczególnie profesjonalni traderzy, wolą pozostać anonimowi.

Naprawa komputera

Podobne artykuły