Strona głównaAktualnościOstatni w tym roku lanowy występ Virtus.pro z polskim komentarzem!

Ostatni w tym roku lanowy występ Virtus.pro z polskim komentarzem!

Już dziś rozpocznie się turniej cs_summit 5. W Los Angeles spotkają się czołowe ekipy CS:GO z Europy i Ameryki Południowej. W Stanach Zjednoczonych nie zabraknie również biało-czerwonego akcentu. Dla reprezentującej Polskę drużyny Virtus.pro te zawody są ostatnią szansą na zdobycie trofeum w rozgrywkach lanowych. Zmagania będzie można śledzić z polskim komentarzem.Łączna pula nagród w turnieju cs_summit 5 wynosi aż 150 tysięcy dolarów. Wśród faworytów tych rozgrywek wymienia się m.in. mousesports. Zespół zdobył już w tym roku dwa cenne trofea podczas finałów ESL Pro League Season 10 oraz CS:GO Asia Championships 2019. Awansował także na piąte miejsce w światowym rankingu HLTV.

Virtus.pro to nie jedyny polski akcent na tych zawodach. Debiutujące w rozgrywkach lanowych OG ma w swoim składzie 22-letniego Polaka, Mateusza “mantuu” Wilczewskiego. Rok 2019 bez wątpienia jest dla polskiego zawodnika okresem rozwoju i sukcesów. Od stycznia reprezentował on ALTERNATE aTTax, zdobywając tytuły Mistrza Niemiec oraz triumfując na mniejszych turniejach lanowych. Dzięki znakomitej formie 4 grudnia Polak dołączył do międzynarodowej drużyny OG, której kapitanem jest “Aleksib”, znany wszystkim między innymi z występów w drużynie ENCE podczas StarLadder Major Berlin 2019.

Turniej cs_summit 5 potrwa 4 dni. Przez pierwsze trzy (12 – 14 grudnia) zawodnicy zmierzą się w podwójnym systemie round robin. W niedzielę natomiast w formacie BO3 (Best-of three) zostaną rozegrane decydujące starcia – półfinały i finał. Miejsce turnieju jest dość nietypowe – willa z basenem, usytuowana w ekskluzywnej dzielnicy Los Angeles. Zawodnicy nie tylko będą tam rozgrywać mecze, ale także zamieszkają w willi na czas trwania turnieju.

Dzięki agencji Fantasyexpo, która współpracuje z organizatorami rozgrywek, polscy fani będą mogli śledzić zmagania w towarzystwie polskiego komentarza. Na stanowiskach komentatorskich zasiądą Oskar “Deerfluffy” Formella oraz Radosław “Mad1” Florkowski. Transmisja będzie dostępna na kanale ESPORTNOW na Twitchu.

Podobne artykuły