Strona głównaASUSRusza przedsprzedaż ASUS ROG Phone – gamingowego smartfona z prawdziwego zdarzenia

Rusza przedsprzedaż ASUS ROG Phone – gamingowego smartfona z prawdziwego zdarzenia

Dziś rusza przedsprzedaż ROG Phone, rewolucyjnego 6-calowego smartfona zaprojektowanego specjalnie do rozgrywki mobilnej na najwyższym poziomie. ROG Phone wyróżnia się gamingowym DNA i jest napędzany ośmiordzeniową platformą mobilną Qualcomm® Snapdragon™ 845, która dzięki częstotliwości taktowania 2,96 GHz została sklasyfikowana jako najszybszy CPU tego typu na świecie. Od dziś ROG Phone jest dostępny w wyjątkowej ofercie w przedsprzedaży w serwisie Allegro.

Od czasu jego prezentacji w czerwcu 2018 roku na targach Computex, ROG Phone budzi ogromne zainteresowanie. Wysoka wydajność, konstrukcja przyjazna dla graczy oraz świetne możliwości rozszerzeń to jedne z licznych powodów, które przyciągają uwagę w najnowszym smartfonie ASUS.
ROG Phone jest dostępny w Polsce od dziś w cenie 3999 zł. Dodatkowo, w wyjątkowej ofercie przedsprzedaży w serwisie Allegro, przy zakupie smartfona otrzymamy bon o wartości 400 zł do wykorzystania na wybrane peryferia z ekosystemu ROG Phone.

Epicka wydajność

ROG Phone został zaprojektowany i wykonany w zgodności z bezkompromisowymi standardami stawianymi marce ROG i przenosi wydajność mobilnej rozgrywki na całkiem nowy poziom – gdzie wszystkie komponenty są doskonale zoptymalizowane do zapewnienia responsywnych wrażeń bez opóźnień. Specjalnie do tego celu wybrany, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 845 został sklasyfikowany jako układ o najwyższej możliwej szybkości do zapewnienia maksymalnej wydajności. Układy tego typu zapewniają najwyższą na świecie stabilną szybkość taktowania zegara, sięgającą poziomu 2,96 GHz. Ponadto zoptymalizowany pod kątem rozgrywki procesor graficzny Adreno 630 oferuje ogromną moc przetwarzania grafiki, z wydajnością nawet o 30% wyższą niż układy poprzedniej generacji. Do tej niesamowitej mocy dochodzi jeszcze 8GB pamięci RAM i zintegrowana pamięć do zapisywania danych wynosząca 128 GB.
Najwyższej klasy smartfon, na którym są uruchamiane wymagające gry typu AAA, może wydzielać bardzo duże ilości ciepła. Oprócz tego, że będzie on wtedy bardzo nieprzyjemny do trzymania, gorący telefon, to najczęściej spowolniony telefon. Tak zwane „dławienie termiczne” (thermal throttling) może rzucić na kolana nawet najbardziej wydajny procesor. ROG Phone został stworzony od podstaw z myślą o zapewnieniu płynnego działania nawet podczas najgorętszej rozgrywki. Zastosowany w nim ekskluzywny system GameCool wykorzystuje wysokowydajny układ chłodzenia z trójwymiarową komorą parową, który zapewnia 16 razy większą powierzchnię do rozpraszania ciepła niż standardowy system chłodzenia z rurkami cieplnymi. Zastosowane rozwiązanie jest dodatkowo wspomagane miedzianym radiatorem do rozpraszania ciepła oraz podkładkami chłodzącymi z włókna węglowego, które są umieszczone bezpośrednio na płytce drukowanej w celu zapewnienia maksymalnej wydajności chłodzenia.

