Strona głównaAktualnościWisła Kraków na inauguracji Polskiej Ligi Esportowej

Wisła Kraków na inauguracji Polskiej Ligi Esportowej

Fanów Wisły Kraków czeka w ten weekend prawdziwa atrakcja. Już w piątek rozpoczyna się znane w całej Europie Poznań Game Arena, prawdziwe święto graczy. To na nim startuje Polska Liga Esportowa. W Wielkopolsce nie zabraknie Białej Gwiazdy, która rozpoczyna swoją przygodę w CS:GO.WarmUp PGA – taką nazwę będzie nosić turniej organizowany na targach w Poznaniu. Tak, jak nazwa wskazuje, wydarzenie ma mieć charakter rozgrzewkowy, trzy dni rozgrywek zostaną zwieńczone wielkim finałem w niedzielę. Zmagania rozpoczną się w piątkowe południe. Z początku będą one posiadały format best of one. Dopiero w fazie pucharowej pojedynki przybiorą format best of three, który jest charakterystyczny dla najlepszych eventów esportowych.
Poznań Game Arena od lat przyciąga rzeszę pasjonatów gamingu, esportu, technologicznych nowinek i przede wszystkim dobrej zabawy. Targi z roku na rok odnotowują coraz większą liczbę odwiedzających, a w mediach o evencie organizowanym przez grupę MTP jest coraz głośniej. Przeprowadzenie inauguracji Polskiej Ligi Esportowej w takim miejscu będzie dla graczy możliwością, aby bardziej zintegrować się z fanami i ze społecznością odwiedzającą targi.
Taka impreza będzie idealną okazją dla Wisły Kraków do pokazania się. Organizacja działała już w esporcie, dopiero teraz jednak wchodzi na Counter-Strike’owe podwórko. Jest to wejście z przytupem, ponieważ pod ich banderą będą występować zawodnicy adwokacika. Ekipa prowadzona przez Grzegorza “SZPERO” Dziamałka już  jakiegoś czasu pokazała, że jest jednym z wiodących zespołów na polskiej scenie esportowej. Wraz z Wiktorem “mynio” Krukiem, Piotrem “morelz” Taterką, Kacprem “kaper” Słomą, Grzegorzem “jedqr” Jędrasem, i trenerem Krzysztofem “Boskacz” Jędrasem tworzy mocną formację. Osiągając sukces na takich światowych wydarzeniach, jak V4 Future Sports Festival w Budapeszcie, skład byłego adwokacika zyskał globalną sławę. Teraz w nowych barwach będzie się starał walczyć o wejście do polskiej czołówki.

To niezwykłe uczucie móc tak szybko po uformowaniu nowego składu rozegrać zawody w dużej lidze i to do tego w formie offline. Będzie to dla nas nie tylko sprawdzian umiejętności, ale również pewnego rodzaju próba. Z chłopakami z zespołu znamy się nie od dziś, dlatego liczę, że w nowych barwach pokażemy na co  nas stać. Z racji, że zmagania rozgrywane będą na żywo przy udziale publiczności, serdecznie zapraszam wszystkich kibiców, których wsparcie na widowni zawsze dodaje skrzydeł całemu teamowi

– mówi Grzegorz “SZPERO” DziamałekJeżeli Wisła Kraków na swoim pierwszym turnieju pragnie podnieść puchar mistrzów, to przed nimi niełatwe zadanie. Konkurencja również będzie z najwyższej półki i na pewno będzie równie głodna zwycięstwa, co SZPERO i spółka. Koniec końców w Poznaniu zobaczymy również takie zespoły, jak x-kom AGO, AVEZ,CLEANT Mix, Together Esports i KGG.

800x800_DM_fb_skladydruzyn.jpg

Z każdą z ekip w parze idą inspirujące i ciekawe historie. Jak przebiegnie wejście Wisły Kraków do świata Counter-Strike’a? Czy nowy skład x-kom AGO przełamie się i osiągnie swoje pierwsze sukcesy? W jakiej dyspozycji na turnieju pokaże się AVEZ? Czy wyłonione przez kwalifikacje drużyny będą w stanie napsuć krwi i powalczyć o pierwsze miejsce? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy w Poznaniu.

800x800_DM_fb_harmonogram.jpg

Po rozegraniu spotkań fazy grupowej, rozpocznie się faza pucharowa. Pierwszy półfinał planowany jest w sobotę na godzinę 15.30, a drugi ma się odbyć kolejnego dnia o godzinie 10.00. Na zakończenie targów nadejdzie czas na Wielki finał, który rozpocznie się planowo w niedzielę o godzinie 14.30.

Nieważne, czy jest zagorzałym kibicem Wisły Kraków, którejś z pozostałych formacji, profesjonalnej sceny Counter-Strike’a, niedzielnym graczem, czy po prostu jednym z wielu pasjonatów odwiedzających PGA. Inauguracja Polskiej Ligi Esportowej jest czymś, co wypełni całą halę emocjami. Nie można tego przegapić!

Podobne artykuły