Strona głównaAktualnościPolska Liga Esportowa podsumowanie sezonu wiosna 2021

Polska Liga Esportowa podsumowanie sezonu wiosna 2021

Dwie dywizje CS:GO: PGE Dywizja Mistrzowska i LOTTO Dywizja Profesjonalna, rozszerzenie rozgrywek o nowe tytuły: PLE.GG VALORANT Nations Circuit i PLE.GG NBA 2k21, kolejna odsłona rywalizacji w PLE.GG eFootball Pro Evolution Soccer Cup i powrót do formuły offline, czyli do LANowych finałów, atrakcyjne nagrody i sloty do kwalifikacji do prestiżowych, międzynarodowych turniejów. Przypomnijmy sobie wspólnie to, co wydarzyło się podczas wiosennego sezonu Polskiej Ligi Esportowej, a co jeszcze przed nami.

PGE DYWIZJA MISTRZOWSKA

8 drużyn i 7 kolejek fazy zasadniczej, 5 dni play-offów, drabinka podwójnej eliminacji. Te zmagania PGE Dywizji Mistrzowskiej były jednak inne niż wszystkie, bo w fazie play-off wreszcie zobaczyliśmy tak długo wyczekiwanego LANa! A to oznacza, że pierwszy raz od 1,5 roku zawodnicy 4 najlepszych zespołów polskiego CSa usiedli znów obok siebie, by ramię w ramię walczyć o tytuł mistrza Polskiej Ligi Esportowej – a ten, jak pamiętacie, powędrował w ręce ekipy Illuminar Gaming. Ale czy wiecie, którzy gracze okazali się mistrzami granatów błyskowych? Mono i TaZ! A którzy zawodnicy wysłani na pierwszy ogień byli najskuteczniejsi? Tutaj pewnie też Was nie zaskoczymy, że najlepsi entry fraggerzy to… Gruby i Morelz!

Dla Polskiej Ligi Esportowej to wydarzenie było unikalnym przedsięwzięciem z jeszcze jednego powodu: LANowe zmagania transmitowaliśmy aż z trzech miejsc: ze studia Polsat Games, z Esports Performance Center oraz z ESPOTU. Podczas tego wielkiego, esportowego święta nie mogło zabraknąć gwiazd. Udział w finałowym evencie wzięli: Dawid Podsiadło, Marcin Gortat, Piotr „izak” Skowyrski, Jan Błachowicz, Jakub Wesołowski, Mateusz Gessler, Tomasz Oświeciński, Alan Andersz, Antoni Królikowski, Olivier Janiak, Karol „Blowek” Gązwa, Radek Kotarski, Rafał Zawierucha, Rohan Tungate, Gabriel „Arab” Al-Sulwi, Konrad Bukowiecki, Rafał Masny i MATA. Sportowe emocje
i gorącą atmosferę dodatkowo podkręcał gamingowy wehikuł czasu, czyli atrakcje w postaci strefy retro!

LOTTO DYWIZJA PROFESJONALNA

3 mapy, 79 rund, pełna emocji, wyrównana walka do samego końca i wynik 2:1 dla zwycięskiej drużyny LOTTO Dywizji Profesjonalnej, czyli Team Esca Gaming. Wygrana na Tarczyński Protein Team oznacza, że zawodnicy wywalczyli m.in. awans do wyższej dywizji i to właśnie tę drużynę zobaczymy podczas rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej! Ale po kolei: w wiosennym sezonie LOTTO Dywizji Profesjonalnej rywalizowało tym razem nie osiem a dziesięć zespołów. Już mecz otwarcia przyniósł ogrom niespodzianek. Niezwykłe spotkanie Dr Pepper Team na Tarczyński Protein Team, opiewało na… 100 rund w zaledwie dwóch rozegranych mapach. Nie mogliśmy sobie wyobrazić bardziej nieprawdopodobnego pokazu dyspozycji i wyrównania sił podczas inauguracji!

PLE.GG VALORANT NATIONS CIRCUIT

O tytuł pierwszego mistrza PLE.GG VALORANT Nations Circuit walczyło osiem drużyn: cztery europejskie i cztery krajowe zespoły. Ostatecznie finał rozegrał się pomiędzy Illuminar Gaming 
a HEET. Emocjonujące starcie BO5 pokazało dominację Węgrów na trzech z czterech map! Rywalizację online można było śledzić na żywo w Polsat Games oraz w ESPOCIE. Najwyraźniej zawodnikom HEET turniej bardzo się podobał. Zresztą zobaczcie sami w załączonym wideo, jaką wiadomość otrzymaliśmy od zwycięskiej drużyny.

PLE.GG eFootball PES Cup i PLE.GG NBA 2k21 Cup

Polska Liga Esportowa nie zwalnia tempa. Nie tylko VALORANT był nowością w wiosennym sezonie PLE. Zawodnicy pierwszy raz mogli też wziąć udział w turnieju PLE.GG NBA 2k21 Cup. Dodatkowo
w tym sezonie powróciły rozgrywki PLE.GG eFootball Pro Evolution Soccer Cup. Za nami 4 tury kwalifikacyjne, a z każdej z nich jedna osoba awansowała do finałów. Kto zwyciężył? O tym przekonacie się niebawem!

PGE SUPERPUCHAR POLSKIEJ LIGI ESPORTOWEJ

To jednak wciąż nie koniec niespodzianek! Już w lipcu zapraszamy na PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej, który z myślą o Was zostanie zorganizowany na Lotos Stadionie Letnim w Gdańsku! Szczegóły wkrótce, śledźcie nasze media społecznościowe.

Naprawa komputera

Podobne artykuły