Strona głównaAktualnościPierwsza na świecie kampania TikTok, promująca konkretne państwo! Wybór padł na Indonezję

Pierwsza na świecie kampania TikTok, promująca konkretne państwo! Wybór padł na Indonezję

Z końcem kwietnia TikTok rozpoczął współpracę z Ministerstwem Turystyki Indonezji. Po raz pierwszy ByteDance zaangażowało się w kampanię z państwem. W jej ramach utworzono dedykowany challange #wonderfulIndonesia, a użytkownicy aplikacji są zachęcani do publikowania najlepszych momentów ze swoich podróży po wyspie.

TikTok Logo.png

Krok po kroku

Do tej pory chińscy właściciele aplikacji podchodzili z ostrożnością do wszelkiej formy reklamy na platformie. Ważniejsze były pozytywne wrażenia jej użytkowników, niż wprowadzanie monetyzacji. Powoli się to jednak zmienia – na początku kwietnia pojawiła się informacje o nowych formatach reklam, a pod koniec miesiąca ByteDance poinformowało o rozpoczęciu kampanii, we współpracy z indonezyjskim ministerstwem turystyki.

Indonesia3.jpeg

TikTok x Wspaniała Indonezja

Partnerstwo TikToka i Ministerstwa Turystyki Indonezji jest pierwszym tego typu działaniem – tym bardziej, że obejmuje wykorzystanie obecnie jednej z najbardziej popularnych aplikacji. Celem kampanii jest pokazanie piękna, które oferuje Indonezja i zachęcenie do odwiedzin. TikTok namawia użytkowników do dzielenia się ich ulubionymi momentami z podróży, które dodatkowo mogą wziąć udział w rozpoczętym 26 kwietnia online challange – wystarczy nagrać krótkie wideo z podróży po wyspie i dodać hasztag #wonderfullIndonesia. Kampania obejmuje współpracę z lokalnymi twórcami i influencerami, a także promowanie użytkowników poprzez challenge, dedykowane filtry,  specjalne naklejki i objazdowe spotkania z dziennikarzami.

Nie ma w tym żadnego przypadku

Aplikacja cieszy się obecnie olbrzymią popularnością – według raportu SensorTower tylko  w pierwszym kwartale tego roku została pobrana ponad 200 milionów razy, więc współpraca ministerstwa turystyki z platformą jest dobrym posunięciem. Widać, że ByteDance doskonale wie co robić: nowe formaty reklam, zażegnanie problemu w Indiach, czy wykorzystanie światowych trendów na wykorzystanie technologii w turystyce to część dobrze przemyślanej strategii. Można się jedynie zastanawiać, jaki będzie następny krok chińskiego giganta – może współpraca z polskim ministerstwem turystyki? Jestem przekonana, że Mazury są równie piękne co Bali – komentuje Magdalena Bliźniak z agencji GetHero.

Indonesia6.jpeg

Podobne artykuły