Strona głównaAktualnościStarLadder Berlin Major 2019 już w piątek!

StarLadder Berlin Major 2019 już w piątek!

Turnieje rangi Major znaczą dla fanów esportu tyle, co Liga Mistrzów dla miłośników piłki nożnej. Tym razem, podczas 15. edycji rozgrywek wspieranych przez Valve – twórcę serii Counter-Strike, wszystkie oczy skierowane będą na Berlin. Już 23 sierpnia rusza tam zacięta walka o nagrody z puli 1 mln dolarów. Turnieje rangi Major cieszą się najwyższą oglądalnością wśród zawodów CS:GO. Czego więc możemy spodziewać się po mistrzostwach rozgrywanych za naszą zachodnią granicą?
Rozgrywki w Berlinie, to już 15. edycja turnieju, który przyciąga do siebie miliony fanów Counter-Strike: Global Offensive. Co ciekawe, w ciągu ostatnich dwóch lat zawody organizowane były dwukrotnie na terenie naszego kraju. Ostatnia edycja, podczas IEM Katowice 2019 wygenerowała ponad 51 milionów wyświetleń na platformie Twitch. Dwa lata wcześniej, w Krakowie odbyła się 11. edycja turnieju, której wynik wyświetleń wyniósł 36 milionów. Rozgrywki zorganizowane w TAURON Arenie Kraków oprócz wysokiej popularności na całym świecie, pobiły również nasze krajowe rekordy – w jednym momencie rozgrywkom przyglądało się 107 tysięcy unikalnych widzów w jednym momencie, a całe zmagania śledziło w sumie ponad 740 tysięcy. Pomiędzy wizytami w Polsce rozgrywki odbywały się w Londynie oraz w Bostonie, gdzie padła rekordowa liczba oglądających – ponad 1,8 miliona fanów.

CS:GO popularny w każdym środowisku
Wraz z profesjonalizacją esportu rozwija się również CS:GO, a wraz z nim takie wydarzenia jak turniej Major. Na przestrzeni kilkunastu edycji, oprócz marek specjalizujących się w branży komputerowej, organizację wydarzenia wspierały takie firmy jak Vodafone i Monster Energy. Dzięki tego typu wsparciu Major jest nie tylko pełnym emocji turniejem ze względu na rywalizację topowych drużyn, ale przyciąga do siebie gwiazdy show-biznesu, czy sportu z całego świata.

Dobrym przykładem jest jeden z najlepszych piłkarzy na świecie – Neymar, który w ostatnim czasie chwalił się grą w CS-a z jednym z zawodników FC Barcelony, Arthurem Melo. Podobnie jest na polskim podwórku, gdzie również mogliśmy oglądać zmagania gwiazd np. aktora Adama Zdrójkowskiego czy tenisisty, Jerzego Janowicza, który regularnie grywa na live i może pochwalić się wysoką rangą.

Jest o co walczyć!
W zmaganiach przeprowadzonych na Mercedes-Benz Arenie uczestniczyć będą 24 drużyny z całego świata, które powalczą o nagrody z puli opiewającej na kwotę 1mln dolarów. Na imprezie nie zabraknie również polskiego akcentu, bowiem w barwach amerykańskiej organizacji FaZe Clan wystąpi Filip “NEO” Kubski. Całość puli rozłożona będzie w następujący sposób:

1. miejsce – 500 tysięcy dolarów
2. miejsce – 150 tysięcy dolarów
3-4. miejsce – 70 tysięcy dolarów
5-8. miejsce – 35 tysięcy dolarów
9-16. miejsce – 8 750 dolarów

Dzięki agencji gamingowej FantasyExpo przeprowadzona zostanie transmisja w języku polskim na platformie Twitch.tv. Wraz z Piotrem “Izakiem” Skowyrskim obsadę komentatorską uzupełnią: Paweł “Saju” Pawelczak, Olek “vuzzey” Kłos, Damian “MdN” Kisielewski oraz Adam “destru” Gil.

Nie zabraknie również panelu ekspertów, którego skład będzie się zmieniać wraz z kolejnymi etapami. Stałym hostem analizy będzie Radek „Mad1” Florkowski, który od pewnego czasu świetnie odnajduje się w nowej roli i profesjonalnie przeprowadza rozmowy eksperckie podczas wydarzeń esportowych. W najbliższym etapie w roli ekspertów pojawią się zawodowi gracze CS:GO Damian „DDEsport” Dąbrowski i Temmy ‘soren’ Tudev. W kolejnym etapach studia polskiej transmisji gościć będzie takich ekspertów jak Grzegorz “SZPERO” Dziamałek czy Łukasz “Hermes” Pożyczek. 

Podobne artykuły