Strona głównaAktualnościValorant Regional Circuit

Valorant Regional Circuit

Projekt Valorant Regional Circuit – Polska Liga Esportowa i Riot Games wspólnie przez następne 3 lata!

Kolejny rok przyniesie sporą innowację na polu rozgrywek VALORANT w Polskiej Lidze Esportowej. Jednym ze sztandarowych produktów spółki stanie się międzynarodowy system rozgrywek, który umożliwi wykonanie pierwszych, znaczących kroków na ścieżce kariery esportowca. Do gry wkracza projekt VALORANT Regional Circuit!

VRC: MIEJSCE DLA KAŻDEGO

VALORANT Regional Circuit (VRC) to system rozgrywek, który został stworzony i wyprofilowany z myślą o graczach na każdym poziomie zaawansowania: amatorów, zawodników semi-pro i tych doświadczonych, chcących odnaleźć właściwą sobie ścieżkę do pełnego profesjonalizmu. Przyszli bohaterowie sceny będą mogli to osiągnąć dzięki poukładanej, oddolnej strukturze, sięgającej od grania w domowym zaciszu, aż do rozgrywek finałowych z wysokimi nagrodami finansowymi. VRC swoim zasięgiem obejmować będzie 20 europejskich krajów.

KOMPLEKSOWA STRUKTURA RYWALIZACJI

Punktem startowym będą HUBy, w których drużyny będą mogły rywalizować o pozycję w rankingu tygodniowym. Na jego podstawie, najlepsze teamy dostaną przepustkę na weekendowe finały. Dodatkową osią walki będzie HUB solo, z którego pięciu najlepszych zawodników, połączonych w drużynę, zakwalifikuje się do rozgrywki pucharowej, której stawkę uzupełnią zaproszone do tego etapu drużyny. Stawka biorąca udział w tym etapie, wynagrodzona zostanie punktami, odpowiednio do zajętych miejsc. Te z kolei, będą bardzo pomocne w uzyskaniu prawa startu w finałach miesiąca, skąd prosta droga do ostatniego, kulminacyjnego etapu. Cykl rozgrywkowy zakończony bowiem zostanie finałami, docelowo rozgrywanymi w formule offline w jednym ze zrzeszonych w ramach struktur VRC krajów, zaczynając od Polski. Rywalizacja w ramach VALORANT Regional Circuit będzie odbywać się w splitach. Każdy z nich ma trwać dwa miesiące.

JASNO OKREŚLONY, WAŻNY CEL

Polska Liga Esportowa została przez Riot Games wybrana wyłącznym operatorem VALORANT Regional Circuit. Po niedawnym sukcesie grających w barwach Acend zeek’a i starxo na Mistrzostwach Świata – możliwość stworzenia środowiska wspierającego rozwój kolejnej fali graczy w Polsce i Europie jest nobilitacją i bardzo istotną misją do spełnienia. Jednym z głównych celów VRC jest stworzenie gruntu do rozwoju dla przyszłych gwiazd międzynarodowej sceny. Kandydatów natomiast, w tej zyskującej na popularności z dnia na dzień grze z pewnością nie zabraknie.

KTO, KIEDY?
Rywalizacja w ramach VALORANT Regional Circuit rozpocznie swój bieg na przełomie stycznia i lutego 2022 roku. W rozwój rozgrywek – prócz samych organizatorów – zaangażowani będą twórcy internetowi i osoby istotne dla środowiska VALORANT w danym regionie – ambasadorem w Polsce będzie Krystian “TERP” Terpiński.

Serwis komputerów, laptopów, usługi informatyczne.

Podobne artykuły