Strona głównaAktualnościW weekend walka o BLAST Premier

W weekend walka o BLAST Premier

Już w piątek ruszają zamknięte kwalifikacje FantasyExpo EU Champions Spring 2022. Wezmą w nich udział dwie formacje, grające na co dzień w PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Jedna z ośmiu drużyn biorących udział w turnieju uzyska możliwość gry w BLAST Premier Spring Showdown 2022.

BLAST jest jednym z największych na świecie organizatorów zawodów w CS:GO. Turnieje tej serii cieszą się wśród kibiców i zawodników dużym zainteresowaniem i prestiżem. Nic dziwnego, zwłaszcza, że od samego początku do tych zawodów zapraszane są czołowe drużyny, a rywalizacja stoi na najwyższym poziomie. Szanse, aby już w najbliższym weekend dołączyć do tego grona mają dwie polskie organizacje: MAD DOG’S PACT – zwycięzca Sezonu Jesień 2021 PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej oraz Ungentium – zwycięzca wewnętrznych kwalifikacji PLE.

Droga do gwiazd

MAD DOG’S PACT miejsce w EU Champions zyskał dzięki zwycięstwu w Sezonie Jesień 2021 Polskiej Ligi Esportowej. Tytuł ten nie został wywalczony przypadkowo. PACT od dłuższego czasu należy do ścisłej czołówki w kraju i jest nadzieją na to, by polski CS:GO powrócił na międzynarodowe salony. Drużyna w rundzie zasadniczej PGE Dywizji Mistrzowskiej zgromadziła aż 23 punkty i w dziewięciu kolejkach przegrała zaledwie jedno spotkanie. Świetna, stabilna forma pozwoliła na odniesienie triumfu w fazie finałowej, która została rozegrana w formie LAN w Warszawie.

mad-dogs-pact-blast-csgo

Z kolei drużyna dowodzona przez znanego od lat na polskiej scenie CS:GO Macieja „Luz” Bugaja musiała wyszarpać awans w wewnętrznych kwalifikacjach, które odbyły się we wtorek. Ungentium  swoją dominację pokazało w finale rozgrywek, gdzie okazało się wyraźnie lepsze od Team ESCA Gaming, z którym rozprawiło się na Mirage 16:4. Organizacja wywalczyła sobie dzięki temu przepustkę do walki o prestiżowy turniej z serii BLAST i jako druga z polskich drużyn powalczy o wielką szansę zaistnienia na międzynarodowej scenie CS:GO.

Wielkie emocje

Dzięki uczestnictwu polskich drużyn rozpoczynające się w piątek FantasyExpo EU Champions Spring 2022 będą ładunkiem ogromnych emocji dla kibiców, jak i samych zawodników. W rozgrywkach, prowadzących do prestiżowego BLAST Premier Spring Showdown 2022 polskie drużyny czeka niełatwa droga. W gronie przeciwników znajdą się m.in. takie zespoły jak fnatic, Sprout, HEET. Obie drużyny, które awansowały dzięki sukcesom w Polskiej Lidze Esportowej czeka przeprawa przez fazę grupową w systemie BO1. Play-offy natomiast będą rozegrane w systemie do dwóch wygranych map (BO3). Tylko zwycięzca niedzielnego finału będzie mógł cieszyć się z awansu.Transmisja z rozgrywek zostanie przeprowadzona na kanale Twitch Polskiej Ligi Esportowej – PLE_GG

O Polskiej Lidze Esportowej:

Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. PLE od kilku lat umacnia swoją pozycję rynkową, wchodząc w silne partnerstwa i wzmacniając sieć sponsoringową. Celem Polskiej Ligi Esportowej jest wspieranie drużyn, dzielenie się swoim know-how oraz promocja esportu. Pod patronatem PLE występują czołowe polskie drużyny esportowe.Głównymi turniejami, organizowanymi z ramienia Polskiej Ligi Esportowej są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku – międzynarodowe zawody Valorant East: United, które odbędą się w 21 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pula finansowa na sezon 2022 wynosi 1 mln złotych.

Serwis komputerów, laptopów, usługi informatyczne.

Podobne artykuły