Strona głównaAktualnościPrzed nami decydujące spotkania fazy zasadniczej Dywizji Mistrzowskiej

Przed nami decydujące spotkania fazy zasadniczej Dywizji Mistrzowskiej

Zbliża się koniec fazy zasadniczej Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Wraz z nim naturalnie zbliżają się finały rozgrywek, które odbędą się już za 3 tygodnie w G2A Arenie. W związku z tym fanów polskiego Counter-Strike’a czeka jutro emocjonujący dzień. Na serwerach Polskiej Ligi Esportowej zameldują się zawodnicy czterech formacji, które wciąż walczą o awans na finały w Rzeszowie.
Obecna sytuacja w tabeli jest definitywnie zaskakująca i bardzo emocjonująca. Nikt nie chciałby sytuacji, w której awans na finały 7-8 grudnia zostałby rozstrzygnięty w pierwszej połowie sezonu. Na szczęście jest właśnie zupełnie inaczej. Grupy są wyrównane, a zespoły które wywalczyły już sobie awans, czyli CLEANTmix i x-kom AGO, nie mogą spocząć na laurach. Wciąż będą walczyć o zagwarantowanie pierwszej lokaty w swoich grupach.

Jutro o godzinie 17:00 na serwerze zobaczymy finalistów WarmUP PGA, Wisłę All In! Games Kraków. Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i spółka zanotowali falstart w fazie zasadniczej jesiennej edycji Polskiej Ligi Esportowej. Pomimo miernych wyników początkowych, powstali z kolan i jutro będą rywalizować z Actiną PACT o drugie miejsce. Nie można jednak nazwać tutaj żadnej ze stron faworytem. Ekipa Kamila “Sobola” Sobolewskiego pokazuje ostatnio fantastyczną dyspozycję, między innymi w zeszłotygodniowym starciu z CLEANTmix, które rozgromili 2:0.

Pojedynek Białej Gwiazdy z Actiną PACT nie będzie jedynym zastrzykiem emocji. Tuż po nim o przetrwanie będą walczyć inni uczestnicy rozgrzewki na PGA, Klan Gadanych Głupot, który nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Dwa punkty na koncie i jedynie jedna wygrana seria best-of-one zdecydowanie nie są zadowalające. Na ich szczęście, zawodnicy KGG mają jeszcze czas, żeby odwrócić sytuację. Matematycznie istnieje szansa na rezerwację biletów do Rzeszowa. Żeby jednak to zrobić, jutrzejsze starcie z Izako Boars musi zostać wygrane. Nie będzie to najłatwiejszym zadaniem, bo “Dzikom” również zależy na występie na LAN-ie.

Wszystkie drużyny biorące udział w jesiennej edycji Polskiej Ligi Esportowej pokazały do tej pory Counter-Strike’a na wysokim poziomie. Wraz z nadchodzącymi finałami na G2A Arenie w Rzeszowie można się spodziewać tylko lepszego przedstawienia. To będzie wydarzenie na żywo, którego nie można przegapić. Bilety są już dostępne w serwisie biletin.plBilet Ekspercki pozwoli kibicom nie tylko na oglądanie najlepszego CS:GO, ale także na spotkanie się z influencerami pokroju Piotra “Izak” Skowyrskiego, którzy zajmą się komentarzem finałów w Rzeszowie.

Podobne artykuły