Strona głównaBlizzardNOWE MAPY DO TRYBU WIELOOSOBOWEGO NA 4. SEZON 2018

NOWE MAPY DO TRYBU WIELOOSOBOWEGO NA 4. SEZON 2018

Sezon trzeci wkrótce dobiegnie końca, co oznacza, że przygotowujemy się na wprowadzenie nowych map. W kolejnym sezonie trybu wieloosobowego gry StarCraft IIusuniemy Wytwórnię Kwasu, Łapacza Snów, Zagubione Drogi i Szczelinę. Poniżej znajdziecie nowe plansze 1 na 1 oraz drużynowe, które dodamy.

1 NA 1

W tej opuszczonej części okrętu czyścicieli będziecie walczyć z przeciwnikiem na niewielkiej przestrzeni. Dzięki strażnicom, złotym skupiskom minerałów i ukrytym drogom prowadzącym do baz głównych czeka was walka o przestrzeń i surowce od początku do końca.

Główne bazy na tej mapie dzieli względnie niewielka odległość drogą powietrzną, ale miejsca pod ekspansję są mniej wystawione na ataki zaczepne.

Zachowajcie czujność, ponieważ na tej mapie odległość do pokonania podczas szybkiego szturmu jest niewielka. Poza krótką drogą bezpośrednią istnieją alternatywne trasy i brakuje strażnic, które pomogłyby wypatrywać zagrożenia.

To duża mapa nastawiona na makrozarządzanie. Odległość do pokonania między głównymi bazami podczas szybkiego szturmu jest duża. Główne lokalizacje startowe są wystawione na ataki powietrzne, jeżeli wróg zakradnie się brzegiem mapy.

2 NA 2

Szmaragdowe Miasto to duża mapa nastawiona na makrozarządzanie. Dwóch graczy powinno bronić pojedynczego, szerokiego wejścia. Miejsca pod naturalną ekspansję posiadają dwa przewężenia, które rozwidlają drogi szybkiego szturmu i wpływają na wybór miejsca pod ekspansję. Złote skupiska minerałów mogą służyć za miejsca pod trzecią bazę w trakcie agresywnej rozgrywki.

3 NA 3

Każda drużyna posiada jedną bazę główną oraz jedno miejsce pod naturalną ekspansję z rampą ułatwiającą obronę. Układ dróg oraz miejsc pod bazy przypomina ten z tradycyjnych map 1 na 1, a w każdym z rogów znajduje się strażnica xel’naga.

4 NA 4

Pary dwóch sojuszników zaczynają grę obok siebie, a ich bazy główne połączone są tylną drogą dostępu, którą mogą wykorzystać do wzajemnego wzmacniania się. Obie bazy otwierają się na wspólny teren obronny z dwoma przewężeniami. W pobliżu znajdują się dwa potencjalne miejsca pod trzecią bazę, a dodatkowe wymagają ekspansji w kierunku krawędzi planszy.


Oto finalna lista map na czwarty sezon 2018:

  • Wielki Błękit ER
  • Pasożyt ER
  • Ceruleum ER
  • Rozdroże Kairosa ER
  • Automaton ER
  • Port Aleksander ER
  • Zastój ER

Mapy na sezon czwarty są już dostępne do testów w zakładce Dowolne, więc możecie śmiało się tam udać i zacząć sprawdzać nowe strategie, aby przygotować się na start sezonu 20 listopada. GLHF – powodzenia i dobrej zabawy!

Podobne artykuły