Strona głównaADATAPojemny czy lekki - jaki powerbank wybrać na wakacje

Pojemny czy lekki – jaki powerbank wybrać na wakacje

Bardzo pojemny, jak najlżejszy, niezwykle kompaktowy, czy może stylowy? Jaki powinien być powerbank na wakacje? Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru, by zachować czujność i nie dać się oszukać? Doradzamy, jak wybrać urządzenie do podładowania np. smartfonu, zależnie od osobistych preferencji, wymagań oraz wakacyjnych planów.

Pojemność przede wszystkim

Piesza wędrówka po górach, rodzinny wypad nad morze, czy całodniowa wycieczka rowerowa? Pomysłów na spędzenie wolnego czasu, szczególnie w czasie wakacji, jest mnóstwo. Podczas podróży warto wyposażyć się w powerbank, który pomoże nam podładować telefon, tablet, czy aparat fotograficzny, umożliwiając w ten sposób zachowanie wszystkich wspomnień oraz dostępu do ulubionych aplikacji. W zależności od rodzaju naszej aktywności warto postawić na powerbank gwarantujący minimum 20 000 mAh. Takie urządzenie świetnie spisze się szczególnie w miejscach, w których trudno jest nam znaleźć gniazdko elektryczne.

P20000D_A_04.jpg

Podczas wyboru powerbanku warto sprawdzić, ile portów ładujących posiada urządzenie. Przykładowo, połączenie jego  dużej pojemności oraz kilku portów USB daje nam możliwość podładowania kilku telefonów jednocześnie. Należy pamiętać jednak, że proces ładowania elektroniki w ten sposób nie jest bezstratny. Powerbank o pojemności 10 000 mAh niekoniecznie da możliwość potrójnego naładowania smartfona z baterią 3 300 mAh. W tym przypadku wiele zależy od zastosowanych komponentów. Dobre jakościowo modele mogą zagwarantować sprawność nawet na poziomie 90 procent. Dobrym wyborem dla wymagających użytkowników będzie np. ADATA P20000D o pojemności 20 000 mAh, który  posiada dwa porty USB ładujące prądem o maksymalnym natężeniu 2,1. Urządzenie doskonale poradzi sobie z uzupełnianiem energii np. dwóch smartfonów jednocześnie. Praktycznym rozwiązaniem powerbanku jest cyfrowy wyświetlacz, który wskazuje dokładny stan naładowania urządzenia. Za jego bezpieczeństwo odpowiada układ obwodów wewnętrznych oraz wytrzymała obudowa. Dzięki temu, wspomniany model sprawdzi się nawet w niecodziennych warunkach.

Kompromisowe rozwiązanie

Należy pamiętać o tym, że fizyki nie da się oszukać – ogniwa litowo-jonowe lub litowo-polimerowe mają swoją określoną wagę, a to właśnie z takich konstrukcji składają się wszystkie tego typu urządzenia dostępne na rynku. Warto zatem zachować zdrowy rozsądek i być czujnym, gdy producent oferuje powerbank, który obiecuje 20 000 mAh i jednocześnie waży tyle samo, co konkurencyjne modele o pojemności 10 000 mAh. Może to świadczyć o zaniżaniu pojemności, z czego użytkownik zda sobie sprawę dopiero w czasie wielogodzinnej podróży, podczas której nie uda mu się naładować wszystkich potrzebnych urządzeń. Zaleca się postawić na sprawdzone modele znanych producentów, które wcześniej zostały przetestowane przez niejednego specjalistę i szereg recenzentów.

Waga i rozmiar mają znaczenie

Długie podróże często wymagają zabrania ze sobą sporego bagażu. Wówczas wspomniana waga urządzenia ładującego oraz jego wymiary wymiary odgrywają bardzo ważną rolę. W takiej sytuacji warto zwrócić się w kierunku stosunkowo lekkiego powerbanku o niedużych gabarytach. Ciekawą alternatywą może być powerbank ADATA P5000, który gwarantuje 5 000 mAh, ma tylko 9,9 cm wysokości i waży zaledwie 117 gram. Jego obudowa jest natomiast odporna na zarysowania i odciski palców. Ponadto, został wyposażony w ciekawą funkcjonalność, jaką jest latarka ultrafioletowa, która może przydać się w różnych sytuacjach. Nieco większym, ale wciąż wydajnym i małym urządzeniem jest powerbank ADATA S10000. Waży jedynie 195 gramów i ma zaledwie 14,8 mm grubości, a jednocześnie gwarantuje pojemność 10 000 mAh. To więc dobry wybór nie tylko dla miłośników podróży, ale dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę.

P5000_A_03_v2.jpg

Dodatkowe udogodnienia

Nowoczesne powerbanki oferują jednak coś więcej niż tylko pojemność, odpowiednią wagę i kompaktowe rozmiary. Polecamy zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia urządzeń. Niektóre z nich mogą być wyposażone w mechanizmy chroniące nasz bank energii przed rozładowaniem, przeładowaniem, nadmiernym napięciem i za dużym prądem, a także ewentualnymi zwarciami. Przydatna może być także dodatkowa latarka. Przed wyruszeniem w dalszą trasę użyteczna może okazać się z kolei obsługa ładowania pass-through, które umożliwia nieprzerwane uzupełnianie energii urządzeń w czasie ładowania samego urządzenia. To spora oszczędność czasu, która w podróży bywa bardzo cenna.

P20000D_A_06.jpg

Dlatego, wybierając powerbank na wakacje warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na swoje potrzeby i wymagania. Odpowiednio dobrany model będzie sprawdzonym kompanem każdej podróży i nie zawiedzie w najtrudniejszych momentach.

Podobne artykuły