Strona głównaAktualnościPGE Superpuchar PLE wraca do Gdańska

PGE Superpuchar PLE wraca do Gdańska

Polska Liga Esportowa powraca z PGE Superpucharem PLE. Międzynarodowy turniej esportowy odbędzie się w Gdańsku 25-27 sierpnia. Na przybyłych czeka moc esportowych emocji.

Polska Liga Esportowa wraca do Trójmiasta. Po zeszłorocznej realizacji w Gdyni, tym razem najlepsi esportowcy z Europy zagrają na Stadionie Letnim w Gdańsku. Podczas tegorocznej edycji, która zaplanowana jest na 25-27 sierpnia, kibice przede wszystkim będa mogli podziwiać zmagania czterech czołowych ekip Counter-Strike 2 w turnieju o puli 20 000 dolarów. Udział w zawodach wezmą trzy zagraniczne formacje oraz jedna z Polski.

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas PGE Superpucharu PLE zobaczymy mecze gwiazd z udziałem drużyny Monte Snack All-Star PLE i najlepszych uczestników challenge’ów. Na gdańskiej plaży zagości również VALORANT. Polska Liga Esportowa zorganizuje LAN-owy turniej dla społeczności i dodatkowe aktywności, które będa ogłaszane w kolejnych dniach.

– PGE Superpuchar PLE to wydarzenie o wyjątkowym charakterze, niepowtarzalnym w skali Europy czy nawet świata. Od dwóch lat wspólnie z PGE Polską Grupą Energetyczną tworzymy event, który zbiera pozytywny feedback od społeczności, partnerów i kibiców. W tym roku również planujemy dużo atrakcji. Będa rozgrywki esportowe, aktywacje sportowe, ale również strefy edukacyjne. Stadion Letni jest sportową wizytówką miasta i świetnym miejsce, by pokazać połączenie wirtualnej rozrywki ze sportem tradycyjnym. Serdecznie zapraszam wszystkich na gamingowe zakończenie wakacji na plaży w Gdańsku – mówi Paweł Kowalczyk, Prezes Polskiej Ligi Esportowej. PGE Superpuchar PLE to unikatowe wydarzenie esportowo-gamingowe organizowane od 2021 roku w Trójmieście przez Polską Ligę Esportową. Partnerami PGE Superpucharu PLE są PGE Polska Grupa Energetyczna, G2A, Lech Free oraz Monte Snack.

PGE Superpuchar PLE
PGE Superpuchar PLE

Podobne artykuły