Strona głównaAktualnościPlextor M9P Plus - najszybszy dysk Plextora

Plextor M9P Plus – najszybszy dysk Plextora

Plextor, wiodący producent napędów optycznych i urządzeń pamięci masowej, wprowadza do portfolio nową linię dysków SSD – M9P Plus. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych komponentów, nośniki z najnowszej serii będą najszybszymi w ofercie marki.
Nośniki M9P Plus dostępne będą w wersji M.2 do laptopów, M.2 z radiatorem do komputerów stacjonarnych, a także w wariancie zabudowanym w adapterze PCI-Express. Kluczową zmianą, w porównaniu z poprzednią generacją – M9Pe, jest wykorzystanie kontrolera Marvell Eldora Plus. Uwalnia on pełen potencjał nośnika z interfejsem PCIe 3.0 x4, zapewniając sekwencyjny odczyt/zapis do 3400/2200 MB/s oraz losowy odczyt/zapis do 340 000/320 000 IOPS.

Producent w serii M9P Plus postawił ponadto na 96-warstwową pamięcią flash BiCS4 3D NAND, która oferuje zwiększoną gęstość danych, lepszą wytrzymałość i integrację nowej generacji technologii ładowania wstępnego. W historii marki będzie to pierwsza linia dysków, zaprojektowana z wykorzystaniem 96-warstwowej pamięci 3D NAND.

Nośniki z serii M9P Plus dedykowane są przede wszystkim dla wymagających graczy, ale doskonale sprawdzą się również w pracy z dużymi plikami. Plextor oferuje trzy opcje pojemności: 256 GB, 512 GB i 1 TB. Dyski wyposażone zostały w najnowszą technologię korekcji błędów LDPC, a także w technologię optymalizująca pamięć podręczną – PlexNitro.

Dyski w wersji zabudowanej w adapterze PCI-Express – Plextor M9PY Plus, podobnie jak w poprzedniej generacji, dysponować będą radiatorem z efektownym podświetleniem RGB LED, gwarantując znakomite wrażenia wizualne podczas rozgrywki na komputerze stacjonarnym.

Podobne artykuły