Strona głównaACERNowe i odporne Chromebooki. Z myślą o nauce w przedszkolu i szkole

Nowe i odporne Chromebooki. Z myślą o nauce w przedszkolu i szkole

Na targach BETT w Londynie Acer zaprezentował całkowicie nową linię 11,6-calowych Chromebooków. Notebooki mają trafić do uczniów na początkowych etapach nauki – w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. Posiadają one wyświetlacze ze szkłem Corning Gorilla Glass i powłoką antybakteryjną, a ich klawiatura jest odporna na zalanie. Poradzą sobie także z upadkami z dużej wysokości.

Chromebook Spin 511

Pierwszy z modeli, czyli Acer Chromebook Spin 511 (R752T), posiada wytrzymałą konstrukcję, a także możliwość pracy w aż czterech różnych trybach: laptop, ekran, tablet i namiot.

Pozwala to uczniom na korzystanie z Chromebooka w taki sposób, który im najbardziej odpowiada – bez względu na miejsce, w którym aktualnie się znajdują. Acer Chromebook Spin 511 (R752T) został wyposażony w zawiasy z możliwością obrotu o 360 stopni, dzięki czemu dotykowy ekran może być wykorzystywany tak jak odpowiada użytkownikom.

Chromebook został wyposażony w ekran dotykowy ze szkłem Corning Gorilla Glass i powłoką antybakteryjną – zapewnia to ochronę urządzenia przed zarysowaniami i bakteriami. Dodatkowo najnowszy model można kupić w opcji z rysikiem Wacom EMR Stylus, wykorzystywanym do robienia notatek, ale też twórczego działania – rysowania i projektowania. Opcjonalna kamera z autofokusem o rozdzielczości 5 MP pozwala uczniom robić zdjęcia i filmy.

Chromebook Spin 511 wykorzystuje najnowsze procesory 8. generacji Intel Celeron, dwurdzeniowy N4000 i czterordzeniowy N4100, a do tego działa na jednym ładowaniu baterii aż do 10 godzin. Zapewnia również szybkie i niezawodne połączenie internetowe dzięki technologii Intel Gigabit WiFi 2×2 802.11ac MU-MIMO.

Mocny Chromebook 311 (C733) z klawiaturą odporną na zalania

Drugie z urządzeń, czyli Acer Chromebook 311 (C733), to świetne rozwiązanie dla uczniów pracujących w laboratoriach lub na zewnątrz. Posiada odporną na zalania klawiaturę, która odprowadza ze spodu obudowy ciecz o objętości do 330 ml.

Jest dostępny w dwóch wersjach: z ekranem dotykowym (C733T) lub zwykłym (C733). Modele wyposażono w procesory Intel Celeron 8. generacji, dwurdzeniowego N4000 lub czterordzeniowego N4100. Komputer może pracować na baterii aż do 12 godzin. Posiada również szybkie połączenie z Internetem, dzięki technologii Intel Gigabit WiFi 2×2 802.11ac MU-MIMO.

Dodatkowa linia Chromebooków 311 R721T i C721

W Londynie premierę miały również dwie dodatkowe linie Chromebooków 311, które zostały wyposażone w najnowsze procesory AMD: konwertowalny Chromebook Spin 311 (R721T) z zawiasami obrotowymi 360 oraz Chromebook 311 (C721).

Oba modele zostały wyposażone w procesory AMD 7. generacji serii A A4-9120C oraz kartę graficzną Radeon. Bateria zapewnia do 10 godzin pracy bez ładowania.

Nowe modele R721T i C721 zapewniają również klawiaturę dostosowaną do pracy w trudnych warunkach szkolnych – z dodatkowym zabezpieczeniem i łatwą do ewentualnej naprawy. Także te dwa modele są odporne na zalanie klawiatury, tak samo zresztą jak touchpady odporne na wilgoć.

Wszystkie Chromebooki gotowe na różne sytuacje

Wszystkie zaprezentowane modele posiadają wzmocnioną konstrukcję oraz chroniący przed wstrząsami ochraniacz, który poradzi sobie nawet z upadkami z wysokości do 122 cm i naciskiem o wadze do 60 kg.

Zaprezentowane modele są jednak nie tylko wytrzymałe, ale też bezpieczne dla uczniów (dzięki zgodności m.in. wymaganiami norm Armii Stanów Zjednoczonych – MIL-STD 810G). Mogą one być używane również w przedszkolach, gdyż spełniają wymogi najważniejszych norm bezpieczeństwa dla zabawek.

Najnowsze porty i technologia wyświetlania

Wszystkie nowe 11,6-calowe Chromebooki posiadają dwa porty USB 3.0 i dwa porty USB 3.1 Typu C, które można wykorzystywać do ładowania urządzenia i innych podzespołów, podłączania do ekranu, ale też szybkiego przesyłania danych (z prędkością do 5 Gb/s). Chromebooki (C733/R752T) wyposażone są również w moduł Bluetooth 5.0, a modele C721/R721T w moduł Bluetooth 4.2.

Chromebook Spin 311 (R721T) jest także odporny na zarysowania i bakterie dzięki ekranowi dotykowemu ze szkłem Corning Gorilla Glass i powłoką antybakteryjną. Posiada również szerokokątną kamerę internetową HD, która pozwala objąć całą klasę. Dodatkowo, uczniowie mogą łączyć się z innymi uczniami za pośrednictwem wideoczatów oraz Google Hangouts.

Nowe Chromebooki firmy Acer wyposażone są w wyświetlacze HD, wykorzystujące technologię IPS (w standardzie lub jako opcję).

Łatwe w instalacji i zarządzaniu

Nauczyciele i administratorzy przekonają się też, że z łatwością mogą dokonywać aktualizacji, konfigurować aplikacje, używać rozszerzeń oraz innych funkcji – jest to prostsze dzięki zarządzaniu nowymi Chromebookami przez przeglądarkę. Gniazdo Kensington Lock pozwala z kolei łatwo je podłączyć – chociażby w laboratoriach komputerowych.

System Chrome dokonuje automatycznych aktualizacji i chroni przed nowymi zagrożeniami czyhającymi w sieci, takimi jak wirusy i złośliwe oprogramowanie. Urządzenia Acer z systemem Chrome obsługują logowanie wielu użytkowników, dzięki czemu każdy z uczniów może zalogować się na swoje konto z pewnością, że jego projekty, konto Gmail oraz inne informacje są bezpieczne. Nawet wtedy, jeśli Chromebook zostałby zgubiony lub skradziony. Korzystanie z Google Drive pozwala chronić pliki, dokumenty i zdjęcia, przechowując je w chmurze.

Nowe Chromebooki w pełni obsługują sklep Google Play, dając uczniom dostęp do milionów aplikacji na systemy Android i Chrome – w tym tych do nauki, ale i rzecz jasna do rozrywki.

Dostępność

Chromebooki będą dostępne dla klientów edukacyjnych i komercyjnych w Polsce od drugiego kwartału 2019 r. Ceny zostaną podane w późniejszym terminie.

Podobne artykuły