Strona głównaAktualnościXPG wchodzi w polski esport. Marka została sponsorem tytularnym organizacji Invicta Gaming

XPG wchodzi w polski esport. Marka została sponsorem tytularnym organizacji Invicta Gaming

XPG – gamingowa marka, należąca do popularnego producenta dysków i pamięci ADATA, została sponsorem tytularnym polskiej organizacji esportowej Invicta Gaming. Już 28 maja drużyna pod nową nazwą – XPG Invicta jako jeden z faworytów rozpocznie zmagania w rozgrywkach Rainbow Six Polish Masters, które będą transmitowane w Polsat Games.
XPG Invicta – to efekt współpracy nawiązanej pomiędzy polską organizacją esportową a popularnym producentem sprzętu komputerowego. Marka XPG udzieli między innymi wsparcia sprzętowego zawodnikom Invicta Gaming. Efektami kooperacji będą także testy wyposażenia, czy też aktywności w mediach społecznościowych organizacji oraz jej reprezentantów. Na fanów drużyny będą czekać konkursy, kody rabatowe, a nawet turniej online, w których będą mogli oni wygrać sprzęty oraz gadżety od XPG.

XPG Invicta baner.jpg

Współpracując z organizacjami esportowymi możemy poznać rzeczywiste potrzeby profesjonalnych zawodników. Między innymi dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć sprzęt komputerowy, który potrafi sprostać wymaganiom graczy. Mamy nadzieję, że wspólnie z Invicta Gaming nie tylko dotrzemy do kolejnych fanów esportu w Polsce, dla których już przygotowujemy szereg różnych atrakcji, ale także uda nam się realnie pomóc w rozwoju tej organizacji

mówi Michał Orłowski, szef polskiego przedstawicielstwa Adata Technology – właściciela marki XPG.Współpraca pomiędzy XPG a Invicta Gaming została nawiązana na okres trwania Rainbow Six Polish Masters. Zespół jest jednym z faworytów do wygrania oficjalnych rozgrywek Ubisoft Polska o randze Mistrzostw Polski, które są kontynuacją Rainbow Six Masters League. Zmagania rozpoczną się 28 maja, a zwycięzca sezonu zostanie wyłoniony 6 września. W zmaganiach transmitowanych przez Polsat Games drużyna wystąpi już pod nową nazwą, reprezentując swojego sponsora tytularnego nie tylko w nazwie, ale także na koszulkach. Współpraca obejmie jednak również pozostałe dywizje Invicta Gaming.

XPG to marka firmy ADATA dostarczająca wysokiej jakości sprzęt komputerowy dla graczy i profesjonalnych esportowców. W ofercie producenta znajdują się m.in. klawiatury, myszki, słuchawki, dyski SSD, moduły DRAM oraz inne komponenty do komputerów. Nawiązanie współpracy z Invicta Gaming to nie pierwsze działania XPG w świecie esportu. Marka wspiera m.in. organizacje ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii, które posiadają swoich reprezentantów w takich grach, jak Dota 2, Playerunknown’s Battlegrounds, League of Legends, czy też Counter-Strike: Global Offensive. Obecnie XPG jest sponsorem m.in. J.Storm, SunSister, YouthCrew Esports oraz Vexed Gaming.

Invicta Gaming to jedna z najstarszych i najbardziej utytułowanych polskich organizacji na scenie Rainbow Six: Siege. Powstała w 2016 roku, a obecnie posiada swoje dywizje w grach Rainbow Six: Siege, FIFA, Counter-Strike: Global Offensive oraz Fortnite. Największymi sukcesami mogą pochwalić się reprezentanci pierwszego ze wspomnianych tytułów. Są oni dwukrotnymi wicemistrzami Polski na PC, a sekcja PS4 dwukrotnym mistrzem kraju PlayStation Ligi. Pierwszy z zespołów otrzymał zaproszenie do udziału w Rainbow Six Polish Masters, które rozpoczną się już 28 maja i potrwają 14 tygodni. Rozgrywki co czwartek oraz w pierwszy weekend września będą transmitowane przez Polsat Games, a także na oficjalnym kanale Ubisoft Polska na Twitchu. Drużyna wystąpi w nich jako XPG Invicta.

Podobne artykuły