Strona głównaACERW Nowym Jorku debiutują Predator Helios 700 z wyjątkową klawiaturą HyperDrift oraz...

W Nowym Jorku debiutują Predator Helios 700 z wyjątkową klawiaturą HyperDrift oraz nowa wersja Helios 300

Predator Helios 700 posiada wysuwaną klawiaturę HyperDrift, która pomaga zwiększyć przepływ powietrza. Natomiast nowa wersja Predator Helios 300 została wyposażona w karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 2070.
Na dzisiejszej globalnej konferencji prasowej next@acer w Nowym Jorku Acer przedstawił dwa nowe notebooki do gier serii Predator Helios.
Predator Helios 700 wyposażony HyperDrift i nowy Predator Helios 300

Klawiatura wysuwa się do przodu i zapewnia zwiększony przepływ powietrza. Predator Helios 300 o nowoczesnym designie jest wyposażony w kartę NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q lub najnowsze układy graficzne z serii GeForce GTX.
Predator Helios 700 z nietypową konstrukcją klawiatury

Predator Helios 700 posiada wyjątkową konstrukcję, która wyposażona jest w procesory 9. generacji Intel Core i9, zapewniający najlepsze wyniki dla overclockingu, NVIDIA GeForce RTX 2080 lub 2070, nawet do 64GB pamięci DDR4 oraz technologię Killer DoubleShot Pro i Killer Wi-Fi 6 AX 1650 i E3000 — zapewniając czterokrotnie lepsze możliwości sieciowe w niż poprzednia generacja bezprzewodowych sieci AC.

Ekran to 17-calowy wyświetlacz FHD IPS o częstotliwości 144Hz z czasem reakcji 3ms oraz technologią NVIDIA G-SYNC. Pięć głośników i subwoofer zapewnia pełny i realistyczny dźwięk.

Przedstawiamy klawiaturę HyperDrift zapewniającą lepsze chłodzenie i ergonomię

Jedną z najciekawszych funkcji Heliosa 700 jest klawiatura HyperDrift, która stała się częścią architektury cieplnej notebooka. System chłodzenia obejmuje także specjalnie stworzone wentylatory 4. generacji Acer AeroBlade 3D, pięć miedzianych przewodów cieplnych, komorę parową oraz technologię Acer CoolBoost. Wystarczy wysunąć klawiaturę do przodu, aby odkryć dwa dodatkowe wloty powietrza pomiędzy klawiaturą a ekranem, zapewniające podzespołom dodatkowy przepływ powietrza. Przez szklany panel można również zobaczyć przewody cieplne notebooka.

Klawiatura HyperDrift poprawia także ergonomię. Mając klawiaturę bliżej, gracze mają zapewnioną odpowiednią odległość do 17-calowego ekranu bez konieczności nadmiernego wyciągania rąk. Wyposażono ją też w indywidualne podświetlenie poszczególnych klawiszy, funkcję anti-ghosting oraz klawisze WSAD typu MagForce. Klawisze MagForce wykorzystują podobne do analogowych przełączniki, które aktywują się natychmiast po przyciśnięciu i zwiększają sygnał nawet o 100 procent, dając graczom większą kontrolę nad precyzyjnymi ruchami w grze. Touchpad Precision jest otoczony niebieskim podświetleniem.

Klawisz skrótu Turbo szybko uruchamia overclocking, a nowy klawisz skrótu Predator Sense zapewnia natychmiastowy dostęp do temperatur procesora i układu graficznego, sterowanie wentylatorem, podświetlenia RGB i wielu innych opcji. Dzięki funkcji Predator RGB Assault-League of Legends zapewniono dynamiczne podświetlenie klawiatury z tym, co dzieje się na ekranie w trakcie gry w LoL.
Predator Helios 300 — wyższa poprzeczka dla notebooków do grania średniej klasy

W najnowszej wersji notebooka gamingowego Predator Helios 300 postawiono na kombinację procesorów 9. generacji Intel Core i7, najnowszych układów graficznych NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q, overclockingiem uruchamianym za pomocą jednego naciśnięcia klawisza Turbo oraz technologii Killer DoubleShot Pro.

Pamięć w Helios 300 to nawet 32GB DDR 2666MHz oraz dwa dyski SSD PCIe NVMe na RAID 0, a także dysk HDD.

Zmianą zauważalną na pierwszy rzut oka jest nowy desing. Metalowa obudowa jest ozdobiona stylowymi turkusowymi akcentami i posiada podświetlenie klawiatury charakterystyczne dla notebooków serii Predator.

Helios 300 występuje w dwóch wersjach 15,6 i 17,3 calowej. Obydwie z odświeżaniem 144 Hz. Ekran Full HD IPS został otoczony wąską ramką.

Technologia chłodzenia

Utrzymanie niskiej temperatury notebooka przy pełnej pracy jest możliwe dzięki zaawansowanej i wydajnej konstrukcji cieplnej. Najważniejszym elementem utrzymującym niską temperaturę jest dwuwentylatorowy układ składający się z wentylatorów 4. generacji Acer AeroBlade 3D.

Nowe łopatki wentylatorów umożliwiają o 45 procent lepszy przepływ powietrza. A to w połączeniu ze strategicznie umieszczonymi wlotami i wylotami powietrza oraz technologią Acer CoolBoost sprawia, że Helios 300 działa bezproblemowo nawet w wymagających warunkach i z łatwością radzi sobie z intensywną rozgrywką przy overclockingu.

Cena i dostępność w Polsce

Predator Helios 700 będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie od 10 499 zł.

Predator Helios 300 będzie dostępny w Polsce od czerwca w cenie 6 199 zł.

Podobne artykuły