Strona głównaAktualnościOglądaj Polaków we FLASHPOINT

Oglądaj Polaków we FLASHPOINT

Dziś o 18 zaczynają się rozgrywki w sercu Kalifornii, Los Angeles. To tam, w zamkniętym studio, odbędzie się pierwszy sezon nowej ligi FLASHPOINT, w której zobaczymy dwóch Polaków – Michała “MICHU” Müllera i Karola “rallen” Radowicza.

Rok 2020 stoi w Counter-Strike’u pod znakiem profesjonalizacji rozgrywek. Wielu organizatorów stara się zadbać o komfort graczy, tworząc własne ligi z regularnym harmonogramem i stałym miejscem jej rozgrywania. Na takie ruchy zdecydowali się między innymi ESL i RFRSH Entertainment – organizatorzy kolejno ESL Pro League i BLAST Premier. Na podobny ruch zdecydował się B Site, włodarz nowo powstałej ligi FLASHPOINT.

Pomimo debiutu na rynku, FLASHPOINT w żadnym aspekcie nie odstaje od konkurencji. Można by wręcz rzec, że w niektórych segmentach wyróżnia się na tle innych, chociażby dzięki swojemu nowatorskiemu formatowi. Na kalifornijskich serwerach zadebiutują także nowe twarze w CS:GO, takie jak FunPlus Phoenix. Chińska organizacja znanajest między innymi z triumfu na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w League of Legends. Wydarzenie tokojarzyzapewne każdy europejski fan esportu, ze względu na drugiego finalistę Worldsów – G2 Esports. Duński skład chińskiej organizacji powalczy przez najbliższy miesiąc o część prestiżowej puli nagród, która wynosi milion dolarów.

W lidze wezmą udział czołowe zespoły ze świata Counter-Strike’a, takie jak Cloud 9, Dignitas, czy MAD Lions. W tym doborowym towarzystwie znalazło się także dwóch Polaków – Michał “MICHU” Müller i Karol “rallen” Radowicz. Pierwszy z nich reprezentuje barwyTeam Envy, młodego lecz ambitnego składu, który z tygodnia na tydzień prezentuje w różnych turniejach coraz lepszą dyspozycję. Za to rallen pojawi się w Los Angeles pod banderą c0ntact Gaming, w roli zamiennika Nestora “LETN1” Tanića.

Każdy polski widz z pewnością będzie chciał śledzić poczynania naszych rodaków we FLASHPOINCIE. W związku z tym, agencja gamingowa Fantasyexpo, zdecydowała się na zorganizowanie polskiej transmisji z całego turnieju. W roli komentatorów zobaczymy Radosława “Mad1” Florkowskiego, Jakuba “swelder” Grzegorskiego, Oskara “DeerFluffy” Formelle i Kamila “dziukensa” Dziuka. Będzie ona dostępna na kanale ESPORT NOW na platformie Twitch, YouTube i na Facebooku. Pierwsze mecze startują dzisiaj o godzinie 18:00.

Harmonogram najbliższych spotkań:

13.03.20

18:00 – MAD Lions vs HAVU
21:00 – Copenhagen Flames vs c0ntact

14.03.20

18:00 – Gen.G vs Envy
21:00 – Chaos vs MIBR

15.03.20

18:00 – Orgless vs Dignitas
21:00 – FunPlus Phoenix vs Cloud 9

Podobne artykuły