Strona głównaPoradnikiQuake Champions: Odblokowywanie postaci

Quake Champions: Odblokowywanie postaci

Każde darmowe konto w grze zaczyna z podstawową postacią – Ranger’em. Jest to jeden z lepiej zbilansowanych czempionów. Dzięki pozostałym możemy odczuć różnice w grze, w ilości życia, zbroi i prędkości, oraz poznać i wykorzystać ich unikalne umiejętności, dzięki którym rozgrywka może być bardzo zróżnicowana, a ich specyfika może okazać się idealna do naszego stylu gry.

Kupując grę w wersji Champions Pack otrzymujemy na stałe wszystkie obecne oraz przyszłe postacie, oraz możliwość zakładania własnej mapy/serwera. Pozostaje nam jedynie zbieranie części zbroi i ich ubarwień.

Jeżeli nie zależy nam na dostępie do wszystkich czempionów od razu, nic nie stoi na przeszkodzie aby pobawić się grą w wersji darmowej. Każdego tygodnia jedna z postaci jest odblokowywana do testów. Dzięki czemu co tydzień można grać innym czempionem, poznając jego specyfikę. Jeżeli któryś z testowanych bohaterów nam się spodoba możemy go wykupić na stałe, używając waluty z gry.

Wykupienie czempiona kosztuje 400 Platinum lub 10 Shardsów.

Shardsy dostajemy za codzienne logowania, dodatkowo jako nagrody BattlePass, więc uzbieranie 10. sztuk powinno być możliwe w tydzień. Shardsy służą też jednak do odblokowywania strojów i kolorów każdej z posiadanych postaci, na jedną postać potrzeba około 40.

Plantinum umożliwia wykupowanie dodatkowych skórek broni i postaci, więc tu także warto przemyśleć czy lepsza będzie inna postać, czy rail z Quake 3, a może rakietnica z Quake 1. Za tę walutę trzeba zapłacić w realu, gdyż w grze jako nagroda jest rzadkością.

 

Podobne artykuły