Strona głównaACERPowłoka antybakteryjna w ultrabookach Acer

Powłoka antybakteryjna w ultrabookach Acer

Najnowsze ultrabooki Acer zdecydowanie odpowiadają na potrzeby dzisiejszego społeczeństwa, które nastawione jest na użytkowanie inteligentnych i bezpiecznych urządzeń. Nowoczesne powłoki antybakteryjne zapewniają ochronę przed drobnoustrojami, zapewniając komfort pracy, natomiast inteligentny asystent Cortana ułatwia realizację codziennych zadań.

Pewna ochrona na miarę naszych czasów

W biurze, jak i w domu, spędzamy bardzo dużo czasu pracując na laptopie, dlatego utrzymanie czystości i pełnej sterylności na powierzchniach naszego urządzenia jest dość problematyczne. Aspekt ten wymagał kompleksowego rozwiązania, szczególnie w obliczu pandemii Covid-19.  W ultrabookach Acer zastosowano szereg rozwiązań, które mają zabezpieczać ich powierzchnię przed zarazkami i drobnoustrojami. Powłoki zawierające jony srebra chronią powierzchnię obudowy, czytnika linii papilarnych, klawiatury, ekranu, górnej pokrywy oraz nóżek. Dzięki zastosowaniu tej technologii nie jest konieczne stosowanie dodatkowych środków ochronnych w postaci specjalnych osłon antybakteryjnych. Nie ma również konieczności regularnego oczyszczania przestrzeni ultrabooka środkami z alkoholem.  

Z uwagi na to, że ultrabooki podróżują z nami dosłownie wszędzie, istotnym aspektem stało się dla nas zaimplementowanie takiego środka, który zapewni wysoki poziom ochrony przed bakteriami, tym bardziej teraz podczas pandemii Covid-19. Środek antybakteryjny, który zastosowano m.in. w Acer Swift 5, Chromebook 713 Spin Enterprise i Acer Spin 5 w postaci jonów srebra, spełnia wymogi rozporządzeń BPR i EPA. Co więcej, rozwiązanie to wykazuje stały współczynnik redukcji występowania wielu gatunków drobnoustrojów i bakterii, co stwierdzono na podstawie testów JIS Z 2801 i ISO 22196” – dodaje Jakub Duraj, Product Manager w Acer.

Sztuczna inteligencja naszym sprzymierzeńcem

Ultrabooki Acer ułatwiają codzienną pracę dzięki nowoczesnym rozwiązaniom opartym o algorytmy sztucznej inteligencji. Acer Aspire 5 oraz Swift 3 posiadają cyfrowego asystenta. Dzięki inteligentnej funkcji Cortana urządzenie będzie odpowiadać na zadane pytania nawet w trybie Modern Standby. Co więcej, funkcja Wake On Voice (WoV) umożliwia uruchomienie systemu Windows 10 na polecenie głosowe. Inteligentny asystent od Microsoft pomoże także w zarządzaniu kalendarzem spotkań oraz ułatwi realizację wyznaczonych zadań.

Swift3_ksp-04_l.jpg

Dzięki funkcji Windows Hello pozwala szybko zweryfikować tożsamość użytkownika bez konieczności wpisywania hasła. Natomiast wbudowany czytnik linii papilarnych gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i błyskawiczne logowanie. Warto wspomnieć o tym, że ultrabooki z serii gamingowej – Acer Predator Triton 300 SE oraz Predator Triton 500 SE posiadają również tego typu zabezpieczenia.


O Acer

Założony w 1976 roku Acer jest firmą zajmującą się sprzętem, oprogramowaniem i usługami, badaniami, projektowaniem, sprzedażą marketingową i wsparciem innowacyjnych produktów, które poprawiają jakość życia ludzi. Oferta produktów Acer obejmuje komputery osobiste, wyświetlacze, projektory, serwery, tablety, smartfony i akcesoria do ich przenoszenia. Opracowuje również rozwiązania chmurowe, aby połączyć Internet rzeczy. Firma Acer obchodziła 40. rocznicę powstania w 2016 roku i jest jedną z 5 największych na świecie firm zajmujących się komputerami. Zatrudnia 7 000 osób na całym świecie i jest obecna w ponad 160 krajach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.acer.com.

Mechanika działania loot packów i ich wpływ na grę – czy to zabija fun?

Podobne artykuły