Strona głównaAktualnościTurniej szachowy w ramach Gametoon Arena

Turniej szachowy w ramach Gametoon Arena

Seria turniejów Gametoon Arena rozszerza gamę tytułów i przygotowuje dla graczy rozgrywki w szachy. Już 20 lutego odbędzie się pierwsza z czterech rund kwalifikacyjnych.

Szachy coraz mocniej zacieśniają więzi z rynkiem sportów elektronicznych. Wybuch popularności jednej z najstarszych gier strategicznych na świecie wywołany serialem “Gambit Królowej” mocno przyspieszył ten trend, który został zauważony nawet przez mainstreamowe media. Jednak warto zaznaczyć, że podwaliny pod to zostały położone jeszcze przed premierą wcześniej wspomnianej produkcji, wszak esportowy gigant TSM zakontraktował gracza szachowego Hikaru Nakamurę jeszcze w sierpniu ubiegłego roku.

Wychodząc naprzeciw trendom, na przełomie lutego i marca odbędzie się turniej szachowy Gametoon Arena z pulą nagród wynoszącą 2000 złotych. Startując 20 lutego, przez cztery kolejne tygodnie odbędą się otwarte kwalifikacje. Czterech najlepszych graczy pojawi się w finałach, które odbędą się 20 marca w krakowskim studio.

Harmonogram turnieju:

  • 1. kwalifikacje – 20 lutego
  • 2. kwalifikacje – 27 lutego
  • 3. kwalifikacje – 6 marca
  • 4. kwalifikacje – 13 marca
  • Finały – 20 marca

Rozgrywki będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale twitch.tv/gametoonpolska. Transmisje z czterech rund kwalifikacyjnych będą startować o godzinie 20:00, zaś finałowe pojedynki wystartują o godzinie 15:30.

Jednym z komentatorów rozgrywek Gametoon Arena będzie Piotr Nguyen, założyciel portalu infoszach.pl. Zawodnik ten rozpoczął swoją przygodę z szachami w wieku dziewięciu lat, a obecnie może pochwalić się tytułem mistrza międzynarodowego oraz Elo wynoszącym 2411 punktów. Wtórować mu będzie Antoni Szustakowski, jeden z twórców portalu infoszach, który obecnie może pochwalić się tytułem Mistrza FIDE. Jest to początek współpracy pomiędzy agencją gamingową Fantasyexpo, która jest właścicielem platformy FreeForAll, a portalem infoszach.pl.

Zapisy do każdej rundy kwalifikacyjnej będą startować na kilka dni wcześniej, a swoje uczestnictwo będzie można zgłosić na stronie freeforall.gg oraz bezpośrednio w klubie infoszach na platformie chess.com. W rozgrywkach może wziąć udział każda osoba czująca się na siłach i gotowa do rywalizacji.

Podobne artykuły