Strona głównaAktualnościWARCRAFT III: REFORGED – NOWE WCIELENIE LUDZI

WARCRAFT III: REFORGED – NOWE WCIELENIE LUDZI

Przymierze Lordaeronu zostało zawiązane, gdy orkowie przeprawili się przez Mroczny Portal. Członków tego stronnictwa cechuje niezwykła wytrzymałość i odwaga. Stają do walki z wrogami odziani w imponujący pancerz i uzbrojeni w ostrą stal. Aby uchwycić charakterystyczny dla ludzi hart ducha i wytrwałość, zespół grafików Warcraft III: Reforged czerpał inspirację z licznych źródeł: sekwencji filmowych, dawnych oraz nowych grafik koncepcyjnych i nie tylko.

BOHATEROWIE

Arthas Menethil (Paladyn)

Potężni Paladyni, prowadzeni przez Światłość, dysponują zarówno bojowymi młotami, jak i świętym ogniem. Wykorzystują ten szlachetny arsenał przeciwko każdemu, kto krzywdzi słabych i niewinnych.

Gdy ojczyźnie Arthasa Menethila zagroziła Plaga nieumarłych, książę gotów był zapłacić każdą cenę, by ocalić swą krainę. Teraz dodatkowo świetnie się prezentuje! Arthas i inni Paladyni, którymi graliście w Warcraft III® zachowali dobrze wam znane elementy estetyczne: ogromne naramienniki, wojenne młoty i opasłe tomiszcza. Wyglądają wspaniale!

Jaina Proudmoore (Arcymag)

Arcymagowie wywodzący się z magicznego królestwa Dalaranu mistrzowsko władają tajemną mocą.

Choć Jaina Proudmoore przez całe życie pragnęła jedynie pogłębiać swoją wiedzę, została wciągnięta w wojnę, do której była zupełnie nieprzygotowana. Jaina w nowej odsłonie ma na sobie wygodną, starannie wykonaną szatę i dzierży charakterystyczny kostur (zainspirowany wersją z World of Warcraft®). Skrywa też kilka niespodzianek.

W trybie wieloosobowym niegdysiejszy Arcymag „Antonidas” otrzymał zmodyfikowany model uwydatniający szczegóły, o których mogliśmy tylko pomarzyć przy ok. 700 wielokątach. Nowy model, mający ich aż 15 000, pokazuje postarzałą skórę, długą brodę, misterną, złotą ozdobę na głowie i wiele innych detali. Nie w waszym guście? Nie przejmujcie się. W meczach wieloosobowych wasi Arcymagowie mogą stać się kimś zupełnie innym.

Muradin Miedziobrody (Król Góry)

Królowie Góry – bądź „tanowie”, jak nazywani są w Khaz Modan – żyją po to, by mierzyć się w walce z godnymi przeciwnikami.

Muradin Miedziobrody to jeden z założycieli Ligi Odkrywców. Wyruszył do Północnej Grani w poszukiwaniu przeklętego runicznego miecza zwanego Ostrzem Mrozu. Imponującą brodę i charakterystyczny hełm Muradina zainspirowała jego wersja znana z Heroes of the Storm™.

Nowy projekt zwalistego Króla Góry czerpie inspirację z kultowego wyglądu krasnoludów w World of Warcraft®. Odziani w zbroje łuskowe i futra, tanowie bronią się przed atakami wielkimi, misternie zdobionymi, krasnoludzkimi tarczami, zachowując przy tym wszelkie oznaki przynależności do Przymierza.

Kael’thas Słońcobieżca (Mag Krwi)

Magowie Krwi to uchodźcy pragnący za wszelką cenę zwiększyć moc, która im pozostała. Wiedzeni mrocznymi pragnieniami niebezpiecznie osuwają się w ku szaleństwu.

Długo zanim wpadł w sam środek zamieszania w Rubieży, Kael’thas niczego nie pragnął bardziej, niż ratunku dla swego ludu. Był gotów zapłacić każdą cenę. Jego nowy model odzwierciedla królewski status krwawego elfa i podkreśla jego niebywałą moc.

Estetyka cywilizacji wysokich elfów nie była jeszcze całkowicie ustalona w momencie premiery Warcraft III – stosowały one głównie ludzką architekturę. Dzięki wielu latom budowania tożsamości tej rasy w World of Warcraft, zespół grafików miał z czego korzystać, odtwarzając wygląd Magów Krwi. Teraz magów o niewątpliwie elfiej proweniencji cechuje smuklejsza sylwetka, której można się spodziewać po mieszkańcach Quel’Thalas. Mają również ogromne, misternie zdobione naramienniki, charakterystyczne dla członków Przymierza.

JEDNOSTKI

Czarodziejka

Elfie czarodziejki, równie przerażające, co próżne, potrafią całkowicie zmienić bieg walki. Jeśli najdzie je taki kaprys, mogą spowolnić czas wokół wrogów lub zamienić ich w bezbronne owce. Beeee!

Czarodziejka w nowej odsłonie dumnie demonstruje przynależność do Przymierza oraz symbol Oka Dalaranu na swojej szacie, którą chroni piękny, stylowy pancerz. Lecz prawdziwa czarodziejka nie zadowala się wyłącznie manipulowaniem czasoprzestrzenią – chce przy tym fantastycznie wyglądać. Gdy nie ma akurat nic do zrobienia, przygląda się swoim paznokciom, aby upewnić się, że jej wygląd i zaklęcia są równie zabójcze.

Kanonierzy
Nieustraszeni krasnoludzcy kanonierzy to eksperci od materiałów wybuchowych. Łączy ich wspólna pasja do obracania w perzynę ufortyfikowanych stanowisk wroga.

Aby odświeżyć wizerunek kanonierów, twórcy sięgnęli po grafiki koncepcyjne stworzone przez Samwise’a Didiera na potrzeby oryginalnej wersji Warcraft III. Grafiki te pokazywały idealne wyobrażenie wyglądu kanonierów – szalonej jednostki komandosów specjalizujących się w wybuchach. Nowy model pozwala wreszcie wcielić w życie tę koncepcję – od potężnych pocisków, przez ciężką artylerię, po sprzęt ochronny.

Gryfi jeździec

Krasnoludy z klanu Dzikiego Młota z Orlego Gniazda dzierżą w dłoniach potężne młoty burzy. Ruszają do bitwy na grzbietach dumnych, nieprzejednanych gryfów, siejąc przerażenie w sercach wrogów Przymierza.

Część przedstawiająca wierzchowca w oryginalnym modelu była dużo większa, pozwalając jednostce wyróżnić się na chaotycznym polu bitwy. Nowy model gryfiego jeźdźca pozwala na przedstawienie znacznie większej liczby szczegółów u krasnoluda. Przyjrzyjcie się bliżej, a zauważycie jedyne w swoim rodzaju tatuaże klanu Dzikiego Młota, zdobiące skórę jeźdźca. Mały puklerz i niesamowity młot dopełniają wizerunku tego straszliwego wojownika.

Mamy nadzieję, że spodobał się wam rzut oka na ludzi. Niebawem pojawi się kolejna odsłona tej serii, w której przyjrzymy się nowemu wcieleniu  orków. Chcecie zobaczyć więcej nowych modeli? Zajrzyjcie do prezentacji  nocnych elfów i nieumarłych!

Premiera Warcraft III: Reforged  odbędzie się 28 stycznia 2020. Macie jeszcze czas, by przygotować się na walkę, gdy tylko rozlegnie się dźwięk wojennych bębnów! Kupcie grę w przedsprzedaży już teraz , aby uzyskać natychmiastowy dostęp do beta-testów trybu wieloosobowego!

Podobne artykuły