Strona głównaAktualnościPLE.GG Valorant Nations Circuit!

PLE.GG Valorant Nations Circuit!

4 drużyny z Polski, 4 europejskie składy – tak wyglądała stawka Valorant Nations Circuit w zakończonym w maju, pierwszym sezonie rywalizacji. W odpowiedzi na oczekiwania społeczności, kibiców i zawodników, Polska Liga Esportowa ma ogromną przyjemność zaprosić do śledzenia kolejnej odsłony rywalizacji ligowej w grze studia Riot Games! Walka utalentowanych graczy z Polski i Starego kontynentu przepełniona będzie zaangażowaniem – w puli nagród ponownie znajdzie się 25 tysięcy złotych.

Emocji ponownie nie zabraknie

Nadchodzące tygodnie pozwolą fanom VALORANT na zaznanie chwil pełnych emocji i obejrzenie spotkań o wysoką stawkę. Sprawdzony w boju format, wykorzystywany podczas wiosennej edycji VNC nie ulegnie zmianie – osiem drużyn rozegra między sobą rywalizację grupową w systemie “każdy z każdym”. Po zakończeniu siedmiu kolejek meczowych rozpocznie się faza pucharowa, w której udział weźmie sześć zespołów. 

Europa z próbą obrony tytułu

Po raz kolejny, na placu boju stworzonym przez Polską Ligę Esportową, będziemy mogli zobaczyć węgierską organizację HEET. Czempioni poprzedniej odsłony, wśród których w tym sezonie oglądać będziemy Kamila “baddyG” Graniczkę, spróbują obronić trofeum w nadchodzącym sezonie, choć nie będzie to zadanie proste. 

Rywalami z europejskiej puli, wyłonionej na drodze turnieju eliminacyjnego, będą w tym sezonie drużyny: NOM eSports z MORFANem i Buldem, czeska eSuba i pochodzące z Bułgarii Activat3D.

Polska ofensywa wyrusza do boju!

Jeśli już w pierwszej edycji PLE.GG: Valorant Nations Circuit polscy kibice nastawiali się na równą walkę Polaków z drużynami z Europy, to tym razem muszą mieć jeszcze większy apetyt na sukces. Ekipy z kraju nad Wisłą, stojąc na linii startowej nowego sezonu prezentują się świetnie, dając nadzieję na dobre wyniki w trakcie siedmiu zbliżających się kolejek. 

Zobaczyć będzie można między innymi poukładane Team Queso, a zatem hiszpańską organizację, w barwach której gra pięciu naszych. Krytyq i spółka z pewnością stawiani będą w roli faworytów do osiągnięcia dobrego wyniku, co potwierdzają już osiągane na polskiej scenie rezultaty. Prócz nich, fani krajowej sceny będą mieli okazję podejrzeć grę drużyn Anonymo Mentos, UNGENTIUM i Ardent. 

Śmietanka ekspercka na straży rozgrywek

Choć drużyny i zawodnicy to kluczowy element rozgrywek, to Polska Liga Esportowa chce je pokazać z możliwie najlepszą oprawą kometatorską. O opis i analizę każdego zagrania zadba w tym sezonie topowa ekipa komentatorów, w skład których wchodzą: Tomasz “Magvayer” Filipiuk, Krystian “TERP” Terpiński, Dominik “Nero” Dąbrowski oraz Tomasz “TheFakeOne” Milaniuk.

Pierwsze spotkanie drugiego sezonu PLE.GG: Valorant Nations Circuit odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 7.11.2021 r. o godzinie 14:00. W kolejnych tygodniach jednak, mecze rozgrywane będą w soboty i niedziele – rywalizacja inicjowana będzie każdego dnia o godzinie 18:00. Wszystkie batalie będzie można zobaczyć na kanale Twitch Polskiej Ligi Esportowej. Sezon zwieńczony zostanie meczem finałowym, zaplanowanym na 19 grudnia.

Podobne artykuły