W rezultacie powstał zaawansowany system chłodzenia, który pozwolił uzyskać o 50% wyższe stabilne prędkości taktowania zegara w porównaniu do standardowych CPU w innych smartfonach. Ponadto tak chłodzony procesor może utrzymać szczytową prędkość taktowania przez 5 razy dłuższy czas niż CPU chłodzone za pomocą konwencjonalnego systemu. Oprócz tego, do dyspozycji użytkowników jest dołączana do zestawu nakładka chłodząca AeroActive, która zapewnia dodatkową wydajność chłodzenia, kiedy rozgrywka stanie się gorąca i temperatura telefonu wzrośnie.
ROG Phone stale zapewnia płynną rozgrywkę przy stabilnej liczbie klatek na sekundę wyświetlanych animacji, bez żadnych opóźnień (lagów) – nawet podczas najbardziej intensywnych maratonów użytkowania. Sama moc obliczeniowa jest jednak zupełnie bezużyteczna, jeśli połączenie z Internetem będzie zbyt wolne. Dlatego w smartfonie ROG Phone zastosowano ultraszybką kartę łączności bezprzewodowej, wykorzystującą technologie Cat 16 LTE oraz najnowsze połączenie Wi-Fi, zgodne ze standardem 802.11ad.
Użytkownicy mogą uzyskać najwyższą wydajność na swoim ROG Phone, korzystając ze specjalnego trybu X uruchamianego ściśnięciem ramki telefonu. Za tylko jednym stuknięciem ekranu możemy zamrozić wszystkie procesy wykonywane w tle, uwolnić zasoby pamięci RAM i przydzielić je do swojej gry, zoptymalizować procesy przetwarzania danych aplikacji, a także zmaksymalizować wydajność nakładki chłodzącej AeroActive. Tryb X zapobiega również nadmiernemu wykorzystywaniu zasobów pamięci RAM oraz rozładowywaniu baterii telefonu, blokując szkodliwe aktywności danych aplikacji, których listę możesz dostosować do własnych potrzeb.
Bezkompromisowy ekran
Najlepszy telefon gamingowy zasługuje na ekran o najwyższej jakości – a doskonałe wyświetlacze są domeną zespołu ROG. W smartfonie ROG Phone zainstalowano ultraszybki ekran AMOLED o częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz i czasie reakcji 1 ms – dla uzyskania niesamowicie płynnych efektów wizualnych, pozbawionych efektu rozmycia/smużenia. Ponadto dzięki pokryciu przestrzeni barw DCI-P3 w 108,6%, wyświetlane kolory są niesamowicie żywe. Efekty wizualne w technologii high-dynamic-range (HDR) przy współczynniku kontrastu na poziomie 10 000:1 pomogą dostrzec nawet najlepiej ukryte szczegóły w cieniach.

Całkowita kontrola

W praktycznie każdej grze możliwość precyzyjnego sterowania jest kluczem do sukcesu, dlatego brak fizycznych przycisków w aktualnych smartfonach często negatywnie wpływa na rozgrywkę. ROG Phone został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu graczom pełnej kontroli i wrażeń podobnych do korzystania z konsoli – oferując trzy wyjątkowe, ultradźwiękowe czujniki dotykowe AirTrigger.
Dwa z tych ultraresponsywnych czujników zostały zoptymalizowane jako triggery lewy/prawy, znajdujące się w ramce ekranu podczas rozgrywki w trybie poziomym (trzeci trigger jest używany w trybie pionowym). Przyciski te są w pełni programowalne, dzięki czemu istnieje możliwość przypisania im dowolnych poleceń dostępnych w grze: celowania, strzelania, wyboru elementów ekwipunku. Możemy praktycznie zaprogramować wszelkie czynności, które normalnie wymagałyby stuknięcia palcem w ekran. Ze smartfonem ROG Phone gracze mają więc wolne dwa dodatkowe palce do sterowania, co zapewnia im przewagę nad konkurentami zdanymi na obsługę jedynie za pomocą kciuków. Czujniki AirTriggers wykorzystują technologię ultradźwiękową, dzięki czemu wymagają jedynie bardzo delikatnego dotknięcia – o sile nacisku wynoszącej 20 g, w porównaniu do innych, czułych na dotyk przycisków w smartfonach konkurencji, które wymagają 4 razy większej siły nacisku. Zaawansowany wyzwalacz haptyczny zapewnia bardzo wydajny system sprzężenia zwrotnego, dzięki któremu całkowicie zanurzymy się w świecie wirtualnej rozrywki.
Scenario_1200x1200_12.jpg
Ładowanie telefonu podczas gry może ogromnie utrudnić osiąganie najlepszych wyników. Przy projektowaniu smartfona ROG Phone prawie całkowicie zrezygnowano z ogólnie przyjętych schematów i rozpoczęto je praktycznie od podstaw, optymalizując całą konstrukcję do rozgrywki w poziomym ustawieniu ekranu. Smartfon posiada z boku dodatkowe, dostosowane gniazdo USB-C™, które obsługuje funkcję bezpośredniego ładowania, może służyć jako wyjście HDMI, gigabitowe gniazdo LAN oraz gniazdo słuchawkowe. Po podłączeniu nakładki chłodzącej AeroActive zapewnia ona także boczne gniazdo USB-C oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mm – do niezakłóconej rozgrywki. Boczne gniazdo jest również wykorzystywane do podłączenia ekskluzywnych modułów rozszerzeń, w tym stacji dokujących: Mobile Desktop oraz TwinView.

