Strona głównaAktualnościSpotkaj gwiazdy esportu na największej imprezie polskiej branży YouTube! MeetUp® 2018 już...

Spotkaj gwiazdy esportu na największej imprezie polskiej branży YouTube! MeetUp® 2018 już 1 września w krakowskiej Tauron Arenie!

MeetUp® 2018 to szósta edycja największej polskiej imprezy dla YouTuberów i ich fanów. Wśród twórców internetowego wideo będziemy mogli również spotkać jedne z najbardziej popularnych postaci polskiej sceny sportów elektronicznych i gamingu. Poprzednia edycja zgromadziła niemal 20 tysięcy osób – w tym roku organizatorzy zamierzają pobić ten rekord.

W krakowskiej Tauron Arenie będzie można spotkać blisko 100 najbardziej wpływowych YouTuberów, a wśród nich gwiazdy polskiego esportu Piotra “Izaka” SkowyrskiegoDamiana “Nervariena” Ziaję oraz Norberta “Disa” Gierczaka. Popularność wydarzenia wynika z tego, że jest jedną z nielicznych okazji dla fanów do spotkania na żywo wielu twórców internetowych niemal każdej branży w jednym miejscu, których na co dzień mogą oglądać jedynie na ekranach komputerów bądź na transmisjach z rozgrywek sportów elektronicznych. MeetUp® to doskonała okazja, żeby zbić piątkę z ulubionymi postaciami świata esportu, których poza zawodami, na żywo spotkać jest naprawdę ciężko.
Wśród twórców wystąpią jedne z najbardziej wpływowych twarzy rodzimej sceny YouTube, a jednocześnie ambasadorzy MeetUp® – wspomniany już Izak, Rezigiusz, oraz Friz. Ich kanały subskrybuje łącznie 6,5 miliona widzów. Poza nimi na krakowskim evencie obecność potwierdziło wielu znanych twórców wideo, między innymi: Boxdel, Topowa Dycha, Wojan, Poszukiwacz, WiP Bros, Lachu oraz Jcob. Na imprezie pojawią się również Muserzy, czyli twórcy korzystający z aplikacji TikTok (dawniej Musical.ly), która stała się w ostatnich latach istnym fenomenem wśród nastolatków. Podobnie jak YouTube TikTok jest medium społecznościowym – użytkownicy sami tworzą i dzielą się filmami. Wśród twórców będą największe gwiazdy, takie jak Dominik Rupiński, Kinga Sawczuk (Kompleksiara) oraz Julia Kostera. Z aplikacji każdego miesiąca korzysta około 600 milionów użytkowników – głównie z tak zwanej “generacji Z”, która nie zna świata bez internetu i eksploruje go niemal przez całą dobę.
Wejście na imprezę jest bezpłatne. Organizatorzy udostępniają jednak możliwość zakupu limitowanych biletów, które dają gwarancję ominięcia kolejek, wcześniejszego wejścia na wydarzenie oraz dostępu do specjalnych stref premium.
Miasto Kraków kolejny raz zostało głównym partnerem i współorganizatorem MeetUp®. Podobnie jak rok wcześniej współpraca ta zaowocowała powstaniem filmów promujących miasto i samo wydarzenie, stworzonych przez jednych z największych polskich YouTuberów  –  IzakaRezigiusza Friza materiały w ciągu pierwszych 3 dni od publikacji zostały wyświetlone w sumie ponad milion razy.
Organizatorem MeetUp® 2018 jest agencja kreatywna GetHero, która zajmuje się współpracą z twórcami i zrzeszaniem influencerów w ramach sieci partnerskiej YouTube. Partnerami wydarzenia zostały marki Garnier, Coca Cola, Monte Snack, Starlink, LG Polska i Wawel oraz Województwo Małopolskie.

Podobne artykuły