Strona głównaAktualnościPrzesunięcie daty premiery gry Cyberpunk 2077 – 10.12.2020 r.

Przesunięcie daty premiery gry Cyberpunk 2077 – 10.12.2020 r.

27 października CD Projekt Red podjął decyzję o przesunięciu premiery Cyberpunka 2077 o 21 dni. Aktualna data premiery do 10 grudnia.

Pierwszą datą ogólnoświatowej premiery gry Cyberpunk 2077 był 16 kwietnia 2020 roku. Na początku roku ten termin został przesunięty na 17 września. W połowie roku kolejne przesunięcie na 19 listopada. Teraz nowy termin premiery to 10 grudnia 2020 roku. Mamy nadzieję, że tym razem wszystko się uda.

Poniżej treść komunikatu:

Cześć wszystkim,

W dniu dzisiejszym podjęliśmy decyzję o przesunięciu premiery Cyberpunka 2077 o 21 dni. Z całą pewnością wzbudzi to u Was wiele emocji i wywoła liczne pytania, a więc na początek – proszę, przyjmijcie nasze gorące przeprosiny.

Najpoważniejszym wyzwaniem, z jakim musimy sie obecnie zmierzyć jest jednoczesna premiera gry na konsole bieżącej generacji, konsole nowej generacji oraz PC, co oznacza konieczność przygotowania i przetestowania aż dziewięciu odrębnych wersji (Xbox One/X, wersji kompatybilnych z Xbox Series S/X, PS4/Pro, wersji kompatybilnej z PS5 oraz PC i Stadia) – i wszystko to musimy zrobić pracując w domu. Biorąc pod uwagę fakt, że w toku produkcji Cyberpunk 2077 zaczął być traktowany niemal jak gra dedykowana na nową generację konsol, musimy upewnić się, że wszystko działa jak należy. Wiemy, że – biorąc pod uwagę skalę i złożoność projektu – 21 dni może się wydawać krótkim okresem, ale zaufajcie nam, wystarczającym.

Niektórzy spośród Was mogą zastanawiać się, jak dzisiejszy komunikat ma się do informacji, że gra już jakiś czas temu osiągnęła status “gold”. Zakończenie procesu certyfikacji – równoznaczne z osiągnięciem statusu “gold” – oznacza, że gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość. Nie oznacza natomiast, że zaprzestaliśmy prac związanych z podnoszeniem jej jakości. Wręcz przeciwnie – na tym koncentrują się wysiłki, które doprowadzą do wydania tzw. Day 0 patcha w dniu premiery. To właśnie ten etap projektu został przez nas niedoszacowany.

Wierzymy, że Cyberpunk 2077 to fantastyczna gra i jesteśmy gotowi podjąć każdą decyzję – choćby najtrudniejszą – by w Wasze ręce trafiła gra, którą pokochacie.

Adam Badowski & Marcin Iwiński

CD PROJEKT RED

Podobne artykuły