Strona głównaAktualnościSensacyjny finał zmagań pierwszego etapu Dywizji LoL Polskiej Ligi Esportowej! Turniej zakończyło...

Sensacyjny finał zmagań pierwszego etapu Dywizji LoL Polskiej Ligi Esportowej! Turniej zakończyło bratobójcze starcie DV1 Scouting Grounds i devils.one

Nadarzyński etap rozgrywek League of Legends Polskiej Ligi Esportowej mógł przyprawić wszystkich fanów esportu o zawrót głowy. W finałowym starciu spotkało się devils.one wraz ze swoimi podopiecznymi DV1 Scouting Grounds. Doświadczenie “Diabłów” zwyciężyło i ostatecznie mecz ze “Skautami” ukończyli z wynikiem 2:0 na swoją korzyć. Mimo, że drużynie młodzików nie udało pokonać się w finale swoich starszych kolegów, okazali się największym, pozytywnym zaskoczeniem imprezy pokonując o wiele bardziej doświadczone zespoły.

Uczniowie na miarę swoich mentorów

Impreza swoim przebiegiem całkowicie zaskoczyła wszystkich fanów LoLa. Nikt nie spodziewał się że w ostatnim meczu zmierzą się ze sobą devils.one oraz czarny koń turnieju – DV1 Scouting Grounds. Drużyna mentorów wraz ze swoimi uczniami, bez większych problemów dotarła do finałowego starcia. Warto zauważyć, że o ile w przypadku devils.one, taki przebieg wydarzeń nie musi nikogo dziwić, to tak ogromny sukces “młodzików” jest nie lada niespodzianką dla całej sceny polskiego LoLa. Tak dobry występ początkujących zawodników, może prognozować duże sukcesy DV1 Scouting Grounds w przyszłość.  Niewątpliwe “Skauci” w ten weekend zapewnili wszystkim fanom sportów elektronicznych powiew świeżości. Dalsze poczynania zespołu będziemy mogli śledzić w kolejnych etapach Dywizji League of Legends Polskiej Ligi Esportowej.

Illuminar Gaming odpada w półfinale, a DV1 Scouting Grounds czarnym koniem zmagań!

Mimo, że “Skauci” dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem sportów elektronicznych, to zwyciężając z o wiele bardziej doświadczonymi teamami, pokazali, że talentu oraz zapału do walki im nie brakuje. Piątkowe starcie DV1 Scouting Grounds z Wisłą Płock, było zaledwie preludium, przed sobotnim półfinałowym występem “Młodych Diabłów”. Drugiego dnia zmagań “Skauci” rozgromili zespół Pride, nie dając im szansy na zdobycie nawet jednej mapy i zapewniając sobie tym samym występ w finale.W półfinałowych zmaganiach formą nie popisał się Illuminar Gaming, który przegrał wyrównany mecz z devil.one. Mimo, że wicemistrzowie sezonu zasadniczego Jesień 2018 ugrali dodatkowe punkty zdobywając jedną mapę, to jednak wszyscy spodziewali się lepszego występu po najbardziej utytułowanej drużynie LoLa Polskiej Ligi Esportowej.

Miło było wystartować z Dywizją League of Legends turniejem offline. Szczególne podziękowania należą się partnerom oraz Warsaw Games Show 2019 będącego gospodarzem zmagań. Chyba nikt nie spodziewał się tak emocjonującego etapu otwierającego rozgrywki LoLa. Kwintesencją imprezy było niewątpliwie starcie dwóch diabelskich drużyn, które zdominowały imprezę. Co więcej, aż miło było patrzeć na esportową świeżą krew, DV1 Scouting Grounds, które pokazało swoją wartość o wiele bardziej doświadczonym zespołom.

mówi Lena Bortko, Brand Manager Polskiej Ligi EsportowejPoza półfinalistami pierwszego etapu Dywizji League of Legend Polskiej Ligi Esportowej, w piątkowych zmaganiach wystąpili również: PACT,  POLBIT Pogoń Szczecin, Wisła Płock eSports oraz Team DPD, któremu udało wywalczyć się dodatkowe punkty w starciu z Pride.

Ostateczna punktacja pierwszego etapu League of Legends prezentuje się następująco:

Punktacja pierwszego etapu Dywizji League of Legends Polskiej Ligi Esportowej.png

Sezon na LoLa rozpoczęty!

Pierwszy etap rozgrywek Dywizji League of Legends Polskiej Ligi Esportowej został rozegrany na żywo w dniach 31 maja oraz 1 czerwca podczas Warsaw Games Show 2019. Osiem zespołów rywalizowało ze sobą o punkty oraz pulę nagród 10 tysięcy złotych.Zmagania zespołów odbyły się w formacie Single Elimination BO3. Punkty zdobyte w trakcie turnieju decydują o wysokości zajmowanej pozycji w drabince gauntlet, używanej w fazie playoff. Dodatkowo, jeśli drużyna w dowolnym etapie odniosła porażkę,  jednak zdobyła jedną mapę, otrzymywała dodatkowe 5 punktów.Rozgrywki League of Legends zostały wsparte przez trzech partnerów: “Graczy”, “Technologicznego” oraz “Chrupiącego”. Dzięki markom PLAYlogitech G oraz NicNac`s, organizatorzy zmagań, mogli zapewnić drużynom oraz fanom LoLa turniej na najwyższym poziomie.

Podobne artykuły