Strona głównaADATAXtreme Innovation, nowe produkty od ADATA i XPG

Xtreme Innovation, nowe produkty od ADATA i XPG

W trakcie ,,Xtreme Innovation” zaprezentowano najnowsze produkty ADATA, takie jak dyski SSD, czy karty pamięci, a także rozwiązania XPG dedykowane graczom. W roli prowadzącej zadebiutowała cyfrowa ambasadorka marki XPG – MERA. W tym roku ADATA świętuje dwudziestą rocznicę powstania.

Szybsze, bardziej wydajne i pojemne, czyli nowa generacja dysków i modułów pamięci:    

 ADATA DDR5

ADATA zaprezentowała moduł pamięci DDR5 nowej generacji, który charakteryzuje się częstotliwością 8400 MT/s, czyli do 163% szybciej niż DDR4. Wzrost wydajności pozwoli na szybsze ładowanie plików i programów, zapewniając płynną pracę wielozadaniową i zwiększoną produktywność twórczą. Co więcej, moduł będzie pracował przy napięciu 1,1 V, co zwiększa wydajność energetyczną. Dostępne są pojemności do 64 GB.

ADATA LEGEND PCIe Gen4 SSD

W erze mediów społecznościowych, strumieniowego przesyłania wideo i 5G, wysokiej jakości treści stały się podstawą naszego świata. ADATA jest gotowa zaspokoić potrzeby twórców, oferując nowości. Wśród nich jest nowy dysk SSD ADATA LEGEND PCIe Gen4. Dysk SSD jest w stanie osiągnąć oszałamiającą prędkość odczytu do 7400 MB/s, idealną do edycji wideo i renderowania 3D.

ADATA SE920 USB4

Nowy zewnętrzny dysk SSD USB4, wykorzystując najnowszy interfejs USB4, SE920 jest w stanie osiągnąć prędkość do czterech razy większą niż jego poprzednicy z USB3.2. Odpowiada to prędkości około 4000 MB/s. Aby zapewnić maksymalną stabilność w każdym środowisku, SE920 jest wyposażony w opatentowaną przez ADATA technologię przewodzenia ciepła, która zapewnia optymalne chłodzenie.

ADATA Premier Extreme SDXC PCIe

ADATA zaprezentowała również kartę pamięci nowej generacji – Premier Extreme SDXC SD7.0 Express PCIe Gen3x1 UHS-I U3 Class 10. To, co czyni tę kartę pamięci tak wyjątkową, to wsparcie dla PCIe, dzięki najnowszej specyfikacji SD7.0. Karta SDXC Express zapewnia znaczny wzrost wydajności w stosunku do swoich poprzedników dzięki prędkością odczytu i zapisu do 800/700 MB/s. Karta ta jest wstecznie kompatybilna z UHS-I dla dalszej łatwości użytkowania.  

Niespodzianki dla graczy, sprzęt i oprogramowanie:

Xtreme Innovation_XPG XENIA Ultrabooks.jpg

XPG XENIA 15 Gaming Lifestyle Ultrabook

Najnowsza XENIA 15 wyposażona jest w nowy procesor Intel Tiger Lake H 11. generacji i7, kartę graficzną NVIDIA® GeForce® RTX 3060 lub RTX 3070, 32 GB pamięci RAM XPG DDR4 oraz szybki dysk SSD XPG Gen 4 o pojemności 1 TB. Podobnie jak XENIA 14, XENIA 15 posiada korpus wykonany z wysokiej jakości stopu magnezu, dzięki czemu jest lekkim laptopem o wadze poniżej 2 kg. XENIA 15 posiada także mechaniczną klawiaturę z podświetleniem RGB, przestronny 15,6-calowy ekran QHD 165Hz i obsługuje najnowszy standard Thunderbolt 4.

XPG PRECOG AERO Gaming Headset

XPG PRECOG AERO został zaprojektowany, aby dać graczom bezprzewodową wolność. Jego dedykowany klucz sprzętowy Type-C o niskim opóźnieniu 2,4 GHz może być używany z telefonami komórkowymi, przenośnymi konsolami i komputerami PC, zapewniając 24 godziny ciągłej pracy bezprzewodowej. To akcesorium może być też używane jako przewodowy zestaw słuchawkowy przez kabel USB. Wykorzystuje on opracowany przez XPG język wzornictwa przemysłowego exoskeleton o lekkiej konstrukcji i opatentowanych, ukośnych poduszkach nausznych. Zestaw wyposażono również w mikrofon kardioidalny z funkcją wyciszania, wymienne nakładki na uszy oraz podświetlenie RGB, które można dostosować za pomocą aplikacji XPG PRIME.

