Strona głównaAktualnościWyścigi w najlepszym wydaniu. Kierowcy SimRacing nie zwalniają tempa!

Wyścigi w najlepszym wydaniu. Kierowcy SimRacing nie zwalniają tempa!

Już po dwóch wyścigach w PLE x ROS TCR Cup wiemy, że organizatorzy  zagwarantowali nam emocje na miarę F1. Wirtualne tory przyciągnęły setki kierowców z Polski i z zagranicy. Najlepsi zgarną łącznie 10 tysięcy złotych.
Seria zawodów wyścigowych PLE x ROS TCR Cup jest efektem współpracy Polskiej Ligi Esportowej z Republic of Simracers. Rywalizacja toczy się na symulatorze Assetto Corsa. Niemal co tydzień gracze rywalizują ze sobą na różnych wirtualnych trasach, będących wiernym odzwierciedleniem rzeczywistych aren wyścigowych. Kierowcy mogą wybrać jeden z kilkunastu modeli samochodów, takich jak Alfa Romeo Gulietta TCR, Honda Civic TCR, czy też Volkswagen Golf GTI TCR. Do tej pory w całej serii odbyły się dwa wyścigi. Miejscem inauguracji 19 października był Tor Poznań. Tydzień później rywalizacja toczyła się na trasie Brands Hatch GP, natomiast 9 listopada na VIR North.

Na zawodników czekają jeszcze cztery wyścigi. Te odbędą się kolejno 16 listopada (Red Bull Ring International), 30 listopada (Hockenheimring Short), 7 grudnia (Nurburgring Sprint Formula) oraz 14 grudnia (Paul Ricard WTCC). Ostatni z wymienionych będzie wielkim finałem całej serii.

Scena simracingu w Polsce rozwija się dynamicznie, w wyniku czego powstaje fajna, aktywna społeczność moderska. Assetto Corsa sprawia, że kierowcy mają duży wybór samochodów oraz szansę ścigania się na zeskanowanych laserowo torach, będących wiernym odzwierciedleniem tych prawdziwych

– mówi Agnieszka Gardziejewska, Brand Manager Polskiej Ligi Esportowej, która współorganizuje tę serię wyścigów.Możliwość wzięcia udziału w zawodach z serii PLE x ROS TCR Cup może wywalczyć każdy. Żeby tego dokonać, najpierw trzeba jednak wystartować w prekwalifikacjach. To system, który na podstawie najlepszego okrążenia ustala pozycję zawodnika na serwerze, od Platinum do Copper lub dalej. Wymagana jest również odpowiednia liczba okrążeń potwierdzająca znajomość toru, dla bezpieczeństwa innych zawodników. Etap ten kończy się o północy w przededniu wyścigu. Sesję wyścigową rozpoczyna nieobowiązkowy trening oficjalny, po którym następują kwalifikacje, decydujące o ostatecznej kolejności startu w zawodach. W tym sezonie swój udział w PLE x ROS TCR Cup potwierdziło blisko 400 kierowców.

Podobne artykuły