Strona głównaAktualnościWyjątkowe wydarzenie wspierające grające kobiety z okazji premiery filmu The Old Guard

Wyjątkowe wydarzenie wspierające grające kobiety z okazji premiery filmu The Old Guard

Warszawa 16 lipca, 2020 roku: 10 lipca na platformie Netflix zadebiutował film The Old Guard. W ramach promocji najnowszego tytułu, zorganizowano wyjątkowe wydarzenie, w którym kluczową rolę odegrają kobiety ze świata esportu i gamingu.

Coraz więcej kobiet w świecie gamingu

Wiele osób nadal uważa, że świat gamingu jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Najnowsze badania pokazują jednak, że 47 procent polskiej społeczności graczy stanowią kobiety[1], a co czwarta kobieta jest fanką esportu[2]. Oprócz tego aż 20% streamów na Twitchu prowadzą influencerki gamingowe.

The Old Guard to nie tylko film pełen akcji, ale także silny przekaz dotyczący kobiet. Andy, główna bohaterka grana przez Charlize Theron jest dowódczynią nieśmiertelnej drużyny, prawdziwą liderką z niezwykle silną osobowością. Nawiązując do najnowszej produkcji, a także do stale rosnącej reprezentacji kobiet w świecie gamingu, Netflix stworzył platformę, która ma zapewnić grającym kobietom większą widoczność i nadać pozytywny przekaz wewnątrz społeczności.

Old Guard Game Night – “when we play together, we all win”.

W niecodziennym wydarzeniu, naprzeciwko siebie staną dwa zespoły, prowadzone przez popularne streamerki gamingowe. Drużyny rywalizować będą w trzech najpopularniejszych tytułach w Polsce, czyli Counter Strike: Global Offensive, Fortnite i Valorant.

Zespoły będą się składać z trzech przedstawicielek polskiej sceny gamingowej i jednego influencera. W drużynie A wspólnie zagrają: Dżejdżejka, Nieuczesana, AL3XANDRAS i Gimper, z kolei szeregi drużyny B zasilą: Veneea, Kasix, Brunecia i TaZ.

Dołącz do jednej z drużyn!

Do piątkowej rozgrywki, będą mogli również dołączyć obserwujący. Każdy z zawodników będzie potrzebować chwili oddechu w trakcie wielogodzinnej rozgrywki, nie oznacza to jednak przerwania pojedynku! Właśnie wtedy do drużyny dołączy wylosowana wcześniej osoba.

Co należy zrobić, aby mieć szansę zagrać ramię w ramię z Dżejdżejką lub Veneeą?

Każdy z zaangażowanych influencerów, 13 lipca opublikował post informujący o mechanice The Old Guard Game Night na swoim Facebooku. Pod postem, w sekcji komentarzy znalazło się pytanie: Która postać z filmu The Old Guard powinna znaleźć się w Twojej drużynie i dlaczego? Docelowo zostanie wybranych 20 najbardziej kreatywnych komentarzy. Ich autorzy zagrają jeden mecz w wybranej przez siebie drużynie. Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku, 16 lipca, a zwycięzcy zostaną wyłonieni następnego dnia.

O filmie The Old Guard:

Pod dowództwem wojowniczki imieniem Andy (Charlize Theron), sekretna grupa najemników, których nic nie jest w stanie zabić, od stuleci walczyła o bezpieczeństwo śmiertelnego świata. Ale kiedy cały zespół zostaje zwerbowany do podjęcia nagłej misji, niesamowite zdolności jego członków zostają odkryte przez wroga. Andy i Nil, która właśnie dołączyła do szeregów grupy, muszą pomóc wyeliminować zagrożenie i stawić czoła tym, którzy za wszelką cenę chcą zawładnąć ich mocą i zbić na tym fortunę.

Film The Old Guard na podstawie komiksu Grega Rucki, wyreżyserowany przez Ginę Prince-Bythewood (Miłość i koszykówka, W cieniu jupiterów), to mocna, pełna autentyzmu i naszpikowana akcją opowieść, która pokazuje, że naprawdę niełatwo jest żyć wiecznie.

Podobne artykuły