Strona głównaAktualnościRozgrywki BLAST Premier wracają na ekrany

Rozgrywki BLAST Premier wracają na ekrany

16 września rozpocznie się jesienny sezon cyklu turniejowego BLAST Premier. Mimo braku w pełni polskich drużyn, możemy się spodziewać występu naszych rodaków w międzynarodowych składach. Tak jak w przypadku poprzednich przystanków, agencja Fantasyexpo zorganizuje polską transmisję, której partnerem jest marka Logitech.

Jesienny sezon ekosystemu BLAST rozpocznie się od turnieju BLAST Premier Fall Gropus. W rozgrywkach weźmie udział dwanaście zespołów, wśród których będziemy mogli zobaczyć dwóch polaków – Michała “MICHU” Müllera w barwach Evil Geniuses oraz Mateusza “mantuu” Wilczewskiego razem z OG Esports. Panowie będą walczyć o $150.000 oraz udział w kolejnych przystankach cyklu, które mogą doprowadzić ich do tegorocznych finałów z milionem dolarów w puli nagród. Wszystkie ich mecze, jak i inne spotkania, będzie można śledzić na kanale ESPORT NOW w serwisie Twitch.

Wydarzenie może być szalenie ciekawe również ze względu na roszady, które nastąpiły w ostatnich tygodniach na scenie CS:GO. Przede wszystkim będzie to debiut dla Marcelo “coldzery” Davida w barwach Complexity, gdzie zajął miejsce Kristiana “k0nfiga” Wienecke. Duńczyk złamał nadgarstek w drodze na inny turniej, przez co musiał zawiesić myszkę na kołek i czeka go kilkumiesięczna rekonwalescencja. Brazylijczyk będzie pełnił rolę zmiennika do czasu aż Wienecke wróci do pełni sił.

Astralis jest kolejnym zespołem, który pojawi się na BLAST Premier Fall Groups w zmienionym składzie. Lukas “gla1ve” Rossander udał się na urlop tacierzyński, a jego miejsce w duńskim zespole zajmie Andreas “Xyp9x” Højsleth, który od pewnego czasu znajdował się na ławce rezerwowych.

Podział zespołów na grupy:

Grupa A
Astralis
Evil Geniuses
Team Vitality
Team Liquid
Grupa B
G2 Esports
MIBR
Ninjas in Pyjamas
BIG Clan
Grupa C  
Na`Vi
OG Esports
FaZe Clan
Complexity

Mecze grupy A rozegrane zostaną w dniach 16-18 września, a wśród graczy zobaczymy wspomnianego wcześniej Michała “MICHU” Müllera wraz z resztą Evil Geniuses. Amerykańska formacja ma przed sobą gigantyczne wyzwanie, ponieważ wylądowali w grupie z wicemistrzami ESL Pro League – Vitality oraz ćwierćfinalistami tego samego wydarzenia – Liquid. Swój pierwszy mecz zagrają teoretycznie na najłatwiejszego rywala, lecz ich ostatnie występy pozostawiały wiele do życzenia. Przypomnimy, że MICHU i spółka w pięciu meczach best-of-thre w Pro Lidze wygrali tylko jedną mapę. Sukces EG z pewnością byłby gigantycznym zaskoczeniem.

Harmonogram meczów grupy A:

16 września:

  • 16:30 – Astralis vs Evil Geniuses
  • 19:00 – Team Vitality vs Team Liquid

17 września:

  • 16:30 – mecz wygranych
  • 19:00 – mecz przegranych

18 września:

  • 16:30 – finał dolnej drabinki
  • 19:00 – finał grupy A

Podobne artykuły