Aktualizacja: zobaczcie pełną relację z rozgrywek sztucznej inteligencji AlphaStar przeciw profesjonalnym graczom z Team Liquid: Grzegorzowi “MaNa” Kominczowi oraz Dario “TLO” Wünschowi. Mecz komentowali: Artosis oraz Rotterdam.

Ostatnie wieści od firmy DeepMind uzyskaliśmy podczas BlizzConu 2018 od Oriola Vinyalsa, który podzielił się ekscytującymi informacjami na temat postępów, jakie ich sztuczna inteligencja poczyniła w grze StarCraft II. SI, lub inaczej agent, była w stanie wykonać zarówno podstawowe strategie makro, jak i bronić się przed „cwaniackimi” taktykami takimi jak szturm działami fotonowymi (cannon rush).

Od BlizzConu minęło dopiero kilka miesięcy, ale firma DeepMind jest już gotowa, by podzielić się nowymi informacjami na temat swoich badań. StarCraft okazał się znakomitym wyzwaniem dla społeczności twórców sztucznej inteligencji – gra doskonale nadaje się do badania postępów SI w planowaniu, mierzeniu się z niepewnością oraz myśleniu przestrzennym.

24 stycznia o godzinie 19:00 czasu polskiego zapraszamy na kanał Twitch gry StarCraft lub kanał YouTube firmy DeepMind (odnośniki w j. angielskim), gdzie poznacie najnowsze wieści o postępach. Nie możecie tego przegapić!