Polska Liga Esportowa finał sezonu jesień 2021

polska-liga-esporttowa-final-jesien-2021

Aż ćwierć miliona złotych mają do podziału uczestnicy rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej, którzy przez dziewięć tygodni rywalizowali o awans do fazy pucharowej. Mistrza Polskiej Ligi Esportowej poznamy już w sobotni wieczór, 4 grudnia, a całe wydarzenie transmitowane będzie w Polsat Games.

Finały Polskiej Ligi Esportowej to ważny punkt na krajowej osi czasu w rywalizacji elektronicznej. Jest to święto zarówno dla zawodników, których od wielkiego sukcesu dzieli już tylko kilka godzin walki, ale też dla wszystkich kibiców i fanów krajowego Counter Strike: Global Offensive, którzy są żądni walki o każdy punkt. W tej edycji rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej, atmosfera jest jeszcze gorętsza – pula finansowa najwyższej dywizji to aż 250 tysięcy złotych. Największą część tej sumy zgarną oczywiście zwycięzcy, których poznamy w sobotni wieczór. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii, swój finał w formule offline rozegrają dwie najlepsze drużyny Lotto Dywizji Profesjonalnej – stawka również jest nie do zbagatelizowania, gdyż triumfator ma zapewnione miejsce w kolejnym sezonie PGE Dywizji Mistrzowskiej, jak również w europejskich rozgrywkach z cyklu EDC.

Finałowe mecze odbywać się będą w studio Polsat Games i w tym kanale będą transmitowane, równolegle z serwisem twitch.tv. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w czwartek 2 grudnia, o godzinie 18:00 – wtedy rozegrany zostanie mecz półfinałowy PGE Dywizji Mistrzowskiej pomiędzy Izako Boars i x-kom AGO.

W kulminacyjnym dniu rozgrywek, PLE organizuje Watching Party w gamingowym centrum ESPORT Spot na warszawskim Powiślu, gdzie atmosfera i lista znanych z mediów gości przypominać będą loże VIP podczas najważniejszych meczów futbolowych. Obecność zapowiedzieli m. in. Marcin Gortat, Izak, Blowek, Paweł Lehmann – Leh, Mateusz Gessler.

Równolegle odbędą się finałowe części turniejów w gamingowych wersjach klasycznych sportów: FIFA 22 dla fanów piłki nożnej oraz wyścigi samochodowe z cyklu Logitech G Challenge, rozgrywane w Assetto Corsa. Transmisja tych rozgrywek będzie prowadzona na własnych kanałach Polskiej Ligi Esportowej.

***

Dla największych fanów gamingu Polska Liga Esportowa przygotowała wyjątkową ofertę. W sprzedaży jest 30 biletów VIP na cały dzień Finałów Jesień 2021 PLE. Bilety umożliwią najpierw spotkanie z graczami, ekspertami i komentatorami w studio Polsat Games, gdzie odbędą się rozgrywki, a następnie wzięcie udziału w Watching Party i możliwość gry z influencerami oraz spotkanie z graczami po zakończonym finale[1] [2] .

Partnerami Polskiej Ligi Esportowej są: PGE, Lotto, eWInner, Lech Free, LG, Red Bull, Pracuj.pl, Media Expert, Logitech.

Serwis komputerów, laptopów, usługi informatyczne.