Strona głównaPLEXTORPlextor zaprezentował nowe modele dysków SSD podczas CES 2019

Plextor zaprezentował nowe modele dysków SSD podczas CES 2019

Podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas, marka Plextor zaprezentowała nowe nośniki SSD – PCIe oraz SATA. To pierwsze w historii firmy linie dysków, które zaprojektowano z wykorzystaniem 96-warstwowej pamięci 3D NAND.Nowa seria M10Pe, dedykowana graczom i entuzjastom sprzętu komputerowego, oferować będzie wyjątkową wydajność. Dzięki wykorzystywaniu 96-warstwowej pamięci 3D NAND, prędkość odczytu oraz zapisu sekwencyjnego będzie sięgać odpowiednio do 3200/2500 Mb/s, a losowy odczyt/zapis wyniesie 410,0000/320,000 IOPS.Dyski M10Pe będą dostępne w wariancie zabudowanym w adapterze PCI-Express i po raz kolejny zostaną wyposażone w radiator, który zapewni odpowiednią regulację temperatury, bez obniżania wydajności. To będzie również pierwsza seria dysków marki Plextor, do której dołączone zostanie oprogramowanie najnowszej generacji, gwarantujące większą trwałość, niezawodność i wydajność nośników:

  • PlextorNitro II – najnowsza wersja systemu, wyposażona w udoskonalony algorytm, który optymalizuje pracę pamięci podręcznej i zwiększa wydajność nośnika nawet o 20 procent.
  • TrueProtect II – technologia, która wykorzystuje mechanizm kontroli AI do sprawdzania danych przechowywanych na dysku, ale także danych odczytywanych lub zapisywanych w tym samym czasie. Zapewnia większą dokładność danych i lepszą wydajność nośnika.
  • Modern Standby Support – nowe oprogramowanie firmy Plextor, które obsługuje najnowszy tryb gotowości komputera, zwany “Modern Standby” – umożliwia ono bezczynność systemów w celu oszczędzania energii i jednocześnie błyskawiczne uruchamianie komputera.
  • Power Loss Notification (PLN) Support – dyski marki Plextor wspierają protokół PLN, który sygnalizuje zamknięcie systemu, co pozwala SSD natychmiast zakończyć bieżące operacje i wykonać kopię wszystkich danych pozostałych w buforze na dysk SSD.

Ponadto na rynek trafi seria dysków SATA, M9V, zaprojektowana z myślą o komputerach domowych oraz biurowych. Nośniki oferować będą prędkość odczytu i zapisu sekwencyjnego na poziomie 560/520 MB/s, a także losowy odczyt/zapis 85,000/84,000 IOPS. Po raz pierwszy w historii firmy, dysk M9V będzie dostępny w pojemności 1 TB (tylko wariant dla slotu M.2). Użytkownicy również będą mogli skorzystać z dodatkowego oprogramowania, zwiększającego wydajność dysku.- Wielozadaniowość przeszła na jeszcze bardziej złożony etap. Niezależnie od tego, czy konsumenci wykorzystują komputery lub urządzenia mobilne do gier, słuchania muzyki, zakupów online, pracy zdalnej, albo robią wszystko w jednym czasie,  zapotrzebowanie na lepszy, bardziej niezawodny sprzęt, stale rośnie. Dzięki naszym nowym dyskom SSD, te potrzeby będą konsekwentnie zaspokajane, niezależnie od tego, czy będą one podstawowe, czy zaawansowane – powiedziała Christine Hsing, marketing menadżer LITE-ON.Nowe nośniki pojawią na rynku w trzecim kwartale 2019 roku.

O marce Plextor

Plextor to wiodący producent wielokrotnie nagradzanych napędów optycznych i urządzeń pamięci masowej. Właścicielem marki jest japońska firma Shinano Kenshi. Od wprowadzenia na rynek pierwszego napędu CD-ROM, w roku 1989, Plextor wytrwale dąży do utrzymania wysokiej jakości i maksymalnej wydajności oferowanych produktów.Firma wypuściła swój pierwszy dysk Solid-State z zastrzeżoną technologią True Protect w 2012 roku. Wielokrotnie nagradzane produkty PLEXTOR i reputacja doskonałości nadal odzwierciedlają jej podstawowe wartości. Marka Plextor jest licencjonowana dla LITE-On Technology Corporation. Więcej informacji: www.goplextor.com/pl

Podobne artykuły