Strona głównaAktualnościZephyrus S GX502. Mniejszy. Szybszy. Lżejszy.

Zephyrus S GX502. Mniejszy. Szybszy. Lżejszy.

Kompaktowy i wysokowydajny laptop doskonale sprawdzi się do rozgrywki i tworzenia treści, oferując ekran 240 Hz z certyfikacją PANTONE oraz ekskluzywny przełącznik GPU i funkcję G-SYNC

gx502_web_c33_light_b.png

Ten kompaktowy i superwydajny laptop odziedziczył po swoich poprzednikach ducha innowacyjności i nie zadowala się wyłącznie podbiciem areny gamingowej, oferując nowy procesor Intel® Core™ i7 dziewiątej generacji, najnowocześniejszą kartę graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ taktowaną z częstotliwością dochodzącą do 1540 MHz przy mocy 115 W z funkcją ROG Boost w trybie Turbo, a także ekran o wiodącej w branży częstotliwości odświeżania 240 Hz. Jego możliwości są teraz jeszcze większe dzięki zastosowaniu ekranu certyfikowanego przez PANTONE®, który gwarantuje wysoką precyzję wyświetlania barw do profesjonalnego tworzenia treści, a także zintegrowaniu przełącznika GPU pozwalającego na zmienianie trybów: NVIDIA G-SYNC™ do płynnej rozgrywki lub Optimus do nawet 8 godzin czasu pracy baterii. Rozwiązanie Active Aerodynamic System (AAS) zwiększa przepływ powietrza w celu utrzymania wyższych częstotliwości taktowania niż jest to możliwe w przypadku smukłych i lekkich laptopów o konwencjonalnej konstrukcji. Zephyrus S GX502 oferuje wyjątkową wszechstronność w wygodnej, kompaktowej obudowie, zapewniając dynamiczną wydajność bez żadnych kompromisów, czy to do pracy, czy rozgrywki.

Graj i pracuj jak zawodowcy

Warunkiem uzyskania płynnej rozgrywki w pełni wykorzystującej zalety ekranu o wysokiej częstotliwości odświeżania jest zapewnienie wysokiej liczby klatek animacji na sekundę (FPS). Zephyrus S GX502 w maksymalnej konfiguracji jest wyposażony w kartę graficzną GeForce RTX 2070, która zapewnia wysoką wartość FPS do wszelkich zastosowań: od kinowych wrażeń podczas oglądania filmów, aż po wyjątkowo intensywne strzelanki. Gry są nie tylko niezwykle płynne dzięki najlepszej w branży częstotliwości odświeżania wynoszącej 240 Hz, ale również doskonale wyglądają, ponieważ każda matryca klasy IPS jest fabrycznie kalibrowana przy użyciu technologii ASUS ProArt™ TruColor. Każdy ekran certyfikowany przez PANTONE gwarantuje również doskonale odwzorowane kolory w pełnym zakresie sRGB. Dzięki temu Zephyrus S GX502 sprawdzi się nie tylko do rozgrywki – artyści, projektanci oraz twórcy treści mogą udoskonalić swoje portfolio i zrealizować najważniejsze projekty.

gx502-web-c40-scenario.jpg

Zadania wymagające wysokiej mocy obliczeniowej w szczególnym stopniu wykorzystują możliwości nowych procesorów Intel Core i7-9750H dziewiątej generacji, które oferują sześć rdzeni i dwanaście wątków do skutecznego realizowania najbardziej wymagających zastosowań. Dodanie do tego jeszcze maksymalnie 32 GB pamięci DDR4-2666 sprawia, że Zephyrus S GX502 poradzi sobie z praktycznie każdym scenariuszem wielozadaniowym. Gracze mogą strumieniować obraz o wysokiej jakości, czatować na swoim kanale oraz płynnie grać w najnowsze gry, natomiast użytkownicy intensywnie korzystający z komputera uruchomią wszystkie aplikacje, jakich potrzebują dla maksymalnej produktywności.

Wygodna i kompaktowa konstrukcja

Dzięki grubości wynoszącej jedynie 18,9 mm i wadze 1,99 kg Zephyrus S GX502 jest wystarczająco lekki, aby nosić go ze sobą przez cały dzień i na tyle kompaktowy, że z łatwością zmieści się w prawie każdej torbie. Superwąska ramka otaczająca ekran pozwoliła uzyskać imponująco kompaktową obudowę a także stosunek wielkości ekranu do obudowy na poziomie 81%. Elementy metalowej obudowy są wykonane ze stopu magnezu, który jest niesamowicie wytrzymały i bardzo lekki – dzięki czemu laptop świetnie poradzi sobie z trudami codziennego podróżowania. Podkładka pod nadgarstki jest wzmocniona dzięki strukturze plastra miodu, co dodaje sztywności w tych miejscach, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Element ten jest wykonany przy zastosowaniu połączenia odlewu ciśnieniowego z maszynowym – dla zapewnienia maksymalnej trwałości przy użyciu tylko minimalnych ilości dodatkowych materiałów.

