Quake Champions: Odblokowywanie postaci

0
583
Quake Champions
Quake Champions

Każde darmowe konto w grze zaczyna z podstawową postacią – Ranger’em. Jest to jeden z lepiej zbilansowanych czempionów. Dzięki pozostałym możemy odczuć różnice w grze, w ilości życia, zbroi i prędkości, oraz poznać i wykorzystać ich unikalne umiejętności, dzięki którym rozgrywka może być bardzo zróżnicowana, a ich specyfika może okazać się idealna do naszego stylu gry.

Kupując grę w wersji Champions Pack otrzymujemy na stałe wszystkie obecne oraz przyszłe postacie, oraz możliwość zakładania własnej mapy/serwera. Pozostaje nam jedynie zbieranie części zbroi i ich ubarwień.

Jeżeli nie zależy nam na dostępie do wszystkich czempionów od razu, nic nie stoi na przeszkodzie aby pobawić się grą w wersji darmowej. Każdego tygodnia jedna z postaci jest odblokowywana do testów. Dzięki czemu co tydzień można grać innym czempionem, poznając jego specyfikę. Jeżeli któryś z testowanych bohaterów nam się spodoba możemy go wykupić na stałe, używając waluty z gry.

Wykupienie czempiona kosztuje 250 000 Favor lub 800 Platinum. Nowy gracz po ukończeniu tutoriali powinien mieć w portfelu 200 000, które warto zachować właśnie na odblokowanie wybranego bohatera. Pozostałe 50 000 można łatwo uzbierać logując się każdego dnia i wykonując codzienne zadania (~6 000 / dzień).

Uzbieranie na następnego będzie już dużo bardziej czasochłonne, choć nie niemożliwe, dlatego warto przed wyborem dobrze się zastanowić.

Opcjonalnie czempioni mogą być wykupieni za walutę paltinum, ale uzbieranie pożądanej sumy może być jeszcze trudniejsze. Za tę walutę (z wyjątkiem rzadkich nagród) trzeba zapłacić.