Strona głównaAktualnościPolska Liga Esportowa finał sezonu jesień 2021

Polska Liga Esportowa finał sezonu jesień 2021

Aż ćwierć miliona złotych mają do podziału uczestnicy rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej, którzy przez dziewięć tygodni rywalizowali o awans do fazy pucharowej. Mistrza Polskiej Ligi Esportowej poznamy już w sobotni wieczór, 4 grudnia, a całe wydarzenie transmitowane będzie w Polsat Games.

Finały Polskiej Ligi Esportowej to ważny punkt na krajowej osi czasu w rywalizacji elektronicznej. Jest to święto zarówno dla zawodników, których od wielkiego sukcesu dzieli już tylko kilka godzin walki, ale też dla wszystkich kibiców i fanów krajowego Counter Strike: Global Offensive, którzy są żądni walki o każdy punkt. W tej edycji rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej, atmosfera jest jeszcze gorętsza – pula finansowa najwyższej dywizji to aż 250 tysięcy złotych. Największą część tej sumy zgarną oczywiście zwycięzcy, których poznamy w sobotni wieczór. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii, swój finał w formule offline rozegrają dwie najlepsze drużyny Lotto Dywizji Profesjonalnej – stawka również jest nie do zbagatelizowania, gdyż triumfator ma zapewnione miejsce w kolejnym sezonie PGE Dywizji Mistrzowskiej, jak również w europejskich rozgrywkach z cyklu EDC.

Finałowe mecze odbywać się będą w studio Polsat Games i w tym kanale będą transmitowane, równolegle z serwisem twitch.tv. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w czwartek 2 grudnia, o godzinie 18:00 – wtedy rozegrany zostanie mecz półfinałowy PGE Dywizji Mistrzowskiej pomiędzy Izako Boars i x-kom AGO.

W kulminacyjnym dniu rozgrywek, PLE organizuje Watching Party w gamingowym centrum ESPORT Spot na warszawskim Powiślu, gdzie atmosfera i lista znanych z mediów gości przypominać będą loże VIP podczas najważniejszych meczów futbolowych. Obecność zapowiedzieli m. in. Marcin Gortat, Izak, Blowek, Paweł Lehmann – Leh, Mateusz Gessler.

Równolegle odbędą się finałowe części turniejów w gamingowych wersjach klasycznych sportów: FIFA 22 dla fanów piłki nożnej oraz wyścigi samochodowe z cyklu Logitech G Challenge, rozgrywane w Assetto Corsa. Transmisja tych rozgrywek będzie prowadzona na własnych kanałach Polskiej Ligi Esportowej.

***

Dla największych fanów gamingu Polska Liga Esportowa przygotowała wyjątkową ofertę. W sprzedaży jest 30 biletów VIP na cały dzień Finałów Jesień 2021 PLE. Bilety umożliwią najpierw spotkanie z graczami, ekspertami i komentatorami w studio Polsat Games, gdzie odbędą się rozgrywki, a następnie wzięcie udziału w Watching Party i możliwość gry z influencerami oraz spotkanie z graczami po zakończonym finale[1] [2] .

Partnerami Polskiej Ligi Esportowej są: PGE, Lotto, eWInner, Lech Free, LG, Red Bull, Pracuj.pl, Media Expert, Logitech.

Serwis komputerów, laptopów, usługi informatyczne.

Podobne artykuły