Komponenty XPG dla graczy

Jeśli chodzi o dyski SSD, XPG oferuje obecnie w ofercie pełną linię modeli Gen4. Wśród nich jest nagrodzony w 2021 wyróżnieniem Red Dot GAMMIX S70, który osiąga prędkość do 7400MB/s. W ofercie znajdują się również dyski SSD GAMMIX S70 Blade i S50 Lite. Podobnie jak w przypadku ADATA, XPG wprowadzi nowe moduły pamięci DDR5 jeszcze w tym roku. Ten moduł DRAM nowej generacji zapewnia prędkość do 12600 MT/s dla płynniejszej rozgrywki i zwiększonej wydajności. Pozostałe komponenty obejmują zasilacz XPG CYBERCORE Platinum z certyfikatem 80 PLUS Platinum. Zasilacz ten zapewnia do 1300 W stabilnej, ciągłej mocy oraz efektywne chłodzenie dzięki wbudowanemu wentylatorowi XPG Vento Pro 120mm z ultra cichym podwójnym łożyskiem kulkowym firmy Nidec. Dostępne będą również modele o mocy 850 W i 1000 W.

Oprogramowanie do zarządzania ekosystemem XPG PRIME

Oprócz sprzętu, ADATA zaprezentowała również oprogramowanie do zarządzania ekosystemem produktów, XPG PRIME. Dzięki XPG PRIME, użytkownicy mogą zarządzać wszystkimi ustawieniami produktów XPG w jednej aplikacji, w dowolnym stopniu. Jeśli chcą szybko zsynchronizować całe oświetlenie RGB z efektem tęczy, mogą to zrobić za pomocą jednego kliknięcia. Użytkownicy mogą również ręcznie ustawić każdą diodę LED w każdym produkcie XPG, aby stworzyć wrażenia świetlne dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Oprogramowanie treningowe XPG GRIT

GRIT to skrót od Game Reaction Intensity Training. Oprogramowanie to zawiera serię sal szkoleniowych, które pomagają graczom poprawić ich wydajność w grach. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji GRIT może śledzić wyniki użytkowników na przestrzeni czasu i identyfikować konkretne słabości. Korzystając z tych informacji, GRIT poleca konkretne ćwiczenia, aby pomóc użytkownikom poprawić swoje umiejętności, działając w zasadzie jak cyfrowy trener esportowy. Obecnie GRIT jest ograniczony tylko do ćwiczeń dla gier FPS, ale XPG pracuje nad rozszerzeniem zakresu na inne gatunki w najbliższej przyszłości.
Jeśli przegapiłeś transmisję z premiery produktu online, możesz obejrzeć nagranie tutaj: https://www.youtube.com/user/ADATAGroup/featured.

Xtreme Innovation_XPG Peripherals_Components.jpg

O ADATA – Innovating the Future

ADATA Technology jest drugim co do wielkości dostawcą modułów pamięci RAM na świecie, zalicza się do 20 najlepszych międzynarodowych marek z Tajwanu i posiada ponad 500 patentów związanych z pamięcią. Główne linie produktów ADATA obejmują moduły pamięci RAM, dyski SSD i HDD (także zewnętrzne), pamięć flash USB, karty pamięci, Dzięki zaangażowaniu w dostarczanie innowacji, jakości i wydajności, produkty ADATA zdobyły międzynarodowe uznanie i nagrody, w tym iF Design, Red Dot Design, CES Innovation, Good Design, COMPUTEX Best Choice i Taiwan Excellence. Koliber jest maskotką marki ADATA i reprezentuje zwinność firmy w zakresie wprowadzania innowacji i ulepszania życia ludzi dzięki technologii. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.adata.com.

Polecamy również: Mechanika działania loot packów i ich wpływ na grę – czy to zabija fun?

Podobne artykuły