Weekend pod znakiem rozgrywek League of Legends na żywo! Nie masz biletu? Wpadnij na kanał Twitch “Nervariena”

0
269
esport news, esportcenter

Już dziś oraz jutro wszyscy fani LoLa będą mieli okazję śledzić pierwszy etap kwalifikacji do Polskiej Ligi Esportowej. Rozgrywki można oglądać na żywo w Ptak Warsaw Expo lub na kanale Twitch Damiana “Nervariena” Ziaji. W turnieju bierze udział 8 zespołów, które rywalizują o 10 tysięcy PLN, a także o bezcenne punkty, dające awans do dalszej fazy zawodów.
Podczas imprezy będziemy mogli zobaczyć zmagania czołowych polskich zespołów League of Legends. W turnieju wystąpią  Wisła Płock eSports, devils.one, Team DPD, Pride, PACT, Pogoń Szczecin, DV1 Scouting Grounds oraz najbardziej utytułowana drużyna Polskiej Ligi Esportowej – Illuminar Gaming.

Co, gdzie, kiedy?

Turniej odbywa się podczas targów Warsaw Games Show 2019, organizowanych w ramach konwentu Comic Con. W trakcie pierwszego z pięciu etapów gracze rozgrywają serię meczów offline. Miejscem zawodów jest Ptak Warsaw Expo, które znajduje się w podwarszawskim Nadarzynie.
Rywalizację możemy śledzić od piątku 31 maja do soboty 1 czerwca. Dla wszystkich fanów LoLa organizator przygotował bilety, które pozwolą kibicować na żywo swoim ulubionym zespołom. Jeżeli weekendowa wycieczka do Nadarzyna nie wchodzi w grę, zainteresowani zmaganiami mogą śledzić mecze na kanale twitch najpopularniejszego influencera polskiej sceny “Ligi Legend” – Damiana “Nervariena” Ziaji. Rozgrywki rozpoczęły się w piątek o godzinie 10.00, a swoją kontynuację będą miały następnego dnia. To właśnie w sobotę od godziny 12:00, będziemy mogli śledzić finałowe starcie między czołowymi polskimi drużynami, biorącymi udział w nadarzyńskich rozgrywkach.
Nadarzyńskie rozgrywki League of Legends zostały wsparte przez trzech partnerów: “Graczy”, “Technologicznego” oraz “Chrupiącego”. Dzięki markom PLAYlogitech G oraz NicNac`s, organizatorzy zmagań, mogli zapewnić zawodnikom i kibicom smakowite rozgrywki na najwyższym poziomie!

Harmonogram zmagań

2. WGS 2019 X PLE.jpg

Format rozgrywek

Weekendowe rozgrywki to pierwszy z pięciu etapów przygotowanych w ramach eliminacji do fazy play-off Polskiej Ligi Esportowej. Zmagania mają formę turnieju esportowego, z pulą nagród wynoszącą 10 tysięcy złotych. Zawodnicy, którzy aspirują do występowania na profesjonalnej scenie esportowej, walczą nie tylko o gratyfikację, ale przede wszystkim o cenne punkty, które umożliwią im udział w Dywizji League of Legends.
W nadarzyńskim etapie uczestniczy 8 zespołów, które rywalizują w  formacie Single Elimination BO3. Punkty zdobyte w trakcie turnieju decydować będą o wysokości zajmowanej pozycji w drabince gauntlet, używanej w fazie playoff. Punktacja drużyn wygląda następująco:

  • 1. miejsce – 75 pkt.
  • 2. miejsce – 40 pkt.
  • 3-4. miejsce – 20 pkt.
  • 5-8. miejsce – 10 pkt.

Dodatkowo, jeśli drużyna w dowolnym etapie odniesie porażkę,  ale zdobędzie choć jedną mapę, otrzyma dodatkowe 5 punktów.

Rozgrywki w Lola  w pakiecie targami gamingowymi

Biorąc udział na miejscu w zmaganiach League of Legends, na uczestników czeka masa dodatkowych atrakcji. Rozgrywką towarzyszą targi Warsaw Games Show 2019, w trakcie których będzie można zobaczyć: premiery gier, przedpremierowy pokazy gier, strefy wolnego grania i GameDev. Impreza jest podzielona na 5 bloków tematycznych: gry wideo, VR, hardware, akcesoria gamingowe, inne atrakcje. Taki podział sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Więcej informacji o wydarzeniu dostępne na stronie www.warsawexpo.eu