Strona głównaAktualnościROZGRYWKI NATION WARS™ POWRACAJĄ W 2019!

ROZGRYWKI NATION WARS™ POWRACAJĄ W 2019!

Nation Wars to rozgrywki, w których gracze mogą zawalczyć o coś więcej niż własna chwała. To naprawdę wyjątkowa formuła, którą z przyjemnością odnawiamy w kolejnym roku! Zaznaczcie w kalendarzach następujące daty:

  • Rejestracja: 14-28 lipca
  • Głosowanie: 3-18 sierpnia
  • Mecze kwalifikacyjne: 30 września – 1 października
  • 1/12 finału: 3-6 i 10-13 października
  • 1/8 finału: 12-17 listopada
  • Ćwierćfinał: 30 listopada – 1 grudnia
  • Play-offy: 8 grudnia

Gracze, którzy osiągnęli rangę arcymistrzowską w latach 2018 i 2019 na europejskim, północnoamerykańskim i azjatyckim serwerze StarCraft II mogą się zarejestrować, aby reprezentować swój kraj. Aby dany kraj miał gwarantowany udział w rozgrywkach, pozytywnie rozpatrzona musi zostać rejestracja przynajmniej trójki jego reprezentantów.

Wówczas to wy – członkowie naszej społeczności – będziecie głosować na swoich zawodników. Trójka graczy, którzy ukończą fazę głosowania z największą liczbą głosów, może podjąć się reprezentowania swojego kraju. Jeśli dla danego kraju zarejestruje się więcej niż trójka graczy, gracz z czwartej pozycji będzie uważany za zawodnika rezerwowego.

Pierwsza runda meczów kwalifikacyjnych jest rozgrywana w celu wytypowania 24 krajów, które będą rywalizować w turnieju. Reprezentanci 16 najlepszych krajów podzielą się pulą nagród w wysokości 40 000 USD, a 40% tej kwoty trafi do reprezentacji zwycięskiego kraju.

Play-offy odbędą się w formie turnieju halowego rozgrywanego offline z udziałem reprezentacji czterech najlepszych krajów 8 grudnia w nowym studio O’Gaming zlokalizowanym pod Paryżem.

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich edycjach Nation Wars, w studio O’Gaming pojawi się anglojęzyczna ekipa komentatorska, która poprowadzi oficjalną transmisję z rozgrywek Nation Wars 2019 na kanale twitch.tv/ogaminginter. Nazwiska prowadzących podamy w późniejszym terminie.

Tradycją podczas rozgrywek Nation Wars jest komentowanie meczów w różnych wersjach językowych przez streamerów wywodzących się z naszej społeczności. W tym roku również nie będzie inaczej – komentatorzy społecznościowi mogą kontaktować się z Aeromi, aby uzyskać zezwolenie na transmitowanie turnieju na swoich kanałach.

W poprzednich edycjach rozgrywek Nation Wars wygrywały dwukrotnie Korea Południowa i Norwegia, a raz Francja. Nie możemy się już doczekać, kto sięgnie po zwycięstwo w Nation Wars 2019. Do zobaczenia 14 lipca w fazie rejestracji – śledźcie profil @esportstarcraft na Twitterze, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami!

Podobne artykuły