Strona głównaAktualnościPierwszy turniej Virtus.pro na turnieju LAN z polskim komentarzem!

Pierwszy turniej Virtus.pro na turnieju LAN z polskim komentarzem!

Już 12 kwietnia rozpoczyna się turniej Charleroi Esports. Na arenie RTL Spiroudome spotkają się czołowe ekipy z Europy i Azji, a wśród nich, po raz pierwszy przed publicznością – Virtus.pro w odświeżonym składzie! Nie jest jeszcze wiadome, z którym z testowanych zawodników Polacy pojawią się w Belgii.
Pula nagród Charleroi Esports wynosi 100 000 Euro. Wśród faworytów do zgarnięcia lwiej jej części znajdują się między innymi najlepsze drużyny francuskie – Team Vitality, gdzie będzie można zobaczyć jeden z największych talentów światowej sceny CS:GO – Mathieu “ZywOo” Herbaut ma zaledwie 18 lat, a już stawiany jest w ścisłej czołówce najlepiej indywidualnie wyszkolonych zawodników.
Duże szanse na końcowe zwycięstwo mają również Francuzi występujący pod szyldem G2 Esports – ich forma w ostatnich miesiącach rośnie – 13 miejsce w rankingu HLTV.org oraz trzecie miejsce na WESG 2018 zapowiada trudnego rywala dla Virtusów. W ostatniej chwili zaproszono też Team GamerLegion, w składzie którego pojawi się jedna z najjaśniejszych gwiazd belgijskiego esportu – Adil “ScreaM” Benrlitom.
Cały turniej potrwa trzy dni – pierwsze dwa (12-13.04)  to starcia grupowe w systemie GSL. Niedziela zarezerwowana jest na decydujące pojedynki – zarówno półfinały jak i finał rozegrane zostaną w formacie BO3 (Best-of three). Ciekawostką jest fakt, że przed rozpoczęciem playoffów rozegrany zostanie mecz pokazowy pomiędzy dwoma regionalnymi składami. Dla kibiców chcących obejrzeć to wszystko na miejscu mamy dobrą informację – funkcjonują bezpośrednie połączenia lotnicze między Warszawą a Charleroi, zaś bilety na sam turniej można nabyć tutaj – https://www.charleroi-esports.be/en/presentation.php
Turniej takiej rangi nie może obejść się bez profesjonalnego komentarza w języku polskim. Fantasy Expo we współpracy z organizatorami zapewni polskim kibicom kilkadziesiąt godzin niezapomnianych emocji – na stanowiskach komentatorskich zasiądą: Paweł “Saju” Pawełczak oraz Olek “vuzzey” Kłos. Transmisję obejrzymy na kanale Saja – www.twitch.tv/inet_saju

Podobne artykuły