Strona głównaAktualnościWeekend pod znakiem rozgrywek League of Legends na żywo! Nie masz biletu?...

Weekend pod znakiem rozgrywek League of Legends na żywo! Nie masz biletu? Wpadnij na kanał Twitch “Nervariena”

Już dziś oraz jutro wszyscy fani LoLa będą mieli okazję śledzić pierwszy etap kwalifikacji do Polskiej Ligi Esportowej. Rozgrywki można oglądać na żywo w Ptak Warsaw Expo lub na kanale Twitch Damiana “Nervariena” Ziaji. W turnieju bierze udział 8 zespołów, które rywalizują o 10 tysięcy PLN, a także o bezcenne punkty, dające awans do dalszej fazy zawodów.
Podczas imprezy będziemy mogli zobaczyć zmagania czołowych polskich zespołów League of Legends. W turnieju wystąpią  Wisła Płock eSports, devils.one, Team DPD, Pride, PACT, Pogoń Szczecin, DV1 Scouting Grounds oraz najbardziej utytułowana drużyna Polskiej Ligi Esportowej – Illuminar Gaming.

Co, gdzie, kiedy?

Turniej odbywa się podczas targów Warsaw Games Show 2019, organizowanych w ramach konwentu Comic Con. W trakcie pierwszego z pięciu etapów gracze rozgrywają serię meczów offline. Miejscem zawodów jest Ptak Warsaw Expo, które znajduje się w podwarszawskim Nadarzynie.
Rywalizację możemy śledzić od piątku 31 maja do soboty 1 czerwca. Dla wszystkich fanów LoLa organizator przygotował bilety, które pozwolą kibicować na żywo swoim ulubionym zespołom. Jeżeli weekendowa wycieczka do Nadarzyna nie wchodzi w grę, zainteresowani zmaganiami mogą śledzić mecze na kanale twitch najpopularniejszego influencera polskiej sceny “Ligi Legend” – Damiana “Nervariena” Ziaji. Rozgrywki rozpoczęły się w piątek o godzinie 10.00, a swoją kontynuację będą miały następnego dnia. To właśnie w sobotę od godziny 12:00, będziemy mogli śledzić finałowe starcie między czołowymi polskimi drużynami, biorącymi udział w nadarzyńskich rozgrywkach.
Nadarzyńskie rozgrywki League of Legends zostały wsparte przez trzech partnerów: “Graczy”, “Technologicznego” oraz “Chrupiącego”. Dzięki markom PLAYlogitech G oraz NicNac`s, organizatorzy zmagań, mogli zapewnić zawodnikom i kibicom smakowite rozgrywki na najwyższym poziomie!

Harmonogram zmagań

2. WGS 2019 X PLE.jpg

Format rozgrywek

Weekendowe rozgrywki to pierwszy z pięciu etapów przygotowanych w ramach eliminacji do fazy play-off Polskiej Ligi Esportowej. Zmagania mają formę turnieju esportowego, z pulą nagród wynoszącą 10 tysięcy złotych. Zawodnicy, którzy aspirują do występowania na profesjonalnej scenie esportowej, walczą nie tylko o gratyfikację, ale przede wszystkim o cenne punkty, które umożliwią im udział w Dywizji League of Legends.
W nadarzyńskim etapie uczestniczy 8 zespołów, które rywalizują w  formacie Single Elimination BO3. Punkty zdobyte w trakcie turnieju decydować będą o wysokości zajmowanej pozycji w drabince gauntlet, używanej w fazie playoff. Punktacja drużyn wygląda następująco:

  • 1. miejsce – 75 pkt.
  • 2. miejsce – 40 pkt.
  • 3-4. miejsce – 20 pkt.
  • 5-8. miejsce – 10 pkt.

Dodatkowo, jeśli drużyna w dowolnym etapie odniesie porażkę,  ale zdobędzie choć jedną mapę, otrzyma dodatkowe 5 punktów.

Rozgrywki w Lola  w pakiecie targami gamingowymi

Biorąc udział na miejscu w zmaganiach League of Legends, na uczestników czeka masa dodatkowych atrakcji. Rozgrywką towarzyszą targi Warsaw Games Show 2019, w trakcie których będzie można zobaczyć: premiery gier, przedpremierowy pokazy gier, strefy wolnego grania i GameDev. Impreza jest podzielona na 5 bloków tematycznych: gry wideo, VR, hardware, akcesoria gamingowe, inne atrakcje. Taki podział sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Więcej informacji o wydarzeniu dostępne na stronie www.warsawexpo.eu

Podobne artykuły