Zaprojektowany do walki

W ROG Phone zastosowano precyzyjnie wykonane szkło Corning® Gorilla® o zakrzywieniu 2.5D i 3D, jego detale zostały wycięte w obróbce diamentem, a obudowa jest wykonana z metalu. Dzięki temu smartfon cechuje się solidną konstrukcją, a jednocześnie zapewnia doskonały chwyt podczas gry – dla naprawdę niezrównanych wrażeń gamingowych. ROG Phone praktycznie natychmiast świetnie leży w dłoni, jest gotowy i czeka na wezwanie do rozgrywki.
ROG Phone to pierwszy smartfon dysponujący zintegrowanym oświetleniem ASUS Aura RGB. Z tyłu telefonu znajduje się podświetlone logo ROG, które oferuje całą gamę różnych trybów świetlnych, dzięki czemu można nadać smartfonowi ROG wyjątkowego charakteru.
only pics_01.jpg
Zintegrowane w ROG Phone głośniki są skierowane do przodu i napędzane inteligentnymi wzmacniaczami do zmaksymalizowania głośności i zminimalizowania zniekształceń, a silnik audio obsługuje odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości, o parametrach: 24-bity / 192 Khz. DTS Headphone:X™ zapewnia wirtualny dźwięk przestrzenny o jakości kinowej dostarczany do słuchawek. Dostępna jest także obsługa dźwięku high-definition za pośrednictwem połączenia Bluetooth®.
ROG Phone został stworzony z myślą o zaspokojeniu potrzeb graczy, które z reguły wiążą się z intensywnym zużyciem energii. Dlatego smartfon ten wyposażono w baterię o wysokiej pojemności 4000 mAh. Dołączony do zestawu zasilacz smartfona ROG Phone obsługuje ASUS HyperCharge – technologię bezpośredniego ładowania, która dostarcza więcej mocy (do 20 W). Zapewnia to krótszy czas ładowania przy większym poziomie bezpieczeństwa, a także sprawia, że telefon ROG jest chłodniejszy podczas ładowania.

Nieskończone możliwości

ROG Phone oferuje wyjątkową gamę opcjonalnych peryferiów rozszerzających jego możliwości, przenosząc rozrywkę mobilną na wyższy poziom jakości.
Stacja dokująca TwinView przekształca smartfona ROG Phone w wydajną konsolę z dwoma ekranami, dla zapewnienia najlepszych możliwych wrażeń podczas rozgrywki i strumieniowania na żywo. Obok 6-calowego pomocniczego ekranu AMOLED (2160 x 1080), który świetnie nadaje się do strumieniowania na żywo, jako rozszerzenie ekranu gry albo jako dodatkowy ekran do komunikacji grupowej, dysponuje ona także skierowanym do przodu systemem dwóch głośników, dwoma dodatkowymi fizycznymi triggerami, specjalnym silnikiem z podwójnym systemem sprzężenia zwrotnego, jak również udoskonalonym systemem chłodzenia i rozszerzoną baterią o wysokiej pojemności 6000 mAh.
Stacja Mobile Desktop pozwala graczom na podłączenie do swojego smartfona ROG Phone zewnętrznego monitora 4K UHD, myszy i klawiatury. ROG Phone może być wykorzystywany jako dodatkowy wyświetlacz oraz można do niego podłączyć kabel LAN do połączeń gigabitowych, jak również system 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego – za pośrednictwem wyjścia SP/DIF.
Wykorzystując kontroler Gamevice oraz stację dokującą WiGig, można zamienić smartfona ROG Phone w przenośną konsolę, dysponującą bezprzewodową łącznością z ekranami przy ultraniskiej latencji w standardzie WiGig 802.11ad dla niezakłóconych wrażeń gamingowych na dużym ekranie, co świetnie sprawdzi się podczas oglądania w grupie. Gamevice oferuje dwa analogowe joysticki, triggery i bumpery (lewy i prawy), jak również D-pad wraz z przyciskami A, B, X, Y i L3, R3.

Podobne artykuły