GX502-15_light.png

Niewiarygodnie efektywne chłodzenie

Uzyskanie szczytowej wydajności najnowocześniejszych komponentów w tak smukłej obudowie byłoby niemożliwe bez użycia nowatorskich elementów. W laptopie Zephyrus S GX502 zastosowano rozwiązanie Active Aerodynamic System (AAS), które unosi obudowę, kiedy użytkownik podnosi pokrywę, odsłaniając ukryty wlot powietrza rozciągający się wzdłuż tyłu. Otwór ten zwiększa przepływ powietrza o nawet 22% w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji, nie tylko znacznie zwiększając wydajność układu chłodzenia, ale również pomagając w utrzymaniu wysokiej wydajności podczas rozgrywki i wykonywania profesjonalnych zadań.

gx502_web_c38_light.png

Wewnątrz obudowy strategicznie rozmieszczono sześć rurek cieplnych, które odprowadzają ciepło od układów CPU i GPU, a także otaczających je obwodów zasilania. Wszystkie komponenty wspólnie korzystają z dwóch radiatorów umieszczonych z tyłu, a każdy procesor ma swój własny niezależny radiator z boku. W radiatorach zastosowano ultrasmukłe żebra, które maksymalizują powierzchnię rozpraszania ciepła, jednocześnie zmniejszając opór powietrza. Wentylatory typu „n-blades” dysponują supersmukłymi łopatkami wykonanymi ze specjalnego ciekłokrystalicznego polimeru i wytrzymującymi wyższe prędkości obrotów w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań, pomimo tego, że są one o 33% cieńsze. Ponadto wyższa liczba łopatek wentylatora pozwala zwiększyć wyjściowy przepływ powietrza o 17%. Każdy wentylator w modelu Zephyrus S GX502 posiada wbudowane tunele przeciwkurzowe zapobiegające gromadzeniu się zanieczyszczeń w miarę upływu czasu, co zapewnia płynną pracę tego laptopa. Wydajność oraz wymagania w zakresie chłodzenia często zmieniają się w zależności od aktualnie wykonywanego zadania, dlatego Zephyrus S GX502 oferuje tryby Silent, Balanced oraz Turbo dostrojone do indywidualnych potrzeb i dostosowywane za pomocą wygodnego skrótu klawiaturowego lub oprogramowania ROG Armoury Crate.

Dwa dyski SSD typu NVM Express® (NVMe) skonfigurowane w macierzy RAID 0 gwarantują znaczenie szybszą pracę. Zapewnia to błyskawiczny dostęp do danych, minimalizuje czasy ładowania aplikacji i czyni system niewiarygodnie responsywnym. Dysponując dyskiem SSD o maksymalnej pojemności 1 TB, otrzymujemy wystarczającą przestrzeń dyskową, aby zawsze zabierać ze sobą w drogę ulubione gry i aplikacje, jak również zawodowe portfolio.
Elegancki styl laptopa Zephyrus S GX502 robi dobre wrażenie w każdym miejscu, od ważnych spotkań z klientami, aż po ustalanie meczowej strategii z kolegami z drużyny. Całkowicie czarna obudowa o surowym stylu jest wykończona subtelną teksturą o szczotkowanej powierzchni, która zapewnia pokrywie laptopa profesjonalny wygląd. Akcenty z oświetleniem Aura Sync można w pełni spersonalizować, decydując się na dyskretne podświetlenie klawiatury lub jaśniejszy styl bardziej przykuwający uwagę. Niezależnie od preferencji użytkownika, zastosowań użytkowych i warunków otoczenia, Zephyrus S GX502 oferuje zarówno doskonały wygląd, jak i pasującą do tego wysoką wydajność.

GX502-13_light.png

Udoskonalone ładowanie, Wi‑Fi oraz układ dźwiękowy

Dla zapewnienia użytkownikom wygody w drodze i w podróży laptop Zephyrus S GX502 może być ładowany za pośrednictwem zintegrowanego gniazda USB Type-C™ (USB-C™) przy użyciu kompaktowej i lekkiej ładowarki USB-C, która przyczynia się do obniżenia łącznej wagi i rozmiarów Twojego bagażu. Do codziennych zadań takich jak surfowanie w Internecie i produktywna praca z pakietem office, które nie wymagają dostarczania dużej mocy, Zephyrus S GX502 może być wykorzystywany wraz ze standardowym zasilaczem Type-C o maksymalnej mocy 65 W. Laptop ten może być również ładowany za pomocą powerbanków USB i dostarcza moc sięgającą 18 W do szybkiego ładowania kompatybilnych urządzeń, takich jak na przykład smartfony.
Utrzymanie silnego połączenia Wi-Fi nie zawsze jest łatwe. Odległość od routera, ukształtowanie pokoju, a nawet rozmieszczenie mebli – wszystko to może doprowadzić do powstania martwych punktów i zmniejszyć siłę odbieranego sygnału. Aby w każdym momencie użytkownik dysponował najlepszym możliwym połączeniem, Zephyrus S GX502 został wyposażony w cztery anteny ustawione w różnych kierunkach, przy czym technologia ROG RangeBoost wybiera dwie anteny zapewniające najlepszą jakość sygnału w danym momencie. Ten inteligentny system wieloantenowy jest w stanie zwiększyć zasięg o nawet 30%. Dla takich aktywności jak rozgrywka wieloosobowa i strumieniowanie, które są o wiele bardziej wrażliwe na niezakłóconą pracę sieci, przewodowa karta sieciowa klasy gigabitowej zapewnia połączenie o niskim poziomie latencji, niezagrożone przeciążeniami typowymi dla sieci Wi-Fi.
System audio ESS SABRE™ klasy premium zapewnia graczom i audiofilom korzystającym ze słuchawek o wysokiej jakości jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe. Ten cyfrowo-analogowy (DAC) przetwornik klasy Hi-Fi redukuje szumy i zniekształcenia, zapewniając czystszy dźwięk o szerszym zakresie dynamicznym. W połączeniu z 7.1-kanałowym wirtualnym dźwiękiem przestrzennym gwarantuje to jeszcze głębszą immersję przestrzenną w akcji rozgrywki i wirtualnej rzeczywistości. Certyfikacja Hi-Res Audio (HRA) zapewnia doskonałą wierność odwzorowania dźwięków, co pozwala cieszyć się mediami przy optymalnej jakości audio.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

ROG Zephyrus S GX502 jest dostępny w cenie od 8 999 zł.

Podobne artykuły