Strona głównaAktualnościVALORANT East: United od Polskiej Ligi Esportowej!

VALORANT East: United od Polskiej Ligi Esportowej!

Rozpoczyna się wyjątkowy czas dla wszystkich fanów VALORANT w Polsce i Europie. Po wypełnionym sukcesami 2021 roku, zwieńczonym zdobyciem tytułu Mistrzów Świata przez Polaków z zespołu Acend – zeeka i starxo – przyszła pora na otwarcie bram do profesjonalnego rozwoju dla kolejnej fali graczy. Pora na walkę w HUBach VALORANT East: United!

PROFESJONALIZM NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Wszystko w ramach nowego systemu turniejowego w grze studia Riot Games zostało dokładnie zaplanowane. VALORANT East: United jest początkowym poziomem zmagań dla wszystkich, którzy jako zawodnicy szukają swojej ścieżki do atrakcyjnego świata esportu. Pierwszy krok jest bardzo prosty: wejść na stronę z rejestracją do HUBu dla twojego regionu, zarejestrować się i grać. Nie trzeba robić nic więcej – wszystko będzie od teraz zależeć od Twoich umiejętności i zaangażowania.

GRACZ PRZEZ CORAZ WIĘKSZE “G”

Swoją przygodę zaczniesz w towarzystwie tysięcy graczy mających ten sam cel: grać lepiej, skuteczniej, wspinać się coraz wyżej po drabinie rozwoju zawodnika. Aspiracje te możesz potwierdzić zarówno solo, jak i z przyjaciółmi, walcząc wspólnie w HUBie dla teamów. Skuteczna gra na przestrzeni tygodnia zaowocuje dostaniem się na weekendowe finały, w których przyznawane będą punkty za osiągnięte miejsca. Stworzona w taki sposób klasyfikacja stanie się kluczem do zaproszenia na finały miesiąca i finały splitu, skąd prosta droga do statusu profesjonalisty. Najlepszy zespół LAN-owych finałów otrzyma wszak bezpośrednią przepustkę do VRL East: Surge, a pozostali okupanci podium zagrają w turnieju promocyjnym. Dodatkowo, warto wspomnieć o puli nagród finansowych, która w 2022 roku wyniesie łącznie niemalże 43 tysiące dolarów. 

valorant-east-united-riot

KIERUNEK: ROZWÓJ

VALORANT East: United to pierwszy, podstawowy poziom piramidy esportowej rywalizacji w VALORANT w 2022 roku w Europie. HUBy staną się domem dla tysięcy graczy z 20 krajów, ulokowanych w 4 klastrach rozgrywkowych. Głównym celem projektu jest stworzenie gruntu do rozwoju dla przyszłych gwiazd sceny międzynarodowej. 

valorant-east-united-champions

Wyłącznym operatorem rozgrywek VALORANT East: United we wszystkich zrzeszonych krajach jest Polska Liga Esportowa. Klaster, do którego przyporządkowana została Polska nosi nazwę Kingdom Meridian, a możliwość zapisania się do niego mają zarówno gracze indywidualni, jak i drużyny. Inauguracja pierwszego tygodnia rywalizacji zaplanowana została na 31 stycznia.

Podobne artykuły