Strona głównaPoradnikiQuake Champions: Wprowadzenie

Quake Champions: Wprowadzenie

Quake jest grą, dzięki której narodziły się standardy nowoczesnych strzelanek: pełna kontrola pola widzenia za pomocą myszki, poruszanie się za pomocą WASD, roketjumpy, czy nawet sama idea e-sportu. Jedna z pierwszych imprez e-sportowych nazwana została QuakeCon, na cześć właśnie tej gry.

 

Dzięki Quake Champions, firmy Bethesda i id Software spróbowały wrócić do staro-szkolnych korzeni strzelanek: sieczki, prędkości i radości z gry. Trzeba przyznać, że to im się udało! Gra jest tak samo dynamiczna, grywalna, soczysta i niewybaczająca jak jej poprzednik Quake3.

 

Quake Champions obecnie jest wydany w formie free-to-play, dzięki czemu możemy zagrać w nią za darmo Wersja darmowa ograniczona jest do jednej postaci (innych czempionów można odblokować w grze) oraz, co najbardziej uciążliwe, uniemożliwia zakładanie własnych map/serwerów, przez co ciężko jest na początku poznać rozkład map i rozmieszczenie broni i gadżetów.

 

Weterani poprzedniej odsłony serii odnajdą się tutaj szybko i raczej bez problemowo, jednak nowi gracze, którzy myślą, że podłapią o co chodzi w kilka rundek, mogą się mocno zdziwić. Z myślą o nich przygotowany został niniejszy poradnik.

 

 

Podobne artykuły