Strona głównaAktualnościRusza ESPORT NOW Cup

Rusza ESPORT NOW Cup

Już dziś rozpoczyna się ESPORT NOW Cup – turniej organizowany przez polską agencję gamingową Fantasyexpo. Rozgrywki odbędą się w dniach 18-23 maja, zwycięzca otrzyma zaproszenie na European Development Championship.

ESPORT NOW Cup to turniej przede wszystkim dla drużyn średniego szczebla w Polsce, które będą mogły sprawdzić się na tle krajowych rywali. Ponadto jest to również znakomita droga do rozwijania się na arenie międzynarodowej, jako że główną nagrodą rozgrywek jest awans na European Development Championship Season 4, w którym pula nagród to 30 tysięcy dolarów. Drugie miejsce zaś otrzyma zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji EDC.

European Development Championship to prestiżowy cykl turniejów CS:GO organizowany przez agencję gamingową Fantasyexpo oraz Eden Esports. Skierowany jest do drużyn tieru drugiego oraz trzeciego ze sceny europejskiej z łączną pulą nagród wynoszącą $150.000. Czwarty sezon serii rozpocznie się 27 maja i potrwa do 27 czerwca.

W ESPORT NOW Cup udział weźmie łącznie osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

Grupa A: los kogutos, Pompa Team, PGE Turów Zgorzelec, Last Rites

Grupa B: Izako Boars, CLEANTmix, M1 EDEN, ikustaKa

Transmisja

Faza grupowa rozegrana zostanie według tradycyjnego formatu GSL, w którym mecze otwarcia mają charakter best-of-one, zaś wszystkie kolejne mecze będą do dwóch wygranych map. Play-offy zostaną przeprowadzone według drabinki pojedynczej eliminacji. Pełny harmonogram spotkań wygląda następująco:

ESPORT NOW Cup

Stawkę turnieju uzupełniły drużyny, które przebrnęły przez pierwszą i drugą turę otwartych kwalifikacji. Są to Last Rites oraz ikustaKa, dla których będzie to idealna szansa na rywalizację z taką uznaną, krajową marką jaką jest chociażby drużyna Izako Boars.

Partnerami ESPORT NOW Cup zostali Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, LG, SPC Gear oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Transmisja turnieju odbędzie się z kolei na kanale Twitch ESPORTNOW.

Podobne artykuły