Strona głównaADATARed Dot Award nagradza produkty XPG

Red Dot Award nagradza produkty XPG

Firma XPG, producent podzespołów i akcesoriów komputerowych dedykowanych graczom otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot Award 2021 w kategorii design produktu. Nagrodę otrzymały moduły pamięci RAM DDR4 Spectrix D70G, Spectrix D50 Xtreme, dysk SSD Gaming S70. Nagrody Red Dot Award są przyznawany od 1955 roku.

XPG SPECTRIX D70G – szybkie moduły DDR4 jeszcze piękniejsze

XPG Spectrix D70G

Moduły SPECTRIX D70G to nowe podejście do designu produktu w stosunku do designu modułów D60G. Wygląd inspirowany filozofią podwójnej osobowości jest widoczny w postaci obróbki wierzchniej powierzchni modułu. Z jednej strony mamy gładkie wykończenie plastikowego elementu, a z drugiej ząbkowanie. Dodajmy do tego efekt podświetlenia wykorzystujący zasadę optycznego odbicia i przenikającego światłowodu dający fenomenalny efekt. Z kolei w przypadku wyłączenia podświetlenia RGB, to materiał przypomina swoim kolorem metal. Do wykonania modułów użytonajlepszej klasy komponentów, a seria będzie obejmować zestawy zdolne do pracy z częstotliwością do 4600 MHz.

XPG SPECTRIX D50 Xtreme – szybkość i elegancja w jednym

XPG SPECTRIX D50 Xtreme

Moduły SPECTRIX D50 Xtreme charakteryzują się wykorzystaniem najlepszych jakościowo komponentów, a PCB znacznie wykracza poza produkcyjny standard. Efektem są moduły, których częstotliwość pracy wynosi aż 5000 MHz. Dodajmy do tego zarazem funkcjonalny, jak i bardzo gustownie wykonany radiator. Ten mający 2 mm grubości został wypolerowany oraz ma nacięcia układające się w literę X. Ponadto, w górnej części modułu znajdziemy trójkątną wkładkę RGB będącą znacznie milszym dla oka widokiem niż, już można rzec, “oklepane” paski LED montowane w innych modułach.

XPG GAMMIX S70 – szybkość ponad wszystko

XPG Gaming S70

XPG GAMMIX S70 to jeden z najszybszych dysków SSD obsługujących najnowszy standard PCIe 4.0 osiągający 7400/6400 MB/s odczytu/zapisu sekwencyjnego. Takie wyniki stawiają go wyżej nawet od najlepszych modeli SSD opartych na interfejsie 3.0. Taka wydajność wymusiła też zastosowanie masywnego aluminiowego radiatora inspirowanego falami oceanu, który, dzięki zwiększonej powierzchni oddawania ciepła, jest nawet o 30% lepszy od starszych rozwiązań.

Ponadto, dyski GAMMIX S70 wspierają technologię korekcji błędów LDPC, 256-bitowe szyfrowanie AES, E2E i RAID oraz są objęte 5-letnią gwarancją producenta. Dyski są obecne w sklepach w wariantach pojemnościowych: 1 TB lub 2 TB.

O XPG

XPG zostało założone przez ADATA w celu zapewnienia wysokiej jakości produktów dla graczy, profesjonalistów e-sportowych i entuzjastów technologii. Jesteśmy zaangażowani w opracowywanie produktów o ekstremalnej wydajności, dlatego ściśle współpracujemy ze społecznością graczy i e-sportu, aby uzyskać wgląd w rzeczywiste potrzeby użytkowników. Zapewniamy pełną gamę produktów, od komponentów, urządzeń peryferyjnych po systemy, i tworzymy je z myślą o najwyższych standardach stabilności, niezawodności i wydajności. Opracowujemy również produkty o ciekawych wzorach, które przyniosły nam kilka prestiżowych międzynarodowych nagród, takich jak iF Design i Good Design. Oprócz produktów odgrywamy aktywną rolę w sponsorowaniu i wspieraniu wydarzeń i drużyn e-sportowych na całym świecie, aby realizować ekstremalne wrażenia z gry na najwyższym poziomie.

Polecamy również artykuł Nowy ultrabook XPG Xenia Xe

Podobne artykuły