Strona głównaAktualnościNowa postać Akshan wzbudza niezadowolenie

Nowa postać Akshan wzbudza niezadowolenie

Przez ostanie lata Riot Games przyzwyczaił nas do coraz to częstszych premier nowych bohaterów. Z każdą nowym wydaniem bohater jest coraz bardziej efektowny i posiada bardziej skomplikowane umiejętności. Jednak zdaniem wielu, Riot Games tworząc Akshan znacząco przesadziło z możliwościami postaci.

Wielu graczom taka polityka twórców gry nie odpowiada. Uważają oni, że nowe postacie, tak jak Akshan wychodzą zbyt często. Są zbyt silne, zbyt mobilne i nie pasują do rozgrywki. Zdaniem większości graczy lepszym rozwiązaniem byłyby “reworki” starszych bohaterów, czyli odświeżenie nie grywalnych postaci.

Aktualnie w League of Legends mamy do dyspozycji 140 bohaterów. To na prawdę duża liczba zważywszy na to, że podczas premiery gry w 2009 roku ta liczba wynosiła tylko 40. Można zauważyć duże różnice pomiędzy bohaterami wydanymi ostatnio, a tymi sprzed 11 lat. Starsi bohaterowie nie są tak mobilni i mają z reguły o wiele prostsze w działaniu umiejętności co może wpływać negatywnie na doznania podczas rozgrywki. Nie ma wątpliwości, że wprowadzanie takich bohaterów jak Akshan urozmaica i daje powiew świeżości rozgrywce, jednak zbyt częste dodawanie coraz to bardziej niestandardowych i urozmaiconych postaci może powodować irytację graczy, szczególnie tych, którzy nie grają na co dzień tylko robią sobie dłuższe przerwy.

Akshan

Viego- postać wydana kilka miesięcy temu przed premierą budziła wiele kontrowersji. Posiada on możliwość zamiany się w przeciwnego bohatera i korzystania z jego przedmiotów. Zdaniem wielu jest to zbyt silne i nie pasuje do rozgrywki. W związku z tym zapowiedzenie i zaprezentowanie nowej postaci Akshan, budzi jeszcze większe obawy graczy o poziom zbalansowania rozgrywki, ponieważ jedną z umiejętności Akshan jest możliwość wskrzeszenia nawet 4 swoich sojuszników co według wielu pasjonatów League of Legends kompletnie psuje rozgrywkę i zniechęca do niej.

Aktualny proces tworzenie postaci wygląda tak jakby pracownicy Riotu prześcigali się kto wymyśli bardziej spektakularną i niestandardową postać. Jak na razie nie widać zmiany w polityce Riotu dotyczącej tworzenia nowych postaci z czasem zobaczymy czy Akshan będzie zbyt silny jak to prognozują gracze. Myślę, że na pewno będzie można się spodziewać wielu osłabień tej postaci w kolejnych patchach.

Podobne artykuły