Strona głównaAktualnościWARCRAFT III: REFORGED – NOWE WCIELENIE NOCNYCH ELFÓW

WARCRAFT III: REFORGED – NOWE WCIELENIE NOCNYCH ELFÓW

Aby odświeżyć choć jeden model postaci z gry Warcraft III, trzeba wielu godzin wytężonej pracy. Najpierw graficy koncepcyjni szukają inspiracji, zgłębiając historię naszego świata, przyglądając się oprawie graficznej World of Warcraft oraz oryginalnym szkicom koncepcyjnym z pierwotnej wersji Warcraft III. Następnie w wyniku tych badań powstaje garść grafik, które przedłożone zostają do oceny całemu zespołowi graficznemu. Zadaniem zespołu jest z kolei wybór ulubionych elementów spośród prac: czy to pozy z grafiki A, wyglądu brwi z grafiki B, kolczastych naramienników z grafiki C lub kształtu stóp z grafiki D… 

Kiedy zespół osiągnie konsensus odnośnie do tych kwestii, do pracy przystępują twórcy modeli 3D. Każdy model jest dokładnie oglądany z wielu perspektyw. Ocenie podlega skala, kolor, czytelność projektu czy sylwetka postaci. Powstaje wiele coraz bardziej dopracowanych wersji każdego modelu. Później projekt trafia w ręce animatorów, którzy powołują postacie i elementy scenografii do życia i dodają im charakteru i realizmu, wprawiając w ruch szaty, tkaniny i części ciała. Proces ten dotyczy każdego nowego modelu – od samego księcia Arthasa aż po niepozorne roślinki. A przygotowaliśmy dla was całą masę nowych modeli – jest ich ponad 700! 

Musimy nieskromnie przyznać, że cały ten wysiłek się opłacił. W Warcraft III: Reforged orkowie, ludzie, nocne elfy i nieumarli zostali oddani wierniej niż kiedykolwiek wcześniej. W niniejszym cyklu artykułów zajrzymy za kulisy produkcji gry i będziemy towarzyszyć zespołowi grafików, aby poznać sekrety nowych wcieleń każdej z legendarnych ras. Zaczniemy od tajemniczych i nieprzystępnych nocnych elfów. 
 Ponad 10 000 lat temu nocne elfy podjęły się studiów nad magią i zaczęły z niej swobodnie korzystać jako pierwsza z inteligentnych ras. Cudem udało im się odeprzeć inwazję demonów z Płonącego Legionu, lecz nie zdołały ocalić swej baśniowo pięknej ojczyzny, która w większości spoczęła na dnie oceanu. Nocne elfy postanowiły wówczas odciąć się od świata i szukać schronienia na świętej górze Hyjal.

Kiedy graficy modernizowali projekty rasy nocnych elfów, dążyli do tego, by uchwycić najważniejszy aspekt ich kultury i światopoglądu: działanie w zgodzie z naturą i podporządkowanie jej cywilizacji. Ogniki kształtują wielkie drzewa i zmieniają się w pradrzewce, zaś wiele jednostek nocnych elfów, jak na przykład driady, to niemal dosłownie ogniwa łączące leśną faunę i elfy.

BOHATEROWIE

Illidan (Łowca Demonów)

Łowcy demonów to mroczni i posępni wojownicy – wyrzutki społeczeństwa nocnych elfów.

Łowcy korzystają podczas walki z nasyconych demoniczną magią ostrzy. Wykorzystują oni energię spaczenia, by wzmacniać swoje imponujące zdolności bojowe. A w najnowszej wersji gry można podziwiać w meczach wieloosobowych męski i żeński wariant tej klasy postaci.

Klasyczne, wytworzone dzięki mocy spaczenia tatuaże Illidana Burzogniewnego nabrały nowych szczegółów, a cały jego model uzupełniony został o wszystkie mięśnie, których nasz bohater będzie w przyszłości potrzebować, by dźwigać ciężkie rogi i demoniczne skrzydła.

Cenarius (Opiekun Gaju)

Opiekunowie Gaju to synowie i ulubieńcy półboga Cenariusa. Posiadają niezwykłe moce, dzięki którym mogą sprawować kontrolę nad zwierzętami i siłami natury.

To dystansowi użytkownicy magii, którzy stanowią uzupełnienie oddziałów strzeleckich w armii nocnych elfów. Mogą unieruchamiać przeciwników, którzy podejdą zbyt blisko, lub posłać drzewce, by odparły nacierających wrogów.

Przypominające nieco szpony dłonie Opiekunów Gaju to żywe drewno, które po odświeżeniu oprawy graficznej tych jednostek jest dużo wyraźniej zarysowane. W meczach wieloosobowych gracze będą mogli walczyć u boku opiekunów dysponujących tym modelem postaci lub wybrać samego Cenariusa.

Cenarius odziany jest w bluszcz – jak jego oryginalny model – ale Opiekun Gaju z trybu wieloosobowego posiada kilka wariantów wyglądu. Ten młodzieniec nie ma wszak nawet 10 000 lat, zatem jego poroże i oplatający go bluszcz nie osiągnęły jeszcze tak imponujących rozmiarów jak u jego szlachetnego rodzica.

 Tyrande Szept Wiatru (Kapłanka Księżyca)

Kapłanka Księżyca to ucieleśnienie mocy i łaski Eluny – pradawnej bogini księżyca.

Kapłanki dosiadają w boju nieustraszonych tygrysów – śnieżnych szablobestii wywodzących się ze skutego wiecznym lodem Zimozdroju. Orężem tych dzielnych nocnych elfek jest magia, dzięki której mogą między innymi zwiększać obrażenia zadawane przez jednostki dystansowe.

Kiedy odświeżaliśmy model Tyrande, postanowiliśmy odróżnić jej wierzchowca od pozostałych szablobestii, dlatego wyposażyliśmy Ash’alę w pancerz  w końcu śnieżna tygrysica to prawa łapa naszej ulubionej kapłanki, nieprawdaż?

Maiev Pieśń Cienia (Nadzorczyni)

Tajemnicze Nadzorczynie to dzielne wojowniczki nocnych elfów, których misją jest ściganie złoczyńców w całym Kalimdorze. Korzystają one z niezwykłych mocy, dzięki którym są w stanie schwytać cel i wymierzyć mu sprawiedliwość.

Odświeżony model Maiev znacznie różni się wyglądem od jej odpowiedniczki z trybu wieloosobowego, która włada wprawdzie czakramem, ale nie posiada peleryny z charakterystycznym ozdobnikiem w kształcie półksiężyca.

JEDNOSTKI

Łuczniczka

Łuczniczka to pierwszy stopień wojskowy w armii nocnych elfów. Wojowniczki te potrafią nocą wtapiać się w cień i atakować z ukrycia.

Łuczniczki stanowią najliczniejszą grupę w armii nocnych elfów. Wspierane przez Kapłankę Księżyca mogą zadać wrogom dotkliwe straty, a w późniejszej fazie rozgrywki stają się jeszcze skuteczniejsze, gdy mogą już dosiadać hipogryfów.

Zanim sfinalizujemy wygląd dowolnej jednostki, przeprowadzamy szczegółową kwerendę: przeglądamy grafiki koncepcyjne z Warcraft II, oglądamy łuki z WoW czy Ulepszone Łuki  które ostatecznie stały się dla nas głównym źródłem inspiracji w tym konkretnym przypadku. Oręż łuczniczek z Warcraft III: Reforged ma bardziej tradycyjny wygląd, a na uwagę zasługuje zwłaszcza miejsce mocowania cięciwy.

Driada

Tajemnicze driady to córy półboga Cenariusa. Choć na co dzień brzydzą się przemocą, w razie potrzeby z narażeniem życia stają w obronie dzikich ostępów Kalimdoru.

Driady doskonale nadają się do ścigania uciekających jednostek i osłabiania wrogów Powolną Trucizną. W oryginalnym modelu driady jej oręż pokryty był taką ilością listowia, że włócznia wyglądała, jakby ktoś obciął czubek drzewa. U odnowionej driady uwaga obserwatora nie jest już tak skupiona na włóczni, dzięki czemu można podziwiać detale projektu całej jednostki. Paleta kolorów została również zmieniona, tak aby czerpać jak najwięcej z umaszczenia charakterystycznego dla jeleni. Źródło inspiracji stanowiła w tym przypadku zdecydowanie postać Lunary z Heroes of the Storm  jej paleta barw była żywsza w porównaniu do szaro-purpurowych odcieni pierwowzoru, które przywodziły raczej na myśl rasę nieumarłych i nie pasowały do pełnej życia (i zabójczo groźnej) leśnej boginki.

Druid Szponów

Starożytny krąg Druidów Szponów przyjął za swój totem niedźwiedzia i wykorzystuje moc tego potężnego zwierzęcego ducha, by bronić swej społeczności przed zakusami niegodziwców. Ich zaklęcia wzmacniają zdolności bojowe sojuszników i dodają im odwagi.

Druid Szponów to potężna, zaawansowana jednostka walcząca w zwarciu, kiedy przybiera postać niedźwiedzia. Druidzi z tego kręgu zawsze odziewali się w futra i inne niedźwiedzie atrybuty. Odświeżona jednostka znacznie bardziej wyróżnia się na tle pozostałych druidów, a jej twarz bardziej przypomina oblicze stoickiego nocnego elfa niż niedźwiedziołaka w połowie transformacji.

A co ze szponami? Czy to rękawice, czy może części ciała samego druida? Główny producent Pete Stilwell sugeruje, że wskazówek należy szukać w kampanii dla jednego gracza: „…[Druidzi Szponów] nieco zdziczeli, dlatego postanowili zapuścić znacznie dłuższe paznokcie niż pozostałe nocne elfy. Rezultaty nie spełniły jednak ich oczekiwań, dlatego też zdecydowali się na bardziej drastyczne kroki i postanowili nosić rękawice przypominające kształtem potężne szpony”.

Górski olbrzym

Górskie olbrzymy z natury są łagodnymi samotnikami. Stronią od obcych. Jednak gdy w ogniu stanął świat, który niegdyś pomogły ukształtować, przebudziły się i ruszyły do walki.

Te ogromne jednostki walczące w zwarciu mogą wziąć na siebie wprost niewiarygodne obrażenia. Ulepszony górski olbrzym posiada dużo większe i wyraźniej zaznaczone kryształy na ramionach, a umieszczenie trawy sprawia, że wygląda ona mniej jak tunika, a bardziej jak prawdziwa, porośnięta mchem skała. Przejrzeliśmy wiele szkiców i grafik koncepcyjnych i połączyliśmy ich najlepsze elementy, aby stworzyć wersję, którą możecie podziwiać poniżej.

Mamy nadzieję, że spodobał się wam rzut oka na rasę nocnych elfów. Niebawem pojawi się kolejna odsłona tej serii, w której przyjrzymy się nowemu wcieleniu nieumarłych

Premiera Warcraft III: Reforged odbędzie się 28 stycznia 2020. Macie jeszcze czas, by przygotować się na dołączenie do walki, gdy tylko rozlegnie się dźwięk wojennych bębnów! Kupcie grę w przedsprzedaży już teraz, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do beta-testów trybu wieloosobowego!

Podobne artykuły