Strona głównaAktualnościStartują finały Polskiej Ligi Esportowej CS:GO!

Startują finały Polskiej Ligi Esportowej CS:GO!

Po dziewięciu tygodniach intensywnych rozgrywek i walce do ostatniej rundy, jesienny sezon Polskiej Ligi Esportowej zmierza w stronę ostatecznych rozstrzygnięć. W piątek 26 listopada odbędą się ćwierćfinałowe mecze CS:GO, rozpoczynając mistrzowską część sezonu. Zwycięzcy wystąpią 2 i 3 grudnia w półfinałach, do których automatycznie zakwalifikowały się już zespoły z dwóch pierwszych miejsc PGE Dywizji Mistrzowskiej. Wielkie finały będzie można śledzić na żywo 4 grudnia. Pula finansowa to aż 250 tys. zł.

NA FINAŁACH JEST O CO WALCZYĆ

250 tysięcy złotych – to pula finansowa dla drużyn rywalizujących w PGE Dywizji Mistrzowskiej. Największa część przypadnie oczywiście zwycięzcom meczu finałowego, który rozegrany zostanie w sobotni wieczór, 4 grudnia. Dzięki triumfowi w Polskiej Lidze Esportowej jedna z rodzimych ekip zyska też prawo startu w turnieju EU Champions.

Play-offy sezonu zaczną się już 26 listopada. W ćwierćfinałowych meczach CS:GO wystąpią drużyny z miejsc 3.-6. zasadniczej fazy rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej. Na wygranych czekać będą w meczach półfinałowych dwie najlepsze ekipy sezonu regularnego. Półfinały, na dystansie BO3, można będzie zobaczyć 2 i 3 grudnia.

Co czeka fanów podczas fazy play-off? Długie, pełne dogrywek mapy, jak w przypadku finału sezonu Jesień 2020, a może zupełnie nieoczekiwany zwycięzca, jakim okazała się być formacja Illuminar Gaming w zeszłej edycji? Wszystko jest możliwe, gdy w grę wchodzą wielkie, lanowe emocje.

PODWÓJNY FINAŁ

Emocje zapewnią także topowe ekipy LOTTO Dywizji Profesjonalnej. Już 23 i 24 listopada rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe. Wyłonieni w ten sposób dwaj pretendenci do tytułu mistrzowskiego na finał będą musieli nieco poczekać. Po raz pierwszy w historii Polskiej Ligi Esportowej mistrzostwo LOTTO Dywizji Profesjonalnej rozstrzygnie się w najbardziej odpowiednim do tego środowisku: na lanie.

Finaliści przyjadą do Warszawy, by 4 grudnia – tuż przed finałem PGE Dywizji Mistrzowskiej – powalczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w polskim CS:GO. Zwycięzcy trafią do Dywizji Mistrzowskiej, dostaną też bilet do kolejnego sezonu rozgrywek EDC i nagrodę finansową. Przegrani tego finału także będą mieli jednak szansę wtargnąć do stawki PGE Dywizji Mistrzowskiej – za sprawą spotkania barażowego, w którym zagrają po zakończeniu sezonu.

PLAY-OFFY NA WYJĄTKOWEJ ARENIE

Każdy kolejny sezon Polskiej Ligi Esportowej coraz ambitniej ustawiał poprzeczkę organizatorom. Po trzymających w napięciu play-offach sezonów Jesień 2020 i Wiosna 2021, jak również rewelacyjnym PGE Superpucharze na Stadionie Letnim w Gdańsku wiadomo było, że kibice oczekują kolejnego niesamowitego widowiska.

PLE postawiła zatem na sprawdzony w boju profesjonalizm i arenę Studio Polsat Games, z którego prowadzone były wszystkie dotychczasowe transmisje PGE Dywizji Mistrzowskiej. Najlepsi zawodnicy, doskonała oprawa, wysoka stawka, gwiazdy wśród kibiców – to będzie niezapomniane święto polskiego Counter Strike: Global Offensive.

Już wkrótce na kanałach społecznościowych Polskiej Ligi Esportowej pojawią się instrukcje, jak zgarnąć ekskluzywne wejściówki na Watching Party – imprezę organizowaną w ESPORT SPOT na terenie warszawskiej Elektrowni Powiśle. Ale finały sezonu Jesień 2021 można będzie również obejrzeć live na ekranach swoich urządzeń. Transmisja ze spotkań fazy finałowej Polskiej Ligi Esportowej odbywać się będzie na kanale Polsat Games w TV oraz na platformie twitch.tv.

Serwis komputerów, laptopów, usługi informatyczne.

Podobne artykuły