Strona głównaAktualnościNowe oprogramowanie, które umożliwia rejestrację i podgląd obrazu wideo

Nowe oprogramowanie, które umożliwia rejestrację i podgląd obrazu wideo

Olympus informuje o prowadzonych pracach nad nowym oprogramowaniem, które umożliwi podgląd i rejestrację danych wideo w formacie RAW z aparatów Olympus OM-D E-M1X i E-M1 Mark III na rekorderze Atomos Ninja V HDR. Premiera oprogramowania planowana jest na zimę 2020.Prace prowadzone są wspólnie z firmą Atomos. Dane na rekorderze Atmos Ninja V są zapisywane w formacie Apple ProRes RAW, który ułatwia późniejszą edycję materiału. Takie rozwiązanie pozwala na większą elastyczność w profesjonalnej postprodukcji wideo, ułatwiając m.in. korekcję ekspozycji i dostosowanie kolorystyki zarejestrowanego materiału.OM-D E-M1 Mark III z zamontowanym rejestratorem ATOMOS NINJA VOlympus będzie kontynuował prace nad rozwojem zaawansowanych technologii produkcji wideo, udoskonalając rozwiązania ułatwiające rejestrowanie wysokiej jakości materiałów filmowych dzięki kompaktowym i lekkim produktom systemu Mikro Cztery Trzecie. Zapewniają one niezwykłą mobilność i możliwość filmowania z ręki dzięki wykorzystaniu wydajnej, 5-osiowej stabilizacji obrazu umieszczonej w korpusie aparatu.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
OLYMPUS Polska Sp z o.o.
ul. Wynalazek 102-677 Warszawa, Polska
Tel: +48 22 366 00 77
E-mail: biuro.polska@olympus-europa.com
https://www.olympus.pl/
https://partner.olympus.pl/

O firmie Atomos

Atomos jest firmą, która pomaga kreatywnym profesjonalistom w pokonywaniu barier technologicznych, tworząc łatwe w użyciu, najwyższej jakości monitory i rekordery 4K i HD Apple ProRes. Produkty te oferują profesjonalnym producentom video szybszy, wyższej jakości i bardziej dostępny system produkcyjny, niezależnie od tego, czy przygotowują materiały dla social media, YouTube, TV, czy dla branży filmowej. Atomos potwierdza swoją filozofię koncentracji na potrzebach twórców, oferując innowacyjne produkty w przystępnej cenie. Firma opracowała system operacyjny Atomos OS przeznaczony do rekorderów wideo, z eleganckim i intuicyjnym interfejsem obsługiwanym przez ekran dotykowy. Jest także pierwszą firmą, która zaimplementowała format Apple ProRes RAW do pracy z kamerami kinowymi. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Australii, natomiast biura znajdują się w USA, Japonii, Chinach, UK i w Niemczech. Firma posiada także rozbudowaną sieć partnerów handlowych.

Strona internetowa Atomos: https://www.atomos.com/

O firmie Olympus

Misją firmy Olympus jest tworzenie rozwiązań przeznaczonych dla branży medycznej, nauk przyrodniczych, rozwiązań klasy przemysłowej, a także aparatów fotograficznych i urządzeń audio. Od ponad 100 lat Olympus koncentruje się na działaniach, które wpływają na poprawę zdrowia, bezpieczeństwa oraz jakości życia poprzez pomoc w rozpoznawaniu, zapobieganiu i leczeniu chorób, wspieranie badań naukowych, a także ułatwiając rejestrację obrazów otaczającego nas świata.

Pasjonatom i profesjonalistom Olympus oferuje innowacyjne aparaty, obiektywy, rekordery audio i lornetki. Precyzyjna optyka oraz przełomowe rozwiązania technologiczne otwierają nowe możliwości ułatwiające rejestrację otaczającego nas świata w najwyższej jakości.

Podobne artykuły