Strona głównaACERNowe stylowe monitory z serii CB2 dedykowane twórcom

Nowe stylowe monitory z serii CB2 dedykowane twórcom

Twórcy oraz gracze – to dwie najbardziej wymagające grupy użytkowników monitorów, których oczekiwaniom zwyczajne domowe monitory nie sprostają. W przypadku twórców zajmujących się m.in. profesjonalną pracą z kolorami niezwykle ważnym aspektem jest najszerszy zakres odwzorowania kolorów. Ten jak i parę innych ważnych cech spełniają monitory z serii CB, która wzbogaca się o nowe modele.

Zaprojektowane dla profesjonalistów

Seria monitorów CB2 została uzupełniona o dwa nowe modele: CB342CKC i CB282K. Charakteryzują się rozdzielczością 4K połączoną z szerokim zakresem pokrycia kolorów.

Wierność barw została osiągnięta za pomocą panelu wykonanego w technologii IPS, który został zamknięty w stylowej bezramkowej obudowie (ZeroFrame). Monitor cechuje się szerokimi kątami widzenia wynoszącymi 178 stopni oraz wsparciem technologii HDR. Przydatna jest też funkcja Acer Display Widget pozwalająca podzielić ekran na kilka obszarów roboczych, co jest bardzo przydatne podczas pracy z kilkoma programami naraz. Ponadto monitory cechują się technologią Acer VisionCare obejmującą rozwiązania Flickerless, BlueLightShield i ComfyView wpływające na zmniejszenie zmęczenia oczu.

Nie tylko do pracy

Monitory CB342CKC i CB282K nie zostały wprawdzie zaprojektowane jako sprzęt priorytetowo gamingowy, ale nie oznacza to, że nie nadają się do rozrywki po godzinach. Gracze także doceniają szeroki zakres pokrycia kolorów wraz z dobrym kontrastem statycznym. CB342CKC charakteryzuje się też wysokim czasem reakcji wynoszącym zaledwie 1 ms (w trybie Visual Response Boost). Wspiera też technologię FreeSync, dzięki której możliwa jest synchronizacja generowanych przez GPU klatek na sekundę z odświeżaniem monitora. Efektem jest płynna animacja bez irytujących mikrozacięć, bądź “rwania obrazu”.

Wygoda i ergonomia jako norma w monitorach CB2

Monitory z serii CB2 cechują się solidną podstawką regulowaną zarówno w pionie, jak i poziomie. Istnieje też możliwość szybkiego odpięcia monitora (montaż na zatrzaskach) i zamontowania go np. na lub uchwycie zgodnym ze standardem VESA. Seria CB została wyposażona w uniwersalny port USB 3.1 typu C pozwalający na podłączenie do monitora smartfona, tabletu bądź ultrabooka. Dzięki temu możliwe jest też ładowanie podłączonych urządzeń.

Cena i dostępność w Polsce

Monitor CB282K będzie dostępny w Polsce od kwietnia 2020 roku w cenie od 1599 zł.

Monitor CB342CKC będzie dostępny w Polsce od maja 2020 roku w cenie od 2299 zł.

Podobne